Muškáty potřebují slunce

Muškáty potřebují slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42272/muskaty-potrebuji-slunce-42272.jpg 4 26 5

Román volně navazuje na novelu Parcela, v níž se čtenář seznámil s rodem Stanků. Autorčina pozornost je soustředěna na mladou ambiciózní lékařku Pavlínu Staňkovou, která prožívá manželskou krizi, rozvádí se a odchází s dětmi za novou existencí vesnické obvodní lékařky. Partnerské a generační problémy jsou hlavním námětem tohoto díla, které lze charakterizovat jako výrazně ženskou tvorbu. ... celý text

Nofar197
13.04.2023 4 z 5

Manželství Pavlíny a Jakuba Stankových nakonec ustalo těžkou krizí. Žijí v Jakubove vysněné vile, která vyrostla na darované parcele vedle domu Jakubovych rodičů, mají dvě zdravé dcery, oběma se profesně daří. Bohužel opět se po čase objevují další problémy související s generacnimi a nazorovymi odlistnostmi včetně nátlaku na Pavlínu ze strany nejstaršího Staňka, který touží po pravnukovi-chlapci.

Miladad
01.01.2023 3 z 5

Doba a životy v ní popsané, mě dost rozčilují, to ale není chyba autorky. Naopak velmi hezky popisuje maloměšťácké názory a životy lidí v reálném socialismu.

JancaMia
11.07.2019 5 z 5

Krásný psychologický román o vztazích v rodině , který je navíc napsán květnatou češtinou .

bábuška
20.02.2017 4 z 5

Líbila se mi víc, než první Parcela.

dagmar5477
28.01.2016 5 z 5

Perfektně zpracovaný rodinný propletenec.

Milena Brůhová
česká, 1931 - 2014