Falknov Calling

Prozaická prvotina předního hlasu tuzemské slam poetry Dr. Filipitche své slamové kořeny nezapře. V tomto sumáři mikropovídek je však autor oproti pódiu mnohem otevřenější. Falknov Calling můžeme brát jako silně dokumentární bedekr po osobní paměti rodného města, literární selfie nebo zpětný statusový deník. To všechno jsou ale jen zkratky pro knihu, která ve zkratkách vědomě hovoří. Koryta aka Filipitch v ní však dokazuje, že patří mezi nejzajímavější literární hlasy mileniálské generace. Bere nás na výlet, díky němuž můžeme pochopit jeho vlastní život stejně jako lépe pochopit ten svůj. S nadhledem, upřímně i zábavně. Má to šmrnc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458843/big_falknov-calling-7pk-458843.jpg 3.78

Kniha Falknov Calling

petrarka72
16.03.2021

Co je lepší než slam Dr. Filipitche? Knížka Filipa Koryty! Lahůdka pro všechny, jejichž život je, přinejmenším částečně, nostalgické pronásledování zážitků. A účinné cvičení obličejových svalů pro ty, kdo se vydrží přes dvě stě stránek usmívat. A povinná četba pro milovníky Oty Pavla - nebo Bohumila Hrabala -nebo Martina Fahrnera - nebo Simplicia Simplicissima... Ty čisté oči a chlapeckou bezbrannost, tu melancholickou pronikavost si užijete. Ať už jste Doma, Venku, Pryč nebo Jinde.

Honey82
15.02.2021

Filip Koryta napsal knížku, jakou chci jednou napsat já. Styl mikropovídek je super, pro milovníky vypointovaných twitterových statutů (a slam poetry) jako dělaný. A přitom je v tom všechno - nostalgie, vtip, smutek, život. Ta knížka není jen pro Sokolováky, můžete ji číst kdekoliv, pokud jste navíc někdy bydleli na sídlišti, tak o to spíš. Ale asi vás ta Jelínkova, kde si lidi koukaj přímo do kuchyně, Mánesovka s nejdelším panelákem na světě a odtržení kluků z horní a dolní části města nedojme tolik. Snad Filip najde odvahu i na vyrovnání se střední. Za Falknov a všechny z jeho okolí díky!