mijala mijala komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

od knihy jsem moc nečekala, protože jsem slyšela, že jsou první případy Harryho takové vláčné. první půlka knihy mě ničím moc nenadchla, ale ve druhé se to pěkně rozjelo a já se od knížky nemohla odtrhnout. druhé půlce bych dala pět hvězd, ale první tři, tak dávám průměr. těším se na další díly.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

čekala jsem teda něco jiného, ale i tak jsem s knížkou spokojená. některé části mi daly zabrat, hlavně historie jednotlivých stanic atd., ale druhá půlka se četla rychle. poslední kapitola byla nejlepší ze všech, hlavně to "rozuzlení". nad koncem dumám ještě teď a chci pokračování, tak by si autor mohl pospíšit :D.
co mě teda zarazilo, bylo to, že na to jak všichni byli ukecaní a s radostí sdělovali každému své vzpomínky a i to, co nikdo vědět nechtěl, tak nikdo nechtěl Arťomovi říct, co to jsou knihovníci :D. já bych se teda s vysvětlením, že to nejsou lidé, asi nespokojila :D.

03.04.2015 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

dvojka byla trochu slabší než jednička, tak jsem se bála, aby na tom trojka nebyla podobně. ale naštěstí mě tento díl nezklamal a líbil se mi hodně. skoro pořád se tam něco dělo a poslední stránky byly výborné. ke konci příběhu jsem si myslela, že to dopadne špatně a že budu naštvaná, ale kupodivu to dopadlo výborně. tak že pro mě super zakončení celé série.

26.03.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

co dodat. do autorky se začínám čím dál víc začítat a čím dál víc se mi její knížky líbí. už se těším na její novou knížku :)

10.03.2015 5 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

knížka se čte moc dobře a i rychle. i když příběh není akční a ani tolik napínavý, tak mě hodně zaujal. pořád mi ale chybí něco k tomu, abych dala plný počet hvězd, tak doufám, že ve třetím díle se už dočkám.

26.02.2015 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

pro mě je to výborná knížka. autorka dokázala vymyslet hodně propracovaný svět, až jsem si někdy řikala, jak to mohla vymyslet. sice nevím, co se bude dít v dalších dílech, ale jedno je mi jasné, jedna postava se určitě vrátí, i když si hrdinka na konci myslí něco jiného.

29.01.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

jako správný kačer jsem si tuhle knížku nemohla nechat. jakmile byla příležitost, tak jsem jí koupila a začetla se do ní. přečetla jsem jí na jeden zátah s menšími přestávkami. od knížky jsem se nemohla odtrhnout. líbí se mi, že se autorka pečlivě věnuje geocachingovému názvosloví a že měla všechno pěkně promyšlené. dokonce jsem se i něčemu přiučila, protože zkratku JAFT jsem opravdu neznala a těžko jsem věřila tomu, že to znamená to, jak je to napsáno v knize, tedy jedno slovo mi tam nesedělo :D. knížku určitě doporučím dál, kamarádi kačeři se na ní už také těší. jenom si nejsem jistá, jestli nám to trochu neznepříjemní naše noční odlovy :D

26.01.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

trvalo mi pár dní, než jsem si to v hlavě srovnala a ted můžu něco k této knížce napsat. do čtení jsem šla s tím, že jsem o knížce moc nevěděla, příběh mě tedy trochu překvapil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. kniha je sem tam vtipná a příběh hezky plyne. v průběhu knihy vám ale začne docházet, co se opravdu stane a tak nějak jsem se na to připravovala a všechno jsem prožívala s hlavními hrdiny, dokonce i oči se mi zalily. za mě je to tedy určitě plný počet hvězd, protože když o nějaké knize musíte přemýšlet i několik dní po dočtení, tak to ani méně hvězd být nemůže.

22.01.2015 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

podobné knížky jsem neměla ráda už ve škole, tak že jsem se jim radši vyhýbala. nejdříve jsem si myslela, že mi budou dlouhá souvětí dělat problémy, ale nestalo se tak. kniha je dalo by se říct o ničem, ale i tak mě celý příběh chytl a musela jsem ho dočíst až do konce. jediné, co mi chybělo, byl lepší závěr, nebo alespoň jedna poslední věta.

22.01.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

k této knížce mám jen jednu věc. kdyby se mě někdo zeptal, jestli nevím, jak to tady vypadalo před revolucí, tak bych doporučila tuhle knížku, protože ta to podle mě výborně ukazuje.

21.01.2015 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Knížka je výborně napsaná a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. I přesto na mě působí docela ponuře, a to hlavně závěr, protože vám už pomalu začne docházet, co se vlastně stalo. Nejradši bych knížce dala 4 a půl hvězdiček, kdyby to bylo možné, protože na plný počet hvězd to ve mě zanechalo až moc rozporuplných pocitů. Možná to bude tím, že jsem si přála happy end, o kterém jsem věděla už od začátku, že se ho nedočkám.

13.01.2015 4 z 5

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

První díl se mi líbil, za to z druhého jsem byla přímo nadšená. Oproti prvnímu dílu byl mnohem propracovanější a počet stránek příběhu určitě prospěl. Ani mi nevadilo, že všechny kapitoly nebyly vyprávěny z pohledu jedné osoby, tak že jsem se mohla dočíst i jiný úhel pohledu. Co se mi ale líbilo nejvíc? Jakmile byla naťuknuto vyřešení nějaké "záhady", tak to také bylo rychle dotaženo do konce. V jiných knihách se vždy něco stane, co nějaké osobě zabrání v prozrazení toho důležitého, tak že musíme čekat třeba dalších 100 stránek, než se to dozvíme. Tohle ale není ten případ. Snad v každé kapitole jsem zjistila něco nového a překvapivého. Tak že mám asi jedinou otázku: Kdy vyjde další díl? Už se totiž nemůžu dočkat. :D

03.01.2015 5 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Knížka příjemně překvapila. Ze začátku se mi zdálo všechno nějak moc jednoduché a něco nebylo ani tolik promyšlené, ale pak se to všechno rozjelo a celá knížka mi rychle utekla. Kdybych musela čekat dlouho na druhý díl, tak to asi nevydržim, protože konec toho moc nevyřešil. Teď hurá do dalšího dílu.

28.12.2014 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Opět nemám slov. Nečekala bych, že bude dvojka tolik podobná jedničce. Čekala jsem, že to bude úplně jiné, ale začátek mě přesvědčil o opaku. Když už jsem si myslela, že se to uklidňuje, tak se opět stalo něco nečekaného. Snad každá kapitola skončila tak, že se nedalo knížku odložit a musela jsem číst dál. Nutně už potřebuji třetí díl, protože s tímhle se skončit nedá. Budou to muka při čekání na vydání :D.

27.12.2014 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

O knize jsem četla a už dlouho jsem si jí chtěla přečíst. Když se mi konečně dostala do ruky, tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Okamžitě jsem se do ní začetla a byla jsem naštvaná, že musím jít spát a pokračovat ve čtení až druhý den. Druhý den jsem se opět rychle začetla. I když jsem chtěla vědět, jak to dopadne (dalo se to očekávat), tak jsem nechtěla, aby knížka skončila. Počet stran je opravdu malý a určitě by si knížka zasloužila více stránek. Málokdy se mi stává, že by se mi u knížky chtělo brečet, ale u téhle se mi to stávalo docela často. Plný počet hvězd nedávám jen kvůli konci, který přišel až moc rychle a který by určitě mohl být dál rozvinut.

13.11.2014 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

co dodat. i když člověk ví, co za zvěrstva se v té době děla, tak i přesto mě takovýto popis zaskočil. až takhle podrobné jsem to nečekala. opravdu si řikám, jak tohle mohl někdo udělat jiné živé bytosti. je těžké uvěřit, že k tomu došlo relativně nedávno, protože to vypadá, jako by kniha líčila dávnou minulost. Remarque je bezpochyby výborný spisovatel, protože napsat knížku jako je tato, muselo dát hodně práce. určitě doporučím všem, co ji ještě nečetli.

11.11.2014 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

do knížky jsem se začetla už na začátku. poté jsem ale neměla vůbec čas číst, tak že mi pár dní jen ležela na stole. pak jsem jí opět vzala do ruky a i když mi zbývalo přečíst skoro třičtvrtě knížky, tak jsem ji prostě musela dočíst. okamžitě mě to chytlo, protože se tam skoro pořád něco dělo. deníková část se mi hodně líbila, i když jsem si ze začátku řikala, proč je to tak dlouhý. myslela jsem si, že vím, co se v příběhu děje, ale poslední zápis z deníku mě přesvědčil, že asi ne. pak se ale dalo opět všechno do pohybu a když jsem musela knížku na chvíli odložit, tak jsem si jenom řikala, že tu knížku miluju a že musim hned pokračovat dál. skončilo to přibližně tak, jak jsem si představovala. jediné, co my chybí, je alespoň jedna poslední věta na konci, která by to ještě více uzavřela. knížku ale určitě doporučím dál a nemůžu jinak než dát plný počet hvězd.

04.11.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale přesto jsem pokračovala ve čtení a začetla jsem se. když jsem ale byla u 50 stránky, tak mi kamarádka řekla, co se v knížce stane, a úplně mě přešla chuť číst. nakonec jsem se po pár dnech odhodlala a pokračovala ve čtení. knížka se mi hodně líbila, podobá se autorově druhé knížce. určitě doporučím dál.

28.10.2014 4 z 5