Rybaříci na Modré zátoce

Ze života ledňáčků. Hlavou ledňáččí rodiny jsou ptáci jménem Kik a Or. Společně vychovávají mláďata a překonávají nástrahy života v divoké přírodě v blízkosti řeky.

Pro čtenáře od 8 let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25956/rybarici-na-modre-zatoce-25956.jpg 4.469
Literatura česká, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

lencin
11.10.2017

Krásná a dojemná.

martas006
29.05.2017

Krásná, stojí za přečtení :)

EvikU.
09.04.2017

Krásné čtení o přírodě. Prostě dokonalá.

marion111
16.03.2017

Nádherná, milá kniha - možná nastal čas, abych si ji přečetla znovu.

SiuxBeast
28.02.2017

Z této knížky mi táta předčítal před spaním. Miloval jsem příběhy, ze života ledňáčků a toužil nějakého vidět živě. Ale to se mi u nás ve městně splnit nemohlo. Krásné vzpomínky :)

pami
14.12.2016

Odpočinková kniha o přírodě. Laskavé čtení na dobrou noc dětem.

Argony
04.10.2016

Těm, kterým se líbili rybaříci, doporučuji podobnou knihu - Potulný lovec. Obě patří mezi hezké čtení pro děti.

nenúfar
10.08.2016

neskutečně něžný a krásný příběh o rybařících, tato kniha mi pohladila duši, je to nádherné literární dílo a jsem moc ráda, že ji mám. Vydražila jsem ji při jedné aukci na pomoc pejskům v útulku a i když mě stála 600kč vůbec nelituji. všem doporučuji!

Michla76
07.12.2015

Něžné a poetické, jedna z mých nej dětských knížek.

Laik
09.02.2014

Mám to uplně stejné jak Elis....
Četl jsem tuto knihu taky tak ve druhé třídě a dodnes na ni vzpomínám a jelikož děti už pomalu dorůstají také do tohoto věku, tak sem si řekl že tu knihu musím někde sehnat.

Ellis
03.05.2013

Tahle kouzelná knížečka asi způsobila, že mám ledňáčky vůbec nejradši ze všech ptáků :). Byla to taky moje nejoblíbenější knížka v dětství, určitě jsem ji četla vícekrát (někdy ve druhé,třetí třídě), pak jsem na ni pozapomněla. A ted nedávno jsem zatoužila si příběh Kik a Ora znovu připomenout, musela jsem si ji sehnat v knihovně, bohužel ji nemám vlastní. Určitě velmi doporučuji přečíst či dát dětem. Příběh ledňáčků je psán nádherným jazykem a stylem, doprovázejí ho kouzelné akvarely Mirko Hanáka a pro děti je poučný - dozví se pravdivá fakta o přírodě.
Taky si vzpomínám, že jsem si pobrečela (když byl Or zraněn) jak píše i Petra8619, ale nemusíte se bát, že by to děti nezvládly, vše nakonec dopadne dobře. A potom si vždy, když tento létající drahokam zahlédnou někde u vody, na příběh ledňáčků vzpomenou. Já už je několikrát potkala :).

EDIT 2015: Už mám svoje vlastní Rybaříky :)) Knihu jsem sehnala přes zdejší bazar, a dokonce od paní ze stejného města a v krásném stavu. Jsem spokojená :)) Databáze je nej :)

Addie
01.04.2011

Moje povinná četba asi z druhé třídy.
Těžko se mi loví v paměti, ale to co si vybavuji, to kouzlí úsměv na rtech.

Petra8619
14.03.2011

Máte děti? tak jim dejte tuto knihu. Nejkrásnější z mých vzpomínek!!!! Brečela jsem, když jsem četla. Dojetím. Velmi krásná kniha. Na autorovi jde vidět, že miluje přírodu a to přenese na děti. Dodnes přírodu miluji a vážím si ji.