Promiň

Promiň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425712/bmid_promin-qUi-425712.jpg 5 12 4

Sbírka slamových veršů. "Je v ní 18 slamových textů a je to ta nejlepší a nejkrásnější kniha, jakou jsem doposud vydal." F. K.

dzejn187
30.01.2024 5 z 5

Dr. Filipitch to se slamem fakt umí. Citlivé, vtipné, experimentální.. Všechno tam je!

petrarka72
13.06.2022 5 z 5

Slovní zásoba až děsí, smysl pro metaforu oslňuje, různorodost okouzluje. "Filipitch. Doktor Filipitch" překvapuje každým kouskem, navozuje pokaždé jiné téma, vykresluje jinou atmosféru, někdy je lyricky zahloubaný, jindy ostrý jako bitch. Jasně, 21 strof o tobě dobrý - ale s touhle hrabětovskou nostalgií si nezadají ironická rozchodová Náš život po životě, MeToo bajka O pejskovi a kočičkách, řetězoví Kamarádi, jejichž pointa mě málem zabila, vášnivě maloměstská Cesta do hlubin fanouškovy duše... a vlastně všechny ostatní. Má to rytmus, má to říz - a ve valné většině i kvalitu nezávislou na kvalitě živého přednesu.

indyka
17.08.2021

Nějak se mi nedaří správně uchopit slam přenesený na papír a těžko říct, zda je to chyba má či autorova (kterého jinak jako performera mám moc ráda), proto nehodnotím. Ano, 21 strof o tobě je nádherná.

Miladad
12.05.2020 5 z 5

Skvělé básničky - velmi inteligentní a citlivé. Slam je vždycky lepší slyšet naživo, ale mít možnost se k básním vrátit doma klidu má taky něco do sebe. Z této sbírky mám nejradši 21 strof o tobě.

slam poetry

Dr. Filipitch (p)