21 kalhotek

21 kalhotek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478413/bmid_21-kalhotek-YJW-478413.png 4 35 10

Jeden dům v Karlíně. Tři příběhy. Jeden přelomový týden. Sedm dnů. Dvacet jedna kalhotek. Hrdinkou každého příběhu je žena, jejíž osud se v určitý moment více či méně proplete s příběhem těch ostatních. Aniž by to tušily či plánovaly. Jitka, Šárka a Blanka se ocitají ve zlomových bodech svých životů. Rozhodují se, jak dál. Jitce je přes šedesát, Šárka je třicátnice a Blanka ještě neoslavila plnoletost. Všem se v životě nakupily rozličné křivdy, bolístky a nedorozumění. Jako špinavé prádlo. Každá z nich v životě zanedbala nějakou tu kupičku, kterou nehodila do pračky, ale zakopla pod postel. Nic není ztraceno. V každém věku je možné vzít svůj osud do vlastních rukou, lehce přemáchnout a začít načisto. Třetí knížka mladé české autorky vypráví o drzých hrách osudu a ženských duších s humorem, psychologickým vhledem a lehkostí.... celý text

martini.ce
18.07.2023 3 z 5

Příjemné čtení na jeden den.

Chillia
16.01.2023 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Super oddychovka. Tři ženy, tři příběhy a jeden společný konec. Nejvíce se mi líbila první povídka, to prostě nevymyslíš, v životě nejsou náhody :-)

Zujaja
01.06.2022 5 z 5

Když jsem si knihu přidávala do výzvy na letošní rok, měla méně než 22 hodnocení. Každopádně této knize přeji, aby měla hodnocení spoustu a hodnocení aby to bylo lichotivé. Moc se mi příběhy líbily a kniha byla přečtena velmi rychle. Zajímavé, ze života, k zamyšlení, čtivé, jsem zvědavá na další knihu této spisovatelky.

LooneyCZ
28.05.2022 3 z 5

Pohádka o třech dějstvích, oddechovka pro ženy. Příběhy jsou čtivě napsané, svižné, ale konec se u jednotlivých příběhů vždycky jaksi vymkne z ruky - náhle přichází zvrat/náhoda, po které hrdinka "žije šťastně až do smrti" (snad jedině u Šárky zůstal konec otevřený). Závěrečné propojení všech tří linek pak sice působí optimisticky, a po všech těch lžích, zklamáních a životních selháních si člověk pro změnu zaslouží happy end, ale nebylo tu už přece jen trochu moc šťastných shod okolností?

kusovka
02.05.2022

První povídka moc hezky napsána, poslední mi přišla hodně stručná a taková lehce odbytá.

Milena1967
20.12.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, je napsána čtivým způsobem, první povídka je, řekla bych, úplnou psychologickou sondou do života stárnoucí, opuštěné ženy. Možná si autorka mohla více vyhrát s třetí povídkou, ale za mě velmi dobré.

Jirikk
20.12.2021 2 z 5

Přiznám se že jsem čekal od těch tří povidek trochu víc.. Škoda, protože namět pro knihu byl zajimavy, ta posledni povidkapro mne byla totalni zklamaní...

bacouch
20.12.2021 4 z 5

Příběhy tří "opuštěných" žen různého věku, které řeší, co dál a jak ven z jejich současných životních problémů. Jejich životní příběhy, odehrávající se v kulisách Karlína, jsou věrohodné, akorát těch náhod na konci je nějak moc. Ale to mi zas tak nevadilo. Kniha je psána přirozeným, lehkým jazykem a moc hezky se čte. Takže za mě dobrý.

Pepina19
14.12.2021 3 z 5

Celkem fajn, nejvíc se mi líbil první příběh. Taková jednohubka co neurazí.

Ditules
08.11.2021 3 z 5

Nebylo to špatné. Svět je malý a o náhody v něm není nouze. :)