Miladad Miladad komentáře u knih

Řeka zapomnění Řeka zapomnění Tanya Stewner

Alea je zpět! Byla jsem na tento díl hodně zvědavá a musím říct, že mě nezklamal. Plno zajímavých událostí, nové zvraty, nové postavy. Tak teď zase čekat než vyjde další, ach jo.

30.05.2021 5 z 5

Nějak těžko se mi knížka četla. Moc by mě zajímalo jak na ní reagují současné děti. Každopádně klasika, kterou by měl asi každý znát.

24.04.2021 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

fajn knížka, která ukazuje na věci v životě důležité, je dobré si všechno tohle občas připomentout, v románovém podání i vtipně popsané s příběhem kolem (určitě zábavnější než číst nějaké návody "jak žít spokojený život"). Potěšilo mě když jsem spočítala počet písmen v názvu :-)

28.03.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Moc jsem nečekala, ale příběh je opravdu vtipný, opět plný nečekaných zvratů. Pohltil mě a pobavil.

21.03.2021 5 z 5

Zajímavý pohled na americkou společnost. Výborná investgace, odvaha vyrazit mezi lidi jiných názorů a hledat z čeho pramení.

07.03.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

V podstatě stejné schéma jako předešlé knihy hunger games. Hladové hry v trochu jiných kulisách, kdy ještě začínaly. A konec se dal očekávat, když víme jak se Snow chová v budoucnosti. Ráda jsem se do toho světa vrátila a knížku jsem přečetla bez přestávky, myslím že příznivci Hunger games z ní budou mít radost. Jako by se člověk vrátil mezi staré známé, na místa, která zná a dlouho tam už nebyl...

02.02.2021 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Super příběh plný spletitých zvratu pro mě neznámé prostředí Barcelony. Moc mě bavilo propojení s literaturou, knížkami, antikvariáty a psaním. Skvělá postava Fermína a odporný inspektor Fumero. Několikrát jsem měla docela strach.

21.01.2021 5 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Detektivky normálně nečtu, ale tuhle jsem si přečetla s chutí. Děj byl celkem napínavý a propletený, ale pochopila jsem proč detektivky nečtu postavy psychopatů mě totálně drásají.

27.12.2020 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Moc fajn vánoční oddychovka

26.12.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Myslím že by měl Kovy zůstat u natáčení videí. Ta knížka měla sice několik vtipných momentů a pobavila mě i paralelou s naší politickou situací, nicméně celkově z ní nejsem nadšená. Děj je klasický pohádkový. Při některých situacích jsem si vzpomněla na pána prstenů. Snaha být za každou cenu vtipný a naroubovat pohádku do dnešního světa je příliš prkenná. Anebo jsem na toto už příliš stará.

22.12.2020 2 z 5

Ticho hrocha Ticho hrocha David Böhm

Opravdu neobvyklé pohádky. Super ilustrace. Mně to bavilo, uvidíme co řeknou děti

08.12.2020 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Parádní zakončení trilogie. Rozhodně nezklamalo. Autor dokázal přidat ještě další rozměr. Bavilo mě to moc.

08.12.2020 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Paráda. Ten konec je strhující. Těším se na třetí díl.

17.11.2020 5 z 5

Zašlá chuť morušek Zašlá chuť morušek Miloslav Nevrlý

Nádherně poetická knížka která ve vás vyvolá touhu vyrazit ven a možná taky vzít zpátky čas. Každopádně doporučuji všem, kteří mají rádi přírodu a zároveň při čtení nikam nespěchají...

10.11.2020 5 z 5

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Líbí se mi jak autorka upozorňuje na problémy životního prostředí a seznamuje tak mladé s těmito důležitými tématy. Četlo se mi dobře ale ten konec... Co bude dál?

26.09.2020 4 z 5

Ostrov, kde rostou housle Ostrov, kde rostou housle Josef Brukner

Sice stará, ale krásná knížka.

26.09.2020 5 z 5

Náš dům je v plamenech Náš dům je v plamenech Greta Thunberg

Zajímavý vhled do života teto dívky. Myslím že není důležité jaké má duševní poruchy, ale to co nám chce sdělit a hlavně skutečnost že plno lidí fakta o klimatické změně nechce slyšet. Proto jí moc držím palce podporuji jí i další mladé kteří se v hnutí fridays for future angažují.

26.09.2020 4 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Nic moc objevného, ale tím že některá místa z knížky znám dostala pro mě své kouzlo.

28.06.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha. Četla jsem ji už před lety ale teď jsem se k ní musela vrátit. výborně postavený příběh i když děj je poměrně složitý s velkým počtem postav. Autorka odvedla opravdu pečlivou práci. A otevřený konec kde si můžeme jen domýšlet co se vlastně stalo...

15.06.2020 5 z 5

Promiň Promiň Dr. Filipitch (p)

Skvělé básničky - velmi inteligentní a citlivé. Slam je vždycky lepší slyšet naživo, ale mít možnost se k básním vrátit doma klidu má taky něco do sebe. Z této sbírky mám nejradši 21 strof o tobě.

12.05.2020 5 z 5