Princezna Veronská

Nevěsta knížete Boleslava. Biagota je zaslíbena knížeti Václavovi, který si pro ni přijede do Verony i s družinou. Vinou mocenských zájmů však z chystaného sňatku sejde, a tak je provdána za Václavova bratra Boleslava. Až v jeho sídle si princezna uvědomí, jak těžké bude probít se skrz masku lhostejnosti a tvrdou slupku bojovníka k jeho srdci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138038/big_princezna-veronska-12H-138038.jpg 4.433

Kniha Princezna Veronská

1marskr
28.08.2021

Kniha se mi moc líbila a určitě bude patřit mezi ty, na které dlouho nezapomenu, zvlášť, když historie Boleslava a Václava popisuje trochu jinak.

Schary
04.06.2020

Romantická jednohubka...

Morana107
09.11.2019

Tyhle knihy nemůže brát nikdo z historického hlediska vážně, ale když se nad tím člověm zamyslí, tak charaktery obou knížecích bratrů mohly opravdu takové být. Václav byl z dnešního faktického pohledu jen slabý kníže, který jenom zaprodával náši zemi, ale Boleslav uměl ukázat sílu a rozhodně nehodlal ustupovat. Byl to jeden z prvních tvůrců státu, a proto jsem ráda, že si tento pohled na věc autorka půjčila a napsala knihu o příběhu zpracovaném úplně jinak, než jak ho známe z učebnice. Tuhle knihu mám od paní Ciprové úplně nejraději, je plná citu, romantiky, ale i hlubokého zamyšlení. Četla jsem ji už dvakrát a určitě ne naposledy. Všem vřele doporučuji.

Le Chat
30.09.2019

Oldřišku Ciprovou mám jako spisovatelku ráda, jejích knih jsem přečetla víc. Tato je podle mne autorčina NEJLEPŠÍ. Líbilo se mi, že kníže Václav tu nebyl "pan dokonalý".

jindrich7442
20.05.2018

Úžasné čtení. Autorka mi zřejmě kápla na notu. Dvě knihy za víkend a třetí začínám číst. Z počátku jsem se těmto knihám bránil, ale musím přiznat, že mi hlavní, především milostný proud příběhů nevadí. Jak mám ve zvyku, historické informace z příběhů si ověřuji, abych rozlišil fakta od fikce a k mému podivu je příběh skutečně staven na zajímavých faktech. Zároveň mnohokrát děkuji za vnuknutý charakter knížeti Václavovi. Z mnoha důvodů se řadím na stranu Boleslava a Václava považuji jen za uměle přikrášlený ideologický nástroj...

Mellania
30.03.2018

Krásně napsaný příběh...začínám přicházet na chuť autorčinu stylu (po Přemyslovské epopeji je to trochu jiná liga), ale jako oddechovka mezi jinýmy tituly poslouží velmi dobře.

Tebby
25.10.2017

Knížku jsem četla kvůli čtenářské výzvě - oblíbená kniha rodičů. Ze začátku jsem se toho obávala, ale knížka mě nakonec mile překvapila. Byla opravdu velmi čtivá a navíc zajímavé pojetí dějin.

michaela7087
07.04.2017

Taková moc pěkná oddechovka.