Řeka zapomnění

Celá Alfa cru přišla o své vzpomínky. Nepamatují si ani, kolik členů jejich posádka měla a zde někdo nechybí. Musí se začít orientovat v najednou neznámém světě. Proč po nich jdou? A kdo je ten podivný muž v černém kabátě, který je sleduje ze břehu? Alea to ale nevzdává. Nebyla by to ona, kdyby i přes všechna protivenství neudělala všechno pro to, aby své přátele zachránila....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466579/big_reka-zapomneni-rcx-466579.jpg 4.330

Alea, dívka moře / Alea, dievča mora 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Der Fluss des Vergessens, 2020

Kniha Řeka zapomnění

Klarkare

(+ SPOILER) Vaaaaaau!
Zo začiatku som sa trochu bála, ako sa to vyvinie, ale potom...! Veľmi, veľmi, veľmi sa mi kniha páčila. A som hrozne rada, že sa Alee vrátili spomienky. Teraz už len čakať na ďalší diel, kým ho preložia.
Som s knihou spokojná!
Eya ela Elvarion :)

kolacky

Že by se blížilo rozuzlení a závěr???

orangerose

Další pokračování Aleay, pěkně napínavá od začátku do konce, uz těším na další díl Alea.

Vasilisek

Svět do kterého se ponoříte a nevyplavete...

Miluji tuto sérii. Nenechte se odradit od označení dětská kniha, protože rozhodně jen pro děti do 14 let není. Chtěla jsem si chvíli odpočinout od složitých fantasy světů, intrik a politikaření a u této série se mi to povedlo. Dokázala otevřít mého dobrodružného ducha a tu skrytou bláznivost z dětství. Alpha cru je neuvěřitelně úžasná parta dětí do které snad všichni chtějí patřit. Navíc je úžasné jak autorka nenásilnou formou šíří povědomí o ekologii. Více takových knih!!!

Verunka926

Opět skvělé čtení. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

klodnerovic

Alea si mě získala, bavily mě všechny díly, ale tento jsem nemohla jaksi dočíst. Možná to bylo tím horkem, ale docela určitě k tomu přispělo i to, že se vlastně jednalo o jakousi rekapitulaci předchozích dílů. Jsem dospělá, 600 stran+ mě nerozhodí, ale ... omladinu, které je série určená, by to rozhodit mohlo, v horším případě i odradit. I když... pokud sáhnou po šestém dílu, pak jim bude počet stran pravděpodobně šumák, neb po něm sáhnou, protože si ho budou chtít prostě přečíst, dozvědět se, jak to s Aleou dopadlo. Btw, nevíte někdo, kolik bude mít série dílů?

Miladad

Alea je zpět! Byla jsem na tento díl hodně zvědavá a musím říct, že mě nezklamal. Plno zajímavých událostí, nové zvraty, nové postavy. Tak teď zase čekat než vyjde další, ach jo.

Fortuna7

Za mě to bylo rozhodně lepší než 5. díl.
Ze začátku se v knize objevovalo tolik dojemných věcí, až jsem si myslela, že se rozbrečím.
Děj plynule utíkal a já byla zvědavá, jak to bude všechno pokračovat. Jediné, co bych vytkla, je pro mě nepředstavitelná romantická linka. Vzhledem k tomu, že Alee je 12 let mi to přišlo, jako by jí bylo 15+...
Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i tak se mi líbila a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat:-)