A jiné povídky

Povídky autora, který se s Jiřím Suchým podílel na rozhlasovém pořadu Gramotingltangl a s Emanuelem Fryntou na pořadech Jen tak, jsou založeny na absurdních situacích a slovním humoru, vycházejí z příběhů, jejichž podstatou jsou existenční otázky a psychologická analýza, a přecházejí přes řadu variant k výrazné situační komice.

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57612/big_a-jine-povidky-57612.jpg 4.732

Kniha A jiné povídky

bib
20.11.2020

Pěkný hravý text. ????

Parwana
15.03.2020

Klenot mezi povídkami. Jemné, místy humorné vyprávění z pera oceňovaného umělce. Některé mě vzaly za srdce, jiné jsem nepochopila, nicméně v dnešní uspěchané době představují pohlazení pro duši.

jaryn
30.11.2019

Vyskočilův nejen absurdní, ale i satirický humor je báječný, ba přímo roztomilý a tímžto pádem přirozený, nenucený a nanejvýš osobitý, proudící z nejhlubšího nitra (abych se tak odvážil říci) této jedinečné osobnosti... Ale v tomto souboru nenajdeme jen srandu srandovní, jsou zde i velmi silné okamžiky týkající se těch nejzákladnějších a nejneodbytnějších lidských otázek jako např. v povídkách "Obrozel 5 kilometrů" nebo "Vždyť přece létat je snadné".

LostAlice
17.05.2018

Mezitím, co ostatním dětem před spaním rodiče četli o Sněhurce, o Budulínkovi či o Perníkové chaloupce, mě a sourozencům četl táta o Kudýšovi. A Kudýš se stal naším hrdinou. Dal nám, malým dětem, naději, že i když budeme tak blbí, že neuděláme ani kotoul, pořád můžeme leckoho překvapit :-) později jsme se přesunuli k povídce o školní vzpouře a pak už jsme si všechny povídky četli sami... Ale Kudýš v nás prostě zůstane napořád.

Michla76
08.12.2015

Čeština v plné parádě. Květnaté jazykem i myšlenkami. Fantastické.

woodward
27.06.2015

Líbí se mi obsah, kde jsou vyjmenovány i "povídky, které by byly v této knize, kdyby je autor napsal". A nejvíc mě dostala povídka o příšerné obci Brtajbly, kde pode statistik je nejzdravější podnebí, jenže...

miklaras
17.11.2013

Vynikající povídková kniha, spojující chytrý žert, zamyšlení, vypointovanou pointu, nadhled a vyníkající stylistiku. Myslím, že by měl přijít čas pro Vyskočila. Jako autor byl bohužel trochu zapomenutý a to je veliká škoda. Takže tuto knihu přidávám i do doporučených.