Ticho hrocha

od:


KoupitKoupit eknihu

Unikátní africký komiks pro děti i dospělé od finalisty letošní Chalupeckého ceny. Poetické, trochu absurdní, místy až černé - takové jsou krátké pohádkové příběhy této knihy. Většina z nich vychází z tradičního afrického folkloru, i když v podání dětských vypravěčů dost osobitě upraveného. Do Čech ke kreslíři Davidu Böhmovi texty doputovaly v zavazadle jeho sestry Terezie jako štos slohových prací z malé středoafrické školy. Obrazotvornost černého kontinentu nemilosrdně bourá naši evropskou představu o tom, jak má vypadat pohádka. Pro děti lehce šokující, pro dospělé jednoznačně osvěžující komiks. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29475/ticho-hrocha-29475.jpg 4.522
Žánr:
Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Labyrint
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
M-arta
09.12.2017

Naprosto odzbrojující a osvěžující záležitost postavená na autentických slohových pracech dětí z africké misijní školy, kde poněkud svérázně převyprávěly africké pohádky.

Vkusně umírněné obrázky redukované pouze na černobílé siluety (připomínají nápadité stínové divadlo) umocní myšlenkové přemety a pointy tak nezvyklé až šokující, že starší čtenáři se knížkou prosmějí - mladší ... mohou být poněkud ... konsternováni.

Doporučuji pro jistotu spíš až dětem, které už mají něco načteno a ocení rozdíly mezi našimi klasickými a těmito razantně-zemitými příběhy...
Odhaduji ji pro čtenáře tak od 8 let, i když texty jsou poměrně jednoduché a krátké (ovšem o to výživnější).

popeluška
09.03.2017

Hodně zajimavá kniha ......ani nevím jak ji přesně popsat....snad jen přečtěte si ji :-) stojí za to .....

Dakarianna
02.07.2016

Já tuto knihu dostala, když mi bylo tak deset a bavila mě. Nedávnou jsem ji znovu objevila a musím říct, že i to, co mě bavilo jako desetiletou, mě bavilo i teď.

spdb
17.10.2013

Skvělé absurdity, kolikrát se člověk musí vrátit na začátek stránky a pročíst pointu 2x aby si byl jistý že ten zlom je opravdu autorův záměr a ne jenom "nedocvaknutí". Kresba minimalistická a skvěle navozující atmosféru "černé afriky".

kapllu
16.02.2012

Úžasná knížka! Akorát bych řekla, že dětmi se tu rozumí až tak náctiletí, mladší by z toho mohli mít noční můry :-). Docela by mě zajímalo, kolik bylo těm školákům, kteří příběhy psali. Nejvíc se mi líbily asi "O Anie a Danie" a "O Pavoukovi, jeho ženě a dětech". Pokud máte rádi černý humor, určitě si přijdete na své. Když se nad těmi pohádkami ale zamyslím, tak si tak říkám, co ty děti-pisatelé asi zažily a zažívají každý den. Ono totiž když u nás by dítě napsalo ve školním slohu, že "pak se lidé vrátí domů a Daniinu maminku umlátí k smrti", tak by se učitelky i rodiče začali strachovat o duševní stav dítka a ještě by se na něj dívali jako na psychopata. V Africe to asi berou trochu jinak, smrt tam je nejspíše přirozenou součástí života..

kristeen
01.02.2011

Dětská fantazie je nepřekonatelná a obzvlášť pochází - li z natolik kulturně odlišné země, jakou pro nás Afrika bezpochyby je...