Miladad Miladad komentáře u knih

Vlastně mi ty knížky připomínají 1984 - svět, kde by nikdo z nás nechtěl žít a kde dokážou každému na míru vymyslet tu nejhorší mučící metodu. Přečetla jsem všechny tři knížky jedním dechem. Ikdyž od začátku jsem měla pocit, že se tam prostě děje moc věcí a některé jsou prostě proto, aby čtenáře vystrašily nebo ohromily, nakonec jsem si i pobrečela, chvílema četla se zatajeným dechem a strachem co bude dál a jak to dopadne a dost zvratů v trilogii je opravdu nečekaných. Zajímavá je hlavní hrdinka s její povahou, kterou se čtenář jen těžko snaží rozklíčovat. Jedna z věcí, co mě zaráží je jak může autorka vymyslet tolik hrůzných situací, které hrdiny potkávají. Na film se nechystám, nechám si své představy, kde není zase tak moc krve. Knížky každopádně doporučuji, pokud nemáte problém s pesimistickými vizemi budoucnosti.

09.05.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě dokázala vtáhnout do děje. Líbila se mi propracovaná psychologie ženských postav, různé osudy, různé životní přístupy, všechno zcela uvěřitelné a reálné. A fakt, že člověk celou dobu přemýšlí co a komu se vlastně stalo a na konci zjistí, že tahle varianta ho nenapadla. Pro mě čtení knihy určitě nebylo ztrátou času. Doporučuji

01.04.2020 4 z 5

Emu mele maso Emu mele maso Anatol Svahilec (p)

Poprvé jsem viděla Anatola živě na letný. Jak blesk z čistýho nebe. Poezie na živo vtipná trefná. Jeho práce s jazykem mě absolutně dostává. Od tý doby si vyhledáváme slam poetry akce v okolí a jezdíme na ně.
Tuhle knížku jsem dostala od dcery k vánocům. Bála jsem se, že to nebude ono, přecijen Anatol naživo je opravdu nářez. Ale jakmile se začtu do každý z básní vidím ho před sebou na podiu a kniha má tu výhodu, že se můžu k oblíbeným povedeným pasážím vracet. A že jich tam je! Už se těším až si přečtu tu druhou.

22.03.2020 5 z 5

Náhodná smrt patriarchy Náhodná smrt patriarchy Leif Davidsen

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, začátek plynul poněkud nezáživně, ani styl vyprávění mě moc nazaujal. V druhé třetině se to zlomilo a nakonec jsem závěr zhltla. Byl pro mě dost nečekaný.

15.03.2020 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jde z toho mráz po zádech a dost se to podobá našemu světu.

23.02.2020 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Strhující závěr. Čapek jde zase až na dřeň. Chtěla bych vidět v divadle.

16.02.2020 4 z 5

Z druhé kapsy mě bavily víc. Oba díly jsou ale super Čapek odhaluje lidskou povahu v její pravé podobě často maloměšťácké a přízemní motivy jednání lidí.

15.02.2020 4 z 5