A jiné povídky

A jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57612/bmid_a-jine-povidky-57612.jpg 4 50 14

Povídky autora, který se s Jiřím Suchým podílel na rozhlasovém pořadu Gramotingltangl a s Emanuelem Fryntou na pořadech Jen tak, jsou založeny na absurdních situacích a slovním humoru, vycházejí z příběhů, jejichž podstatou jsou existenční otázky a psychologická analýza, a přecházejí přes řadu variant k výrazné situační komice.

Kristulda
31.12.2022 2 z 5

Četla jsem to kvůli výzvě cena France Kafky, půlku jsem četla pečlivě, zbytek jsem už tak prolétla. Není to pro mě to pravé ořechové, některou povídku si, ale pamatuji. Jsem, ale ráda, že jsem mohla zkusit takovou knihu přečíst.

Chesterton
26.05.2022 4 z 5

Pro mě to není úplně to pravé ořechové, ale cením si bezbřehé fantazie, dětské hravosti, pestrých variant češtiny i spodních proudů promyšlené psychologie, odlehčené humorem a hrátkami s významem slov. Je to Ivan Vyskočil, osobnost se vším všudy, tak jak ho mnozí známe z autorských čtení i divadla . . .
Řadím si do Výzvy i když jsem nepročetla pečlivě každou z povídek, protože mám obavu, že cena Franze Kafky nebude pro mě zcela stravitelná, ale kdo ví co zítřek přinese . . .
3/4

haannyys
22.05.2022 5 z 5

Jak já jsem ráda, že se tahle kniha ke mně dostala! Krátké povídky s osobitým stylem, absurdní a pohádkové, vtipné, s hraním se slovy. Perfektní.

Dani25
14.05.2022 5 z 5

Dobre som sa pobavila, tento absurdný humor mi vyhovoval. :)

PetrCepek
13.05.2022 4 z 5

Jedno z mých prvních setkání s absurdní literaturou. Velmi poučné!

janka84
09.01.2022 5 z 5

Zajímavá kniha, která mě díky obsahově neobvyklým povídkám a hře se slovy
( "Nesužovaly mě neduhy, ale na druhé straně mě také nerozšiřovaly žádné duhy.") zaujala natolik, že si od autora určitě přečtu i další jeho dílka.

freejazz
30.12.2021 5 z 5

knížka, která mě provází... už 40 let. skvělá poetika, nádherná hra s textem, autorův pohled za roh, kam už se nikdo nekouká. radost číst.

bib
20.11.2020 4 z 5

Pěkný hravý text. ????

Parwana
15.03.2020 5 z 5

Klenot mezi povídkami. Jemné, místy humorné vyprávění z pera oceňovaného umělce. Některé mě vzaly za srdce, jiné jsem nepochopila, nicméně v dnešní uspěchané době představují pohlazení pro duši.

jaryn
30.11.2019 5 z 5

Vyskočilův nejen absurdní, ale i satirický humor je báječný, ba přímo roztomilý a tímžto pádem přirozený, nenucený a nanejvýš osobitý, proudící z nejhlubšího nitra (abych se tak odvážil říci) této jedinečné osobnosti... Ale v tomto souboru nenajdeme jen srandu srandovní, jsou zde i velmi silné okamžiky týkající se těch nejzákladnějších a nejneodbytnějších lidských otázek jako např. v povídkách "Obrozel 5 kilometrů" nebo "Vždyť přece létat je snadné".

LostAlice
17.05.2018 5 z 5

Mezitím, co ostatním dětem před spaním rodiče četli o Sněhurce, o Budulínkovi či o Perníkové chaloupce, mě a sourozencům četl táta o Kudýšovi. A Kudýš se stal naším hrdinou. Dal nám, malým dětem, naději, že i když budeme tak blbí, že neuděláme ani kotoul, pořád můžeme leckoho překvapit :-) později jsme se přesunuli k povídce o školní vzpouře a pak už jsme si všechny povídky četli sami... Ale Kudýš v nás prostě zůstane napořád.

Michla76
08.12.2015 5 z 5

Čeština v plné parádě. Květnaté jazykem i myšlenkami. Fantastické.

woodward
27.06.2015 5 z 5

Líbí se mi obsah, kde jsou vyjmenovány i "povídky, které by byly v této knize, kdyby je autor napsal". A nejvíc mě dostala povídka o příšerné obci Brtajbly, kde pode statistik je nejzdravější podnebí, jenže...

miklaras
17.11.2013 5 z 5

Vynikající povídková kniha, spojující chytrý žert, zamyšlení, vypointovanou pointu, nadhled a vyníkající stylistiku. Myslím, že by měl přijít čas pro Vyskočila. Jako autor byl bohužel trochu zapomenutý a to je veliká škoda. Takže tuto knihu přidávám i do doporučených.

Část díla

Ivan Vyskočil