Michla76 Michla76 komentáře u knih

Michaela Michaela Vladimír Klevis

Moc hezky a zajímavě napsáno. Dodnes si pamatuji, jak mi cca ve třinácti došlo, že asi budu někdy dospělá, nebo co.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Pro mě sado-maso zážitek, protože jsem kdysi učinila rozhodnutí, že každá kniha si zaslouží dočíst. Zřejmě je třeba autorovi doporučit, aby už nehulil jenom proto, že neví v první fázi jak příběh rozvinout a umocnit, a ve druhé jak ho ukončit. Taková haluz!
Typický výblitek dnešní "literatury". A filmu jakbysmet, ale to sem zdánlivě nepatří.

08.12.2015 odpad!

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Příliš mnoho ironie. Pořád a za každou cenu. Typově mi to připomínalo "Tři muže", kterým se to ale ani náhodou nemůže vyrovnat.

08.12.2015 3 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Hm...... tak já nevím. ...... a nebo nic.

08.12.2015 4 z 5

A jiné povídky A jiné povídky Ivan Vyskočil

Čeština v plné parádě. Květnaté jazykem i myšlenkami. Fantastické.

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

O 4 komentáře dál viz Marlboro. To je úplně přesné.

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Je to takové něžné a citlivé a mile veselé.

08.12.2015 5 z 5

Příliš dlouhé zásnuby Příliš dlouhé zásnuby Sébastien Japrisot (p)

Nevím, zda je to skutečně zajímavé, ale oproti ostatním mně se na knize nejvíc líbil právě styl, jakým je napsána. Jinak mě to moc nezaujalo, aniž bych dokázala říct objektivní důvod.

08.12.2015 3 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Ta žena měla být léčená. Ale nebyla, a pak to všichni projeli. V první řadě psychiatři té doby, oběti, justice, ona. Skvělá kniha.

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Syrové, ale ne surové. Tak to bylo; doufejme, že nebude.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Svatá prostoto! Moje mínění sice není nic, s čím by padal a vstával svět, ale po přečtení některých komentářů opravdu marně přemýšlím, kam se vytrácí kulturnost. Že je to krátké a jednoduché? Ano je, a v tom to právě vězí. Jak kouzelně a silně E. Hemingway popsal a vylíčil úplně jednoduchý příběh. Ještě dnes si pamatuju naládu tehdejšího odpoledne; na TEN dojem.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Tak to je dětská klasika, která se nazapomíná.

07.12.2015 5 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Něžné a poetické, jedna z mých nej dětských knížek.

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Váhám mezi 4 a 5 hvězdami. Dávam 5 za téma a za to, že konečně opět někdo připomíná, že alkohol je ta nejtvrdší a přitom legální droga...
Tu knížku zcela ani pochopit, ani docenit nemůže jen někdo, kdo není schopen si proměnu člověka v alkoholika představit.

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Kniha je relativně těžká (v obojím smyslu) a proto po ní nesáhne kde kdo. CHYBA! Je to nádherně, skvěle napsané, citlivé, citlivě ironizujicí čtení.

Narcis a Goldmund Narcis a Goldmund Hermann Hesse

Esence krásna... Nejednou se mnohý čteřnář přistihne že je z té krásy u vytržení.

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Četla jsem dvakrát a dvakrát to byla jiná kniha.
Dopručuji před četbou zažít nějakou hlubokou osobní tragedii. Kniha vás vrhne ještě hlouběji do vašeho už i tak trýznivého stavu, o kterém jste si nadějeplní začínali myslet, že svého nejhlubšího bodu už dosáhl. A to je přesně to, co člověk domnívající se, že je na pokraji zešílení, může potřebovat.
Složité, ale nádherné čtení.
Doporučuji přečíst Hesseho Narcise a Goldmunda, který je svou krásou zajímavým kontrastem ke Stepnímu vlkovi.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ať mně nikdo netvrdí, že Hitchcock nečetl Kytici...

07.12.2015 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Stylové a hlavně dobře napsané. Bát se lze i krásně.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Kvalitou srovanetelné s K. J. Erbenem a E. A. Poem. Větší hold vzdát už nejde.
První a poslední kniha, kterou jsem od S. Kinga četla, protože mám strach, aby ty ostatní nebyly už jen horší. Tohle hned tak někdo další nenapíše. A už vůbec ne v době jednoduchých a unylých "detektivek" a "thrillerů" současných severských béček. Pardon, autorů.