midone midone komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Rozhodně stojí za přečtení. Je to akční. Jakože hodně akční. Než se nadějete, autor už vám rovnou na zlatém podnose přinese nějaký ten dortík v podobě zvratu a na to vám ještě dá slevu ve formě docela originálního řešení. Dobře, někdy si možná na ten dortík musíte chviličku počkat, ale nebojte, ještě než stihnete podat stížnost, autor už se bude hnát s obrovským třípatrovým doretm s tunou šlehačky a každé sousto bude chutnat jinak. Mňam, dobré sympatické postavy, mňam zvrat, mňam dobrý prostředí, mňam sympatický hlavní hrdina s vývojem. Mňam minulost postav. No, do tohohle podniku se zkrátka budete chtít vrátit.

13.04.2022 5 z 5

"Tak jo, dej se do toho, tuhle knihu přečteš celou od předmluvy až po poděkování, protože Stmívání, ač si to nechceš přiznat, miluješ. Hlavně ty dva chlapce, že jo." myslela jsem si, když jsem tu věc otevřela. Jo jo jo. Po důkladném přečtení počátečního interview, kde se psalo doslova o ho* teda o ničem, jsem si připadala jako vymačkanej citron, který nechce nic jiného, než vyhodit do kompostéru. Mé původní předsevzetí značně kleslo. Z přečtení každého slova se stalo "přeskakuj to, co se bude nést na podobné bázi jako ten rozhovor." Jo, ty kresby, jak měly vypadat postavy, ty byly fajn, ale jinak? Nic moc. Žila bych normálně asi dál, kdybych tuhle knihu neměla nikdy v ruce.

13.04.2022 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Já jsem si tak přála aby to bylo drsný, aby hlavní hrdinka nebyla ufňukaná koza, která si na všechno jen stěžuje a aby tam byl děj. A víte co? Já dostala ještě víc! Já dostala akci, skvělé myšlenky do hlavy, zvraty, uvěřitelné postavy...... a i přesto, že tu jsou nějaké prvky magie, REALISTIČNOST! A ještě ke všemu krátké kapitoly, které se četly rychle!

11.04.2022 5 z 5

Největší chyba této knihy spočívá v tom, že si očividně autorka myslí, že fakt, že se to odehrává ve světě Stmívání bude čtenářům bude stačit. Za mě tomu chyběla pointa, děj, nějaký zvrat..... něco, díky čemu bych se ke knize chtěla vracet. Neříkám, někomu to stačí a pokud vám nevadí si něco přečíst jen proto, že vás ten svět, do kterého je to zasazeno baví, pak je asi Krátký druhý život pro vás.

11.04.2022 3 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Bože můj! To byla jízda! Jsem tak neskutečně ráda, že autor celou knihu nevybudival jen na základě Heartstreamu, ale vložil tam děj, zápletky, postavy a skvělou atmosféru. Celé spolu to fungovalo neskutečně dobře. Autor teda své postavy nešetří. Ke konci jsem se u knihy klepala jak ratlík a běhal mi mráz po zádech. Ne proto, že by to bylo hororové a strašidelné, ale proto, že mi to přišlo jako pravda. Jako děsivá skličující pravda, která by se mohla stát. To je právě to, co třeba kniha Misery od Kinga s 91% za mě nedokázala.

10.04.2022 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Bez srdce bych zařadila do kategorie knih s názvem "čekám na signál, ten z nebe nepřichází a tak čekám dál....." Víte, celou dobu jsem čekala na akci, zapletitější zápletku (to ani nevím, jestli tohle slovo existuje, ale tak když už jsme v hodnocení retelingu na Alenku v říši divů, tam bylo možné lecos, ne?) Nebo alespoň nějaké to drama a ono nic. Celé kapitoly se tak nějak táhnou v tom samém kruhu, přičemž některá pasáž je sem tam zajímavá, ale rozhodně ne tak abych si z toho sedla na zadek. Hvězdičky přidal Šprým. Kdyby někdo takový existoval v reálu, dejte mi okamžitě vědět ;)

10.04.2022 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Kniha se táhne a táhne, je to takový sliz bez chuti a výjimečnosti, řekla bych. Vystavět knihu na jedné konkrétní větě/myšlence "co kdyby se pohádkové království připojilo k internetu," nefunguje. Víte, to bychom pak mohli psát knihy o čemkoli. Třeba co kdyby v jednom království na stromech rostly sladkosti? A pak bychom jen mohli vrstvit myšlenky...... tak by neexistovala cukrářství, lidé by byli tlustí tak moc, že by místo do kostela chodili každou neděli na liposukci. Naproti nim by bydlelo království, kde na stromech rostou slaný věci a ty dvě království by se neměli rádi..... a konec? Království, kde rostou normální stromy, by ty všechny sladký a slaný stromy vykácely a zasadily tam ty svoje. Konec zvonec, všichni byli hubení a zdraví. Vím, je to hrozná blbost, ale jen Chci poukázat na fakt, že tahle kniha je na slovech "co kdyby" vybudovaná od začátku až do konce. A bohužel, pokud jsou tato slova to jediné, čím by měla být Ipohádka zajímavá, pak je pro mě zklamáním.

10.04.2022 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Hodnotím po zhruba roce od přečtení. Moc mi toho tedy v hlavě neutkvělo, a to bude asi ten problém. Když čtěte životopisnou knihu, která by zároveň měla být inspirací/motivací, neměly by vám alespoň nějaká slova zůstat v hlavě? Klidně to můžeme svést i na mou mizernou paměť, ale stejně si myslím, že slova "neurazí, nenadchne" budou na to ta pravá.

10.04.2022 3 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Vtipné akcí nabité fantasy s výbornými postavami a humorem.

10.04.2022 5 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Rozdělili se. (Není spoiler) Za jakých okolností nebo proč, nebudu prozrazovat. Musím ale říct, že absence Ferius nebo Reichise byla pro mě nepřekonatelná. To, co tuhle sérii vždy vynášelo ještě výš bylo právě fungování zcela výjimečné a naprosto božsky originální skupiny. Kdyby mi autor nedal dobrý důvod pro to, abych pochopila, proč se to stalo, strhnu určitě více. Děj je stejně akční a dobrý jako a předchozích dílech, ale odendat tento jeden důležitý pilíř a ničím ho nenahradit, znamenalo, že kniha, alespoň pro mě, ztratila pětihvězdičkovou kvalitu.

10.04.2022 4 z 5

Ale no ták! 71%? Proč? Vždyť je to tak dobrý! Tak originální! Tak zajímavý! Má to příběh, fantazi svět, dobře vymyšlené postavy. Jako nečekejte od toho klasickou fantasy s hlavním hrdinou alá "jsem vyvolený, zachráním celý svět", ale kdo hledá něco, co ještě nečetl, je sirotčinec pro vás.

09.04.2022 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Hledala jsem, romantiku a fantasy svět s trochou té akce jako třešničkou na dortu. Co jsem chtěla, jsem taky dostala.

09.04.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

" Hurá! Moje první kniha od Mistra hororu! A má 91%! To bude určitě boží!" říkala jsem si, když mi přišel balíček a okamžitě začala číst. Když už uplynulo zhruba padesát stránek, pořád ve mně žil plamínek naděje, že se to ještě rozjede. Na sté stránce už ten plamínek byl podstatné menší a po dvousté stránce ho zbylo tak málo, že prostor za nehtem by se mu zdál jako tisícikilometrové pole. Stále ho ale zbylo dost na to, abych doufala, že koncem se to všechno vylepší. Že mi dá autor něco, co všechen ten příběh nějakým smysluplným způsobem spojí. To se ale bohužel nestalo. Celou knihu prostě čekáte, až se nedočkáte.

Dobře dobře. Ještě než si pomyslíte, že jsem tento skvost vůbec nepochopila, dejte mi šanci se obhájit. Víte, nemyslím si, že pokud autor chce své čtenáře přesvědčit o tom, že jeho příběh JE REÁLNÝ nebo by se alespoň mohl stát, může vynechat všechno, co na knihách baví a klidně argumentovat něčím jako: " V normálním lidském životě, se taky neděje nic nadpozemského. Žádné zvraty, žádné spojení všech střípků dohromady, život je různý, ale prostě plyne takový jaký je."...... Myslím si ale, že pokud bych chtěla číst něco, čemu budu věřit takovému jaké to je, vzala bych si nějaký životopis a ne thriller. Víte co tím chci říct, ne? Osobně čtu knihy proto, abych od reality utekla a ne abych se do ní zase vracela. Pokud ale hledáte knihu, které budete věřit, že se stala nebo by se mohla stát, která je něčím jako takový smýšlený rádoby životopiso-thriler, pak je Misery přesně pro vás.

09.04.2022 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Nuže, tahle kniha může být ráda za tři hvězdičky, a to proto, že se mi dva ze tří příběhů vůbec nelíbily. Kdyby to tvůrkyně první povídky psala celé sama, myslím, že bychom se dočkali podstatně lepšího podání milé vánoční romantiky. Jakmile jsem tedy měla dočtený první příběh s chutí jsem se pustila na druhý zjistila, že se kvalita podstatně zhoršila. A ta třetí? No, asi jsem se na ní moc dlouho snažila najít něco pozitivního, alespoň něco malého, ale marná snaha. Dočítala jsem s absolutní nechutí, čímž ta celková hodnota naprosto spadla. Škoda, potenciál na dobrou vánoční knihu tam byl.

28.04.2021 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Celý příběh skvělý, celá série skvělá, nemám co dodat. Velké doporučení.

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Bála jsem se, aby tahle kniha nebyla jen jakási "vycpávka" mezi prvním a závěrečným dílem, ale jak se později ukázalo, je úplně stejně důležitá jako jednička a to je co říct. Musím zde ještě vyzdvihnout fakt, že si renegáty rozhodně přečtu znovu a to se mi nestává jen tak, že si dám rereading. K třetímu dílu mám absolutní důvěru, že bude stejně skvělý, protože autorka už u měsíčních kronik dokázala, že ona rozhodně příběhy zbytečně nenatahuje, nebo s nimi nedělá nic, co by jim byť jen 1% ubralo na kvalitě.

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Z touhle knihou se to nesmí vzdávat hned na prvních stranách, protože se teprve seznamujeme kdo je kdo, jakou má přezdívku a superschopnost. Já vím, je v tom nepořádek. Ale když člověk trošku déle vydrží, ponoří se po chvíli do hloubky tohoto skvostu a nechá se unášet po vlnách napětí, akce, skvělých hlavních i vedlejších hrdinů, trochou té romantiky a spletitého příběhu, nakonec se pak vynoří až u třetího a závěrečného dílu, kde si bude říkat něco ve smyslu " to už je konec?".

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Možná tu skoro všichni píšou, že je kniha o něco málo horší než první díl, ale já tvrdím opak. Přišlo mi, že je o moc lepší než první díl. S tím jak jsem se více ponořila do toho světa a poznávala hlouběji postavy, mi příběh utekl, ani nevím jak. Každé správné dílo by mělo mít vyhrazeno, kdy přesně bude končit tak, aby konec nebyl moc useknutý, ale zase ne moc natažený a za to si autorka ode mě zaslouží velké plus, protože mi to tady přišlo tak akorát, stejně tak i prvním dílu této série. Postava Hidea, která mě v prvním díle tolik vytáčela si ke mně v tomto našla cestu a já jsem moc ráda, že se nějak vyvinul a nebyl celou dobu jednolitý. Závěrem jen jedno slovo: doporučuji

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jsem moc ráda, že tato kniha nebyla zbytečným dodatkem a bavila mě. Hezky to dokreslilo, tu Levaninu minulost, na kterou v měsíčních kronikách (v té základní čtyřdílné sérii) nebyl čas.

SPOILEROVÁ ČÁST :
Hrozně mě bavilo pozorovat, jak se tam objevovali hrdinové z měsíčních kronik ještě jako malé děti , to bylo vážně roztomilé a vykouzlilo mi to úsměv na tváři.

24.04.2021 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Opět nemám co dodat. Nenašla jsem jediné místo, které by mě nudilo, nebo nebylo důležité.

24.04.2021 5 z 5