michaela7087 michaela7087 komentáře u knih

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Jamie a Claire - moje srdcová záležitost!!!

22.01.2018 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Pro mně úchvatná kniha, styl autorčina psaní mně úplně pohltil. Hltala jsem stránku za stránkou a seznamovala se s těžkým osudem všech postav. Smutné čtení, ale můžu jenom doporučit.

22.01.2018 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Je pro mě velmi těžké napsat jakýkoliv komentář k této knize, a vůbec ne proto, že by nebyla dobrá, právě naopak byla naprosto úchvatná. Příběh jedné německé hraběnky a jejich přátel, kteří se snaží vyrovnat s pocitem viny, za zkázu a utrpení, které nadělali fašisti.

19.12.2017 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Dokonalá , dechberoucí!

11.12.2017 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Ach jo, dočteno! Nevím zda dokážu vůbec popsat pocit, který ve mně tahle kniha zanechala. Bylo to opravdu krásné čtení, plné obrovské a nekonečné lásky, která přežila 2 sv. válku, přežila několik desetiletí a taky přežila všechno to jejich velké trápení. Příběh Dana a Stelly je pro mně opravdu nezapomenutelný. Poslední stránky jsem dočítala v slzách.

15.11.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Děkuji paní Mornštajnové za skvělý čtenářský zážitek!

30.10.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

O holokaustu jsem přečetla docela hodně knih, a tahle se řadí rozhodně k těm nejlepším. Je to kniha, která Vás úplně pohltí a nepustí, dokud jí nedočtete. Pro mě opravdový zážitek, i když poněkud smutný. Dokonalý kousek, který musím mít ve své knihovně.

13.10.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Příběh, ze kterého mrazí. Těžký osud dvou sester, které byly nuceně deportovány do pracovních táborů - gulagů v Rusku. Až neuvěřitelné, co všechno se v komunistickém Rusku mohlo odehrát. Pro nás všechny k zamyšlení. Mně osobně se kniha líbila více, než "V šedých tónech".

09.10.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Já jsem si Jamieho a Claire úplně zamilovala. Doslova jsem hltala každou stránku. Pro mně úžasný román, skvěle napsaný. Vůbec jsem se nenudila, právě naopak, čtení jsem si moc užívala. Hurá na Mořeplavce.

22.09.2017 5 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Tajemný příběh jedné rodiny. Kniha se mi moc líbila, takové odpočinkové čtení.

06.09.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

I když mi Taťána s Alexandrem někdy pořádně lezli na nervy, i tak musím dát 5 hvězd. Tenhle román si to skutečně zaslouží. Skvěle popsáno období 2 sv. války v Leningradě.

31.08.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Samozřejmě, že se to nedá srovnat s prvním dílem, ale mně se pokračování opravdu líbilo! Měla jsem pocit, že i přes to, že Will zemřel, i tak je kniha více-méně o něm. Autorka opravdu umí psát. A píše s takovým citem, opravdu radost číst!

09.08.2017 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Opravdu krásný román, nádherně napsaný, až na tu poslední část - Ráchel - ta mně tak trošku nudila.

24.07.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Prvních 100 stran, jsem kousala docela těžce. Ale pak se to rozjelo a panečku byla to jízda. Nádherná knížka! Jedna z nejlepších co jsem kdy četla! Příběh dvou sester z období druhé světové války. Jedna převáděla sestřelené americké a britské letce přes Pyreneje do Španělska a druhá zachraňovala židovské děti před deportací do koncentračních táborů. Kniha plná bolesti, strachu, statečnosti, odhodlání a snahy o přežití.

11.07.2017 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Nádherná knížka, snad bych jí i mohla přirovnat k "Dívce již jsi tu zanechal", od Jojo Moysej.

03.07.2017 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Nádherná knížka, i když je strašně smutná.

21.06.2017 5 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

No nevím, strašně zle se mi tahle knížka četla, spousta zbytečných hloupých vět. Vůbec to nemělo spád.

08.06.2017 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Přečteno, ale bylo to opravdu náročné čtení, všem doporučuji.

01.06.2017 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Paráda, přesně takové příběhy mám moc ráda, prolínání současnosti s minulostí.

23.05.2017 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Každodenní boj dítěte o přežití. Opravdu stojí za přečtení a zamyšlení.

19.05.2017 5 z 5