michaela7087 michaela7087 komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Knihu řadím mezi ty nejlepší co jsem kdy četla.

19.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl i tahle kniha je skvostem české literatury. S láskou a úctou děkuji autorce za nádherný čas strávený u jejích knih.

22.03.2021 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Taj tohle nemělo chybu, dokonalé, doporučuji.

13.07.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná kniha, nazvala bych jí skvostem české literatury. Smekám před autorkou a těším se na její další knihy.

02.07.2020 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Obrovské překvapení! Krásný ale zároveň smutný a děsivý historický román.

25.05.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Mé srdce plesá blahem. Nádherná kniha, která se řadí do řebříčku těch mých NEJ. Je jiná než autorčin ozpěvovaný Slavík, ale je krásná a taky plná emocí, naděje a lásky. Příběh odehrávající se na Aljašce Vás rychle vtáhne do děje a nepustí........

13.03.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Skvělá kniha. Smekám před autorkou, takhle krásně psát o hrůzách které se děli za 2 sv. války.

Děkuji, že píšete tak nádherné knihy. Těším se na další.

17.12.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherná kniha, opravdu nádherná. Smála jsem se a brečela zároveň. Pro mně je tohle literární skvost. A ten překlad - naprosto dokonalý. Kéž by bylo více takových knih.

05.11.2019 5 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Krásný historický román, příběh se odehrává v předrevolučním Petrohradu. Dočtete se i o prvním výstřelu Aurory. Za mně moc pěkné čtení. Doporučuji.

15.10.2019 5 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Pro mně byla tahle kniha velké překvapení, moc se mi líbila a pro milovníky románů z 2 sv. války opravdu doporučuji. Pohled na válku z německé strany, je trošku děsivý.

20.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Nenacházím slov, nic podobného jsem ještě nečetla. I takové můžou být vzpomínky na dětství ....smutné, strašné, zrůdné....

29.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová svou Hanou nasadila velmi vysokou laťku, ale i tak to bylo moc hezké čtení.

28.06.2019 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Nevím, pořád jsem čekala, že se něco bude dít, ale nedočkala jsem se. Dočetla jsem, ale nebavilo mně to.

24.06.2019 2 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Nechápu tak nízké hodnocení, mně se líbila.

12.06.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Mám smíšené pocity, autorka stále omílá pořád to samé dokola a manželé pořád vaří pouze rizoto :-). Konec mně vůbec nepřekvapil.

09.05.2019 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásná kniha o velkém přátelství dvou žen ve spáru 2 sv. války.

06.05.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná kniha, sice smutná ale krásná.

29.04.2019 5 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Takové strašně jednoduché, předvídatelné, plné prázdných vět, prostě nic moc.

26.04.2019 2 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Tak tohle se Karin opravdu nepovedlo. Četla jsem pravidelně její blog a ten byl dokonalý, zasmála jsem se, i slzička mi ukápla. Ale tohle? To opravdu ne. Dávám dvě hvězdy, jednu za kresby a druhou za epilog.

15.04.2019 2 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Nádherná kniha, úžasný příběh z 2. sv. války podle skutečných událostí, odehrávající se v Itálii (kterou mj. miluji). Příběh plný odvahy a skutečností o nichž se jen velmi těžko čte, ale i tak opravdu doporučuji přečíst! Dočetla jsem a nechápu.... spoustu toho nechápu. Lidi jsou zlí.

12.04.2019 5 z 5