michaela7087 michaela7087 komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Srovnávat tuto knihu s "Než jsem tě poznala" prostě nejde. Ale musím uznat že tenhle román, ve kterém hlavní hrdinka má otevřené srdce plné lásky a za každou cenu se snaží ve svém nelehkém životě bojovat a dělat všechno jenom pro blaho svých dětí, opravdu stojí za přečtení, už jenom z toho důvodu, že nám autorka servíruje "dobro a lásku " ze všech stran.

17.05.2017 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Krásný, ale moc smutný příběh. Příběh ženy, která se celý svůj život nemůže vyrovnat se skutečností, že se vydává za někoho, kým opravdu není.

05.05.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Krásný historický román. Claire a Jemieho jsem si úplně zamilovala. Těším se na pokračování.

02.05.2017 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Skvělý příběh, knížku jsem doslova zhltala.

19.04.2017 5 z 5

Princezna Veronská Princezna Veronská Oldřiška Ciprová

Taková moc pěkná oddechovka.

07.04.2017 4 z 5

Toskánské věže Toskánské věže Carol M. Cram

Očekávání bylo velké, bohužel žádné nadšení nenastalo.

06.04.2017 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po přečtení několika recenzí jsem nečekala žádný růžový románek. Ale to co přišlo po přečtení pár stránek, to asi nejde ani popsat slovy. Ten pocit kdy se smějete a pláčete zároveň! Nádherný příběh dvou lidí, tak naprosto odlišných. Příběh úspěšného Willa a tak trošku správně ztřeštěné Loisy, ve kterém je tolik lidského neštěstí a zároveň tolik lásky. Usínám, myslím na Willa a Luisu, po tvářích mi tečou slzy, jsem moc ráda, že jsem je poznala, že jsem poznala jejich příběh, který ve mně bude ještě dlouho odeznívat.

03.04.2017 5 z 5

Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Nebylo to oddechové čtení, hodně, hodně smutné.........

28.03.2017 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Hodně dobrý příběh, moc mně bavilo prolínání současnosti s minulostí. Za mě 5.

28.03.2017 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu krásná oddechovka, tak dobře se četla, přesně něco takového jsem po Zlodějce knih opravdu potřebovala si přečíst. Byla to moje první knížka od autorky a určitě si přečtu i její další knížky.

22.03.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Právě jsem dočetla Zlodějku knih a musím říct, že tahle kniha mně opravdu dostala. U posledních stránek mi slzy samovolně stékaly po tváři a nedokázala jsem je zastavit. Opravdu tuhle knížku by si měl přečíst každý. Je v ní tolik lásky a tolik utrpení. A ta poslední věta v knížce, je více než pravdivá. Dala bych i 10 hvězdiček!

20.03.2017 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Tak mně se tahle kniha vůbec ale vůbec nelíbila, pro mně ztráta času. Slátanina všeho dohromady.

15.03.2017 1 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knížka přečtená jedním dechem, krásný - smutný příběh.

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Miluji vše co se dotýká historie, Erskinová opět nesklamala.

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Velmi smutný příběh dvou mladých lidí za 2 sv. války. Za mně krásná knížka.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná knížka, jakýkoliv komentář je zbytečný, určitě doporučuji všem!

01.03.2017 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Pěkný historický román, kdo má rád historii, určitě doporučuji.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

pro mně krásné, krásné, krásné, doporučuji

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Prvních 100 stran bylo pro mně trápení, těžce jsem si zvykala na styl autorčina psaní, ale knihu jsem neodložila a dočetla. Nakonec to stálo za to, i když konec byl hodně smutný.

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

U této knihy jsem trošku na rozpacích, chvílema hodně reálný historický děj, moc hezky napsaný, a chvílema pohádka pro dospělé.