Miladad Miladad komentáře u knih

Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Ján Markoš

Škoda, že takovéhle knížky nečtou lidé co věří dezinformacím .... Část věcí jsem věděla, ale byly tam i pro mě nové informace

04.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ani druhý díl šikmého kostela není veselé čtení. I přesto knížku všem doporučuji, dozvíme se v ní hodně o části naší země, která byla dlouho opomíjená. V některých momentech má člověk při čtení strach co zase přijde za katastrofu a někdy se stane přesně to co očekáváte. Autorka odvedla skvělou práci založenou na mnoha historických zdrojích. Při líčení scén, kdy se některé postavy radikalizují mi vytanula na mysl analogie se současným světem a dezinfo scénou. Jinak je ale náš dnešní blahobyt, kterého si nevážíme až ostudný.

01.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtivá knížka o části naší země, kterou většina z nás nezná. Při popisu drsného života v tomhle kraji si člověk uvědomí jak se máme dnes dobře a žijeme si blahobytně, aniž bychom si toho vážili. Většinou. Těším se na druhý díl a ráda bych se nekdy vydala do Karviné podívat, ikdyž to je dost z ruky.

16.04.2023 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Čtivá knížka a zajímavý nápad se školou kde nejsou žádní učitelé. Rozdělení moci ve světe i ve škole se nápadně podobá našemu světu... Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

11.02.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Každý máme nějaké to tajemství a hrdinové této knížky jich mají hromadu. Je příznačné kolik věcí se za jeden rok může změnit. A hodně výstižně popisuje Třeštíková dospívající děti a jejich vnitřní svět, toje téma, které momentálně řeším, proto mě asi knížka dost bavila. A děj je celkově hodně bohatý...

05.02.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tahle knížka se na začátku tváří jako humoristická oddychovka. Brzy ale zjistíte, že je to spíš hluboký psychologický popis mnoha záludností našeho života. Vše se samozřejmě motá kolem vztahů, které autor dokáže popisovat obdivuhodně trefně. Každý si asi v knize najde nějaké podobnosti se svým životem. Určitě si ji přečtěte, stojí to za to!

17.01.2023 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Post bellum dělá záslužnou práci, mimo jiné i v oblasti vzdělávání. Komiksové zpracování je velmi atraktivní i pro mladší generaci a přitom jsou pojednána náročná ale důležitá témata z naší nedávné minulosti. tleskám.

04.01.2023 5 z 5

Muškáty potřebují slunce Muškáty potřebují slunce Milena Brůhová

Doba a životy v ní popsané, mě dost rozčilují, to ale není chyba autorky. Naopak velmi hezky popisuje maloměšťácké názory a životy lidí v reálném socialismu.

01.01.2023 3 z 5

Fína Fína Daniela Šafránková

Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst, když se děj přesunul do Prahy bylo to trochu lepší, protože jsem toto prostředí cizinců v 90 letech znala a to je myslím popsané věrohodně. Dlouho trvá než člověk zjistí jak je příběh propojen se Slávkou a ve finále je to tak trošku nedotažené, nicméně nápad zajímavý a dal by se určitě zpracovat lépe.

20.11.2022 3 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Stojím si za tím, že Jan Němec opravdu umí psát. Tenhle románový životopis mě strhnul a díky němu jsem si také dohledala plno informací a děl Františka Drtikola, kterého jsem v podstatě neznala. Němec ukazuje, že se dokáže ponořit do lidského nitra. Knížku rozhodně doporučuji.

18.11.2022 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Moc se mi líbilo jak je příběh vystavěný i celkově styl autorčina vyprávění. Zajímavé a pro mě neznámé prostředí. A velmi silný závěr.

11.09.2022 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Bavil mě styl i obsah knížky. Nemyslím, že je tak důležité dostat od autora odpovědi na všechny otázky, které v knize přicházejí. Vždyť čtení je hodně také o fantazii (co asi způsobilo hromadné bezvědomí?), ale také o introspekci (jak přemýšlíme o vlastním životě, co nás směřuje a kam?, jak nás ovlivňují životní události....), tomu všemu dává knížka velký prostor a proto je podle mého názoru tak cenná, ikdyž některé části jsou na četbu trochu náročnější. Po přečtení téhle knížky není konec, člověk začíná přemýšlet na mnohými otázkami a to mě na tom právě baví.

28.08.2022 5 z 5

Kyberpunk Kyberpunk Thea Sedmidubská

Baví mě nekompromisnost a celkově pohled někoho z mladé generace na dnešní svět.

28.08.2022 5 z 5

O zeleném prasátku O zeleném prasátku Béla Horgas

Tuhle knížku jsem jako dítě četla s dědou a milovala jsem jí. Teď jsem si jí koupila kvůli čtenářské výzvě a přesně si vybavuji, jak ráda jsem si prohlížela obrázky v knížce. Je to jako návrat o 40 let zpátky.

25.08.2022 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

(SPOILER) Tak tlustá knížka a člověk jí tak rychle přečte. Konec se samozřejmě dal očekávat, ale bylo to celou dobu napínavý a plný zvratů. Nejděsivější mi připadá využívání lidí pomocí ovládání mysli, ta válka pak vypadá opravdu příšerně. Winter a její psychologie je moc hezky vykreslená. Všechny postavy mi přirostly k srdci, škoda že tohle je konec série. Každopádně moc doporučuji.

18.08.2022 5 z 5

Jako kniha na dovolenou je to dobrá zábava. Nicméně je to už třetí Jonasonova knížka, kterou jsem četla a schéma je vždycky stejné, další si už nejspíš nechám ujít. To ale neznamená, že by mi Nombeko nepřirostla k srdci. Celou dobu jsem jí fandila a dobře se bavila.

13.08.2022 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

tak napínavý, že vůbec nejde odložit. tahle série se opravdu povedla! těším se na Winter

07.08.2022 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

(SPOILER) Karkulka se jmenuje Scarlett, místo čepečku má kapucu a místo vlka zmutovaného Měsíčňana, který vyje na měsíc. Je zvláštní číst prastarý příběh v novém hábitu. Když jsem začínala se Cinder, neměla jsem k retellingu moc důvěry, ale nakonec jsem propadla. Tuhle knížku jsem přečetla za dva dny. A jsem opravdu zvědavá jak s příběhem zamává zlatovláska. A pevně věřím, že nakonec si princ Popelku vezme za ženu ;-)

01.08.2022 5 z 5

Nechte si vyprávět: Východní Čechy Nechte si vyprávět: Východní Čechy kolektiv autorů

Je dobré znát dějiny své země a skrze příběhy je jejich zapamatování zaručeno. Doporučuji jako studijní literaturu především mladším, kteří celý svůj život strávili ve svobodě a blahobytu

19.07.2022 5 z 5

V zajetí přísahy V zajetí přísahy Tanya Stewner

To je týrání čtenářů. Jak mám teď zase vydržet rok čekat, abych se dozvěděla co se stane v dalším týdnu dobrodružství Aley a jejích přátel? Jako obvykle mě knížka pohltila a nepustila dokud jsem jí na jeden zátah nepřečetla. Dramatických situací bylo sice míň, ale zase objevují nové postavy, nové magické bytosti a "nové" ekologické problémy a o dějové zvraty taky není nouze. Tak zatím můžeme přemýšlet jak bude všechno pokračovat a představovat si jaké by to bylo ocitnout se v magickém vodním světě na vlastní kůži...

25.06.2022 5 z 5