MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Hitlerovo tajemství Hitlerovo tajemství Rory Clements

Tak to bylo opravdu něco!
Na tuto knížku jsem se opravdu těšila a vůbec mě nezklamala. Napětí od samého začatku do úplného konce a hlavně bez zbytečných zdlouhavých pasáží.
Můj velký obdiv míří hlavní postavě - profesorovi historie Tomu Wildeovi za jeho neuvěřitelnou odvahu, nebojácnost, hrdinství a srdnatost.
Druhá světová válka zmařila spoustu životů a brala naděje. Lidé zoufale hledali každý kousek štěstí nebo dobra. Děkuji všem, kteří i v nouzi a při boji o holý život mysleli na druhé a pomáhali.
Děkuji skutečným hrdinům!

12.02.2022 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Duchové, musíte milovat příběh plný duchů.
Strašidelné čtení.....Trochu dlouhý, ale děj byl děsivě dobrý a velmi intenzivní.

10.02.2022 3 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Skvělé pokračování. Slouží k dobrému napětí a položí základ pro zbytek série.

14.08.2021 4 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Příběh Lisey je o pramenech kreativity, pokušení šílenství a tajném jazyce lásky...

.....ale bohužel, ze všech knih Stephena Kinga, které jsem četla, se mi tato líbila nejméně. Přiznávám, že jsem NIKDY nečetla knihu od mistra, kde jsem si podvědomě přála, aby už skončila, kromě této.
Přesto příběh měl své momenty a našla jsem, že některé části stále mají Kingovo podpisové kouzlo a zaujatost.
Obecně se mi však zdálo, že tomuto titulu chyběly strachy a síly, která ze mě udělaly dlouholetého fanouška Kinga.

03.07.2021 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Pokud dokážete zvládnout příběh o strašném zneužití, Hannibalově lektorově představě chutné večeře a strašidelných snech z vnějšku, zamilujete si ROSE MADDER.
Norman "Bates" Daniels je šílený policajt se špinavými ústy a nemocným, zlým duchem a pro manželku Rose začíná v noci na svatební cestě život strachu a bolesti ....... pro čtenáře je to téměř okamžitý a skutečný šok.
Hlavní hrdinka, nepřipravená, vyděšená a osamělá, po 14 dlouhých letech života v pekle, konečně prchá i s vědomím, že jí její manžel nikdy nepřestane hledat.
ROSE MADDER je intenzivní thriller na většině z více než 400 stránek, ale pro mě ztratil na síle, když jsem vstoupila do tajemného světa nadpřirozeného a konce ..... prostě v pořádku.
Za mě opravdu ne. KINGOVI lze cokoliv prominout, ale........

05.04.2020 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

King v jednom rozhovoru řekl "Všichni se mě ptali, co se stalo s Dannym?"
Tak tady to máte... pokračování Osvícení není špatné, ale čekala jsem od tohoto díla trochu víc.... nevim proč... opět napínavý ''kingovský'' děj, knížka se krásně čte, ale sakra proč jsem byla zklamaná? Že by mě, už ze začátku odradila Dannyho zavislost na alkoholu, kterou měl i jeho otec?

07.10.2016 4 z 5

Jack Nicholson Jack Nicholson Marc Eliot

Jako fanynka Jacka Nicholsona jsem si přišla na své.... Je to jeden z mala herců, kteří si chrání své soukromí, neposkytují rozhovory a nikdo o nich mnoho neví. Kniha popisuje Jackovo dětství, filmovou kariéru, vztahy, pády a úspěchy. Pan Eliot je vynikající životopisný psavec a Jacka si v této knížce vzal noblesně do parády!
Já jenom stále čekám na to, až Mr. NICHOLSON vydá osobně knížku a teprve tam se dozvíme ''jak všechno to doopravdy bylo'' -protože ''HERE'S JOHNNY'' je právě za dveřmi!!! :-)

10.03.2016 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Vynikající knížka. Velmi čtivé a hodně ohýnků!

10.03.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Dneska jsem ji začala číst... .. Počkejte chvilku ....KING....DETEKTIVKA . ..???!? Sakra jo.... Jsem na stránce 63 a tento příběh mě baví! Vynikající četba .. . Jen se obávám, že dokud nepřečtu do konce... Tak neodložím :-D

25.12.2015 4 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Jako první jsem viděla film který byl vynikající. Pak jsem se rozhodla přečíst knížku a ta mě zabila taky! Líbí se mi tento trošku 'ujetý' děj z psychiatrického prostředí. Má to něco do sebe. Dávám palec nahoru a všem doporučuji.

14.09.2015 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

No abych pravdu řekla tato kniha mě moc nezaujala. Možná je to tím, že jsem o ní slyšela vyprávět kamarádku, která ji zrovna četla a nemohla si ji vynachválit. Samozřejmě kniha byla jiná než její vyprávění.... někdy jsem se nudila a dělalo mi problém tento příběh dočíst. Každopádně děj klasicky KINGOVSKÝ. Nemůžu si dovolit mistra urazit.

14.09.2015 3 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Úžasně čtivá kniha. Neznám jinou knihu s tématem 2.světové války, která by byla i přes tak hrůzné děje vynikajícně, děsivě a někdy i vtipně napsaná. Četla se jedním dechem. Doporučuji!

14.09.2015 5 z 5

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Dumasův klub je pro bibliofily docela vzrušující jízda.
Hlavní hrdina Lucas Corso je antikvariář a vyšetřovatel známý tím, že dělá vše, co je potřeba, aby splnil požadavky své privilegované klientely. Obrátí se na něj bohatý klient s žádostí o ověření rukopisu, který je údajně vzácným originálním dokumentem Alexandra Dumase.
Corsoovo vyšetřování ho zavede na cestu k nalezení legendární okultistické knihy, která údajně obsahuje návod, jak vyvolat Satana.
Corso vyvozuje, že ve skutečnosti existují tři výtisky knihy. Velká část spiknutí se soustředí na Corsa, který lokalizuje tyto kopie a studuje jejich jemné rozdíly, aby určily, která je skutečná a která je falešná.
Autor odvádí skvělou práci, když do románu začleňuje umění, používá obrázky devíti desek obsažených v knize a vysvětluje jemné rozdíly mezi autentickou a padělanou verzí.
Studium těchto nepatrných rozdílů vede Corsa k neočekávanému závěru ohledně osoby, která ho najala.

Tento příběh je velmi zábavný a Lucas Corso je přesvědčivý hlavní hrdina. Je rovnocenným odborníkem na knihy, filozofem, tvrdým detektivem a superšpionem ve stylu Jamese Bonda, ale s morálně šedým podtextem.
Nebudu prozrazovat další děj, který je plný akce zahrnující milovníky antikvariátů, femme fatales a satanisty.
Konec knihy má zvrat tak velký, že mě nechala v naprosté nedůvěře, zpochybňování všeho, co jsem do té doby četla.
Toto je typ knihy, která vás donutí přemýšlet a zároveň vás pobaví.
Také musím zmínit skvělý film Devátá brána, který byl podle této knihy natočen. Režíroval ho Roman Polanski a v hlavní roli se objevil úžasný Johnny Depp.
Obojí velice doporučuji.

14.07.2023 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Byla to opravdu neuvěřitelná jízda. Nemám slov. Úžasné čtení o kterém ještě budete přemýšlet až knihu odložíte.

21.09.2021 5 z 5

Eva Braunová - Život s Hitlerem Eva Braunová - Život s Hitlerem Heike B. Görtemaker

Kniha je úžasným důkazem, jak důkladně byla Eva Braunová utajena. Nikdo o ní nevěděl. Jak šedá myška se proplétala životem po boku Hitlera. Lidé tuto dívku potkávali na ulicích a nikdo neměl sebemenší tušení, že právě ona je ta "vyvolená". A koho by to napadlo. Jejich Vůdce byl přeci ženatý s Německem. Jenže každý muž potřebuje po boku nějaké to křehké stvoření.
Z knihy jsem byla trošku zklamaná. Je to pouze časová osa Hitlerova života a jeho událostí s Evou v pozadí. Myslela jsem, že se konečně dozvím pikantnosti o jejím životě ale bohužel. Autorka čerpala z faktů, mýtů a především z rozhovorů Eviných blízkých osob. Jestliže se člověk zajímá o druhou světovou válku trochu víc, nic nového se nedoví, protože všechno ví.
První seznámení, první pozvání do opery, první společná večeře, společné chvilky na horském Berghofu, i to že Hitlerova hospodyňka při praní ložního povlečení nikdy nenašla stopy milostného aktu Hitlera a Braunové.
Pro všechny je záhada jménem Eva fascinující, lákavá a především tajemná. Existuje jen málo informací o tom jaká byla. Její nejvetší vášeň bylo fotografovaní. Natáčela a fotografovala denní události, které se odehrávali na Hitlerovým Berghofu.A to jediné se po Evě zachovalo a pomohlo lidem a historikům více odhalit to, jak se Hitler choval přirozeně v jeho soukromí.
O tom, jaký byl jejich vztah se vždy povedou spekulace a velké otazníky.
Jenom Hitler a Braunová věděli, jak velká byla jejich láska a tohle společné tajemství si věčně odnesli sebou.

14.01.2018 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Jen s těžkým srdcem musím napsat, že Bazaar zlých snů je první Kingovka, kterou jsem nedočetla do konce. Možná je to tím, že nepatřím mezi velké příznivce povídek. (moje chyba - ja vím) :)
Stephen King je stále POWER, v dobrém i ve zlém, a co je nejdůležitější, je to zatraceně KING spisovatel.
Každopádně za mě tento titul meh ***

10.11.2016 3 z 5

Jednoduchý plán Jednoduchý plán Scott Smith

Příběh v této knize začal jako sněhová koule na vrcholu hory, která cestou dolů ze svahu nabírala na síle a postupně sbírala další a další sníh, až se z ní stala lavina naplno.
Stejně jako Murphyho zákon – „co se může pokazit, to se pokazí“ – i tento příběh se neustále obrací k horšímu, když dva bratři a jeden přítel najdou v havarovaném letadle 4 miliony dolarů.
Velmi dobře napsaný napínavý román, který začal jednoduchým plánem.
Velmi doporučuji!

07.04.2024 5 z 5

Chlapec na mostě Chlapec na mostě M.R. Carey (p)

Tato kniha je zvláštní, protože není tak dobrá jako první kniha, ale opakuje téměř všechna stejná témata a myšlenky. Je však elegantně napsaná a má celý nádech toho prvního. Docela dobře se to zabalí. Je to zajímavý pohled na vesmír zombie, má silné ženské postavy a feministická témata. Je to fajn, ale tak trochu zbytečné.
Stephen byl skvělá postava, ale neměl na mě stejný emocionální dopad jako Melanie. Stále zábavný zombie román, jen ne tak silný.

21.01.2024 2 z 5

Temná zima Temná zima Flint Maxwell

První kniha se mi moc nelíbila a bohužel ani druhý díl to nezachránil.
Příběh je zajímavý, jen velmi slabě vyprávěný.
Zábavná zápletka pro sérii, nevýrazné psaní, hrozné dialogy na střední škole. Děj se v tomto sotva hýbe. Přesto chcete vědět, co je to za 'přízraky'
... Takže autorův trik funguje.

25.06.2023 1 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Velká chyba při koupi této knížky.
Páchne to puberťáckým psaním a až do 70 % knihy se neděje doslova nic kromě náctiletých dialogů mezi dospělými chlapci. Postava Gradyho neustále varuje, že se stane něco špatného.
Napětí, strach, vývoj postavy... to vše chybí. Vím, že to má být novela, ale stejně...
Přečtěte si něco lepšího. Tato kniha vás některé zdrtí.

24.06.2023 1 z 5