Řeka zapomnění

Řeka zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466579/bmid_reka-zapomneni-rcx-466579.jpg 5 93 19

Celá Alfa cru přišla o své vzpomínky. Nepamatují si ani, kolik členů jejich posádka měla a zde někdo nechybí. Musí se začít orientovat v najednou neznámém světě. Proč po nich jdou? A kdo je ten podivný muž v černém kabátě, který je sleduje ze břehu? Alea to ale nevzdává. Nebyla by to ona, kdyby i přes všechna protivenství neudělala všechno pro to, aby své přátele zachránila.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež

27.02.2024 5 z 5

VELMI SMUTNÉ... ALE NAPÍNAVÉ

Bookworm345
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) "And what hurts the most, is people can go, from people you know, to people you don't."

Tahle kniha je z celé série nejsmutnější. Alea a smrt její pěstounky a Lennox na kterého si nepamatuje, ale ví že ho milovala. Sammy a jeho vzpomínky na autonehodu, při které mu umřeli rodiče. Ben a Niki. Lennox, který pochybuje, jestli se rozhodl správně. Ale stejně se budu opakovat po miliontý. Tahle série je naprosto skvělá. I když je tenhle díl je nejdelší, vůbec to není protáhlé. A Alea....je za mě skvělá, silná hrdinka, která se nezastaví před ničím a před nikým. Je jí jedno, co jí kdo udělá, prostě si jde za svým cílem dál, jako by se ani nechumelilo. (I přes ztrátu paměti a změnu DNA, což je boží) Celou sérii moc, moc, moc doporučuju.

Jaehyun
01.03.2023 5 z 5

Od pátého dílu se tento o dost zlepšil. První půlka mi sice přišla trochu pomalejší, ale jakmile se objevil Cassaras, začalo to být opět zajímavé. Moc se mi nelíbily postavy Nikki a Kit, jinak se ale k Alfa Cru ráda vracím a jejich parta mě baví. Jsem zvědavá na pokračování, má být 10 dílů.

Anež00
20.04.2022 5 z 5

Opět hodnotím plným počtem hvězdiček. Stále je to napínavé, mnoho věcí mě potěšilo a překvapilo. Těším se na další díl.
Dále může obsahovat menší spoilery. ;-)
Velmi jsem si oblíbila Kit a Nikki a proto mě mrzelo, že už dále nejsou na Crucis. Cassaras je postava u které je vidět progres. Některé jeho činy jsou pochopitelné a já osobně ho už nepovažuji za zápornou postavu.
A jsem opravdu zvědavá zda dokážou Oriona zajmout. :-D

Terezinka890
04.02.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější série vůbec!!!!!!
Nemůžu se dočkat až vyjde další díl.
VELMI, VELMI MOC DOPORUČUJI! :D

7. díl už je v prodeji!

KláraH.
30.01.2022 5 z 5

Wow! Všechno zlé je k něčemu dobré. Další moudro plynoucí z téhle knihy. Jsem nadšená snad skoro stejně jako dcera.
Kdy že to bude další díl? V edičním plánu Fragmentu ho nevidím! Nikde ani zmínka...

Kaila146
28.01.2022 4 z 5

NUTNĚ POTŘEBUJU DALŠÍ DÍL

Klarkare
31.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Vaaaaaau!
Zo začiatku som sa trochu bála, ako sa to vyvinie, ale potom...! Veľmi, veľmi, veľmi sa mi kniha páčila. A som hrozne rada, že sa Alee vrátili spomienky. Teraz už len čakať na ďalší diel, kým ho preložia.
Som s knihou spokojná!
Eya ela Elvarion :)

kolacky
30.07.2021 4 z 5

Že by se blížilo rozuzlení a závěr???

orangerose
23.07.2021 5 z 5

Další pokračování Aleay, pěkně napínavá od začátku do konce, uz těším na další díl Alea.

Vasilisek
13.07.2021 5 z 5

Svět do kterého se ponoříte a nevyplavete...

Miluji tuto sérii. Nenechte se odradit od označení dětská kniha, protože rozhodně jen pro děti do 14 let není. Chtěla jsem si chvíli odpočinout od složitých fantasy světů, intrik a politikaření a u této série se mi to povedlo. Dokázala otevřít mého dobrodružného ducha a tu skrytou bláznivost z dětství. Alpha cru je neuvěřitelně úžasná parta dětí do které snad všichni chtějí patřit. Navíc je úžasné jak autorka nenásilnou formou šíří povědomí o ekologii. Více takových knih!!!

Verunka926
05.07.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

klodnerovic
28.06.2021 3 z 5

Alea si mě získala, bavily mě všechny díly, ale tento jsem nemohla jaksi dočíst. Možná to bylo tím horkem, ale docela určitě k tomu přispělo i to, že se vlastně jednalo o jakousi rekapitulaci předchozích dílů. Jsem dospělá, 600 stran+ mě nerozhodí, ale ... omladinu, které je série určená, by to rozhodit mohlo, v horším případě i odradit. I když... pokud sáhnou po šestém dílu, pak jim bude počet stran pravděpodobně šumák, neb po něm sáhnou, protože si ho budou chtít prostě přečíst, dozvědět se, jak to s Aleou dopadlo. Btw, nevíte někdo, kolik bude mít série dílů?

Miladad
30.05.2021 5 z 5

Alea je zpět! Byla jsem na tento díl hodně zvědavá a musím říct, že mě nezklamal. Plno zajímavých událostí, nové zvraty, nové postavy. Tak teď zase čekat než vyjde další, ach jo.

Fortuna7
26.05.2021 4 z 5

Za mě to bylo rozhodně lepší než 5. díl.
Ze začátku se v knize objevovalo tolik dojemných věcí, až jsem si myslela, že se rozbrečím.
Děj plynule utíkal a já byla zvědavá, jak to bude všechno pokračovat. Jediné, co bych vytkla, je pro mě nepředstavitelná romantická linka. Vzhledem k tomu, že Alee je 12 let mi to přišlo, jako by jí bylo 15+...
Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i tak se mi líbila a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat:-)

Tialexa
21.05.2021 5 z 5

Tak tahle kniha byla skvělá. V jednu chvíli jsem si připadala opravdu jako bych tam byla taky, což se zase tak často nestává a když už tak ne tak to není tak živě jako tady. Rozhodně doporučuji všem, kterým se líbily předchozí díly.

misazabkova
16.05.2021 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Byla jsem opravdu zvědavá na pokračování. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Stoprocentně doporučuji :)

katka477
14.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Opět nezklamala.

Tanya Stewner
německá, 1974