michaela.97 michaela.97 komentáře u knih

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Další skvělá knížka od Austina. První knížka "Kraď jako umělec" se mi líbila o něco víc, ale i tak jsem se zasmála a uvědomila si pár věcí, o které se chci do budoucna více zajímat. Jsem ráda, že tvůrci jako Austin jsou a dělají, co je baví :)

04.08.2019 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Stejně jako u "Konec prokrastinace" miluju to zpracování. Jsem vizuální typ a tyhle knížky mě vážně baví. Jako člověk, co se do budoucna živit uměním chce a umění studoval jsem nadšená. Samozřejmě vám obsah nepředá moudro světa, ale nenásilnou a mnohdy humornou formou dokáže zprostředkovat a předat myšlenky, které dají víc než 200 stran A4 odborného textu. Autor dal dohromady několik obyčejných rad ze života, která by (alespoň nám začínajícím) umělcům mohla podat pomocnou ruku :) A já jsem pro. Rozhodně se k jejímu obsahu budu vracet. Ráda.

21.07.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Manželé Alexandra a Alexander opět nezklamali! Když už to vypadá, že by mohl příběh skončit, rozvine se nová zápletka, změní se souvislosti a kniha se tak znovu vydává po napínavé cestě k jejímu rozhřešení. Styl autorů mě baví a mám ráda jejich postavy. Ať už ty kladné, tak i ty záporné. Každá má něco do sebe a občas žasnu nad jejich životními příběhy.
Za mě zas a znovu napínavé čtení, které je naprosto ideální do chladných zimních večerů, ale i do letních bouřkových nocí.

19.07.2019 4 z 5

K sobě. Tobě Anie K sobě. Tobě Anie Anie Songe

Nejkrásnější básničkový deník s ještě krásnějšími ilustracemi! :)
Je v něm spousta prostoru na vlastní tvorbu a každá si v něm najde to svoje.
Miluju, doporučuju.

16.07.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knížku jsem přečetla během 20 minut :D Samozřejmě to není žádná obohacující literatura, ale s tímhle si ji taky každý musí pořizovat. Pro někoho škoda papíru, ale věřím, že někomu pomůže alespoň se povznést nad některé běžné situace v životě, které prožíváme všichni, ale taky si všichni myslíme, že jsme na to sami. A myslím, že hlavně proto byla knížka vytvořena. Pro lidi, kteří berou život až moc vážně. Bojí se, že se jim dějí situace, které nikdo další neprožívá a možná si kvůli tomu připadají hloupě. Tady jde vidět, že hloupost je mnohdy na té druhé straně :D Za původní cenu bych ji nekoupila, ale z druhé ruky mne potěšila. Kupovala jsem ji jako dárek pro kamarádku, s kterou si často konverzace od Josefiny a Ester posíláme a dost často se v nich i samy nacházíme. Takže za mě jedna rada. Neberte knihu tak moc vážně. Není to o tom :)

15.07.2019 3 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Dlouho se mi nestalo, abych si z knížky vypisovala věty (moudra, myšlenky), nad kterými se chci i v budoucnu zamýšlet a která mě nějakým způsobem oslovila. Tématem mi byla hodně blízko srdci. Knížku jsem začala číst v Amsterdamu, kam zrovna hlavní hrdinové vyjeli a vnímali ho hodně podobně jako my :D :). Možná i tím mi byla knížka bližší. Překvapilo mě, kolik jsem se toho dozvěděla od známých filozofů. Příběh hezky plynul a ke konci jsme se dočkali i zvratu, který byl nečekaný a to se mi líbilo. Navíc, co se týká slečny "Karol", je mi ve spoustě ohledech dost podobná a tím pádem jsem se s ní skvěle dokázala sžít. A obálka je nádherná! Doufám, že tohle není poslední autorův počin.

07.07.2019 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po přečtení téhle knížky jsem se oficiálně zamilovala do manželů, tvořících pod jménem Lars Kepler. Děj mi utíkal a já se ani chvíli nenudila. Možná také proto, že krátké kapitoly se mnohem lépe čtou než obsáhlé a jednotvárné texty. Příběh se stupňoval a konec jsem dočetla s otevřenou pusou. Při čtení jsem se bála a zároveň se neskutečně těšila, jak bude knížka pokračovat dál. Za mě rozhodně jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla!

06.05.2019 5 z 5

Minimalismus Minimalismus Martina Bechyňová

Autobiografická zpověď je doplněna o krásný ilustrace a i když se nejedná o žádnou hlubokomyslnou literaturu, tak někam k vodě nebo do tramvaje za mě super čtení! Navíc miluju a obdivuju autorčino hraní si se slovy a mám ráda její instagram, kde právě veškerou svou tvorbu sdílí.

06.05.2019 3 z 5

Poppy  - Příběh lásky a odpuštění Poppy - Příběh lásky a odpuštění Barbara Larriva

Příběh sice prostý, průhledný a sluníčkový, ale já ho četla ráda. Je to taková knižní jednohubka, kterou smlsneš za večer. Ideálně pro ty, kteří věří. V Boha, v naději, v odpuštění, v uvědomění si vlastních chyb. Mě se příběh líbil hlavně proto, že poukazuje na to, jak důležité je se obklopovat láskyplnými lidmi, kteří můžou lásku do našeho srdce vrátit a ukázat nám správnou životní cestu, i když z ní sejdeme. Neurazí, nenatchne, ale obohatí - naši duši i srdce.

06.05.2019 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tvorbu Anie miluju. Inspiruje mě, motivuje, dělá mi radost a tak nějak učí mě být lepším člověkem. Továrnu jsem chtěla od chvíle, co vyšla, a pak, když jsem ji držela v rukou (podepsanou) jsem se do ní začetla a nemohla se odtrhnout. Bavila mě. Hodně. Jak je upřímná a (ne)obyčejná. Svá. Baví mě, že se v ní vidím a že je psána stejným stylem, kterým píšu taky. Všem snílkům, mořským vílám i obyčejným holkám, co si chtějí prožít svoje neobyčejný životy doporučuju všema deseti!

06.05.2019 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Mě knížka bavila. Četla se hezky, rychle a budu se k ní ráda vracet. Našla jsem v ní několik zajímavých pouček, které bych ráda do budoucna zužitkovala ve svůj prospěch. Zároveň mě i namotivovala a posunula vpřed. Rozhodně doporučuju v ní minimálně občas zalistovat.

05.05.2019 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížku jsem četla v období Vánoc a udělala jsem nejlíp, jak jsem mohla! Skvěle jsem se vcítila do té vánoční atmosféry, která je v knížce naprosto bravurně vykreslená a bylo to takové příjemné čtení během zimních večerů :)
Chápu, že ne každý má rád tuhle směsici autorů, ale i když směřují k jiné věkové kategorii (mně teda ještě ne úplně vzdálené) já je čtu moc ráda! Zvlášť teda Johna Greena, což je můj oblíbenec. Baví mě to, jak umí popsat atmosféru společně s charaktery postav a že každý jeden příběh má co předat. "Sněží, sněží ..." rozhodně doporučuju!

03.05.2019 4 z 5

Andělé tančí vždycky s lehkostí Andělé tančí vždycky s lehkostí Thomas Brezina

Mám ráda knížky pro "teen", ale tahle se mi úplně netrefila do vkusu. Byla milá, hezky se četla a děj neurazil, ale bohužel ani nenatchl. Z recenzí, které jsem tu četla jsem čekala víc, tak třeba ty další ze série budou lepší. Za mě ale rozhodně super čtení pro mladé slečny :)

03.05.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Na to, jak Kinga miluju mě tahle knížka zas tak neoslnila. Nevadí mi dlouhé pasáže - popisování detailů. Spíš naopak. Píšu stejně a mám to v knížkách ráda, ale trochu mi vadilo, že jsem se moc nebála. Občas přišlo pár zvratů, kdy se mi udělalo dokonce i fyzicky zle (mám hodně bujnou představivost a dokážu se až nesmyslně silně vcítit do děje, lidí, situací,...), ale jinak se děj tak nějak táhl a nic moc se v něm neudálo. Naopak mě mile překvapilo filmové zpracování. Možná jsem od knížky měla větší očekávání (většinu jsem přečetla před tím než jsem viděla film, jen ten konec jsem dočetla až po tom, co jsem viděla film z roku 1989 a následně i ten z letošního roku), jelikož nápad je to super. Tak či tak se těším, až rozečtu další!

03.05.2019 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Minulý rok jsem knížku rozečetla, ale za boha ji nemohla dočíst. Začátek mě bavil. Původem indická autorka vypráví o tom, jak se s rodiči přestěhovala do Hongkongu a vybočovala z davu, protože měla jiné životní cíle než bylo pro ženu a ještě v její v rodině zvykem. Tuhle část knihy bych doporučila si přečíst. Je to taková motivace, z které si můžeme hlavně my ženy ledaco odnést. Ale pak se autorka zamotala do kruhu. Povídala o zážitku blízkém smrti, kterým si prošla, což je téma rozhodně zajímavé a pokud máte rádi duchovno, bude vás i tahle část hodně bavit. Mě zaujala, ale pak už to bylo jedno a to stejné neustále dokola a mě přišlo unavující pokračovat ve čtení. Četla jsem jen proto, abych knížku mohla zavřít a odložit. Možná by stálo za to knihu jen tak prolistovat, vytahnout si z ní to důležité a pak ji nechat být.

Za mě už znova ne - e.

30.03.2019 2 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Od knížky jsem čekala malinko víc, ale stejně mě bavila od začátku do konce. Je příjemně napsaná, děj utíká a očekávání konce se stupňuje, až najednou u konce jste, pláčete a chcete, aby to nikdy neskončilo. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Každý je jiný, ale oba mají něco, čím si čtenáře získají. A nápad s názvem "Oba na konci zemřou" mi přijde naprosto geniální, i když ho spousta lidí odsuzuje. Navíc mě bavily odkazy, které se mísí s realitou (instagramové účty hlavních hrdinů atd,...) - jen tak ze zvědavosti jsem si je hledala a opravdu je našla. To mě potěšilo, i když je to vlastně úplná blbina :)

Knížku s čistým svědomím doporučuju!

30.03.2019 4 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Anie, jakou ji známe ♡.

17.12.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Sbírka "básní" se proslavila především na instagramu a jiných sociálních sítích, což ve spoustě čtenářů vzbuzovalo špatné mínění. Respektive "příliš povyku pro nic". Ono, ale to "nic" je sbírka krásných textů, myšlenek a slov, s kterými si autorka umí hrát - to bez pochybností a když k tomu všemu přidáme její umělecký talent, tak držíme v rukou obyčejnou, ale skvělej zpracovanou a příjemnou knížku, která pohladí na duši a zahřeje u srdce. Mám ráda její kresbičky, které jsou tak jemné a minimalistické, jak to mám ráda :) Tím si mě Rupi Kaur získala a jsem ráda, že mám jednu z jejích děl v knihovně.

PS: samozřejmě se nejedná o sbírku básní, které vám změní život. Pokud jdete do čtení s tímhle míněním, knihu snad ani neotevírejte. Je věnovaná citlivým duším, které umějí číst mezi řádky a které si chtějí tak trochu odpočinout od jinak známých básní, kterých už se napsalo tolik ....

10.12.2018 5 z 5

Čáry paní Láryfáry Čáry paní Láryfáry Betty MacDonald

Knížka je pro mě srdeční záležitostí, protože ji mám od velmi blízké osoby, které mi ji půjčila spolu s dalšími takovými skvosty a už jsem jí je nikdy neměla možnost vrátit ... ale upřímně (když opomenu tenhle fakt) jsem čekala trochu víc - možná jsem při čtení nebyla správně naladěná, kdo ví? Určitě si ji plánuju v budoucnu přečíst znovu a rozhodně se chystám i na další díly!

Ale umím si představit, jak ji budu číst svým budoucím dětem. Je to jedna z knížek, která se dotkne jak malých, tak velkých čtenářů a každý si v ní najde to svoje :)

10.12.2018 3 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Od některých povídek jsem se nemohla odtrhnout. Včera mi zbývala dočíst polovina knížky a přečetla jsem 200 stran bez mrknutí oka! To už se mi celkem dlouho nestalo. Pro milovníky Kinga je to nutnost. Povídky nutí zamyslet se a hlavně se po nich budete bát. Pokud se rádi bojíte, nečejte na nic a do knihy se pusťte :)

10.12.2018 5 z 5