Trny v čase

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvacetiletá Karolína studuje filozofii a zdávají se jí podivné sny. Kdyby se jí nerozbil počítač a nebyla zoufalá, tomu cizímu klukovi, co ji oslovil v kavárně, by nikdy nenapsala. Tomáš: floutek, co se jen vychloubá! To známe. Jenže je to právě Tomáš, kdo Karolínu bez předsudků a rychlých závěrů vyslechne. Karolína totiž také pátrá, kdo vlastně byla její máma a kam zmizela. A tak se tihle dva vydávají na dobrodružnou cestu po Evropě i filozofických směrech a přehodnocují svá stanoviska. O Trny v čase by měli zavadit především ti, kdo se v dětství s chutí ztratili v Sofiině světě a záhady je nepřestaly lákat ani v dospělém věku. Jan Tomeš přichystal literární výlet po celé Evropě i myšlenkových proudech a také ukázal, že mileniálové nemají v hlavě jen avokádo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407424/trny-v-case-uub-407424.jpg 4.152
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno · Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Trny v čase

Přidat komentář
LaCoccinelle
05. října

Příběh zajímavý, některé filozofické pasáže mě vyloženě nebavily, ale zajímalo mě, jak to dopadne mezi hlavními hrdiny příběhu, a proto jsem ve čtení vytrvala. Nakonec tedy docela příjemné čtení.

magnolia
17. srpna

Nevím, jestli je to mým věkem nebo tím filozofováním (nic proti mladým, filozofům a přemýšlení), ale kniha mě nebavila. Zklamání z celého příběhu, nejvíce ze závěru. Nakonec jsem knihu dočetla silou vůle a musím dát jen 2 hvězdy... a ta jedna je za vzhled a úpravu knihy. Příběh mne, bohužel, neoslovil. (A používání slova krucanti mě vadilo.)

jeani001
13. srpna

Uf, tak tohle bylo fakt zklamání.
První polovina knihy mi přišla skvělá, vtipná a mé malé filosofické já plesalo nad tím, jak si s hlavní hrdinkou rozumíme v názorech na některé filosofy. Proto jsem si celá nadšená běžela knihu koupit, aniž bych ji dočetla a to byla chyba. V druhé polovině mi začala být slečna nesympatická a celé se to zvrhlo do nějakých ezo kaší a podobných blábolů. Konec knihy mi tedy kromě prapodivně zkonstruované pseudozápletky přinesl i hořkou pachuť.
Omlouvám se všem, kterým se kniha líbila, ale za mě jsou to pouhé dvě hvězdy za slibný úvod a krásnou obálku.

Alethea_k
08. července

Kdyby všichni autoři literatury pro mladistvé psali takové knihy, pevně věřím, že by naše generace pobrala poznatků (nenásilnou formou) velkou spoustu. Dozvěděla jsem se mnoho nových informací, příběh byl velmi jednoduchý (zápletka až primitivní), ale vzhledem k filosofii, esoterice a náboženství by se nic jiného nehodilo. Jsem přesvědčena, že knihu si ještě někdy přečtu, budu teď vyhledávat informace, možná si dodatečně vypíšu základní poznatky. VÍCE TAKOVÝCH KNIH, PROSÍM. Důkaz, že sedět ve škole 9h denně je ve výsledku k ničemu, jelikož člověk může nových vědomostí nabýt velice příjemnou cestou.
Postavy se mi opravdu líbily. Charaktery byly uvěřitelné, Tomáš s Karolínou se skvěle doplňovali. Bavily mne narážky na současnost, narážky na literaturu, kterou autor sám studoval, na sport, současné autory literatury a dalších oborů, propojení minulosti, současnosti i přítomnosti. Za mě tam bylo úplně všechno.

michaela.97
07. července

Dlouho se mi nestalo, abych si z knížky vypisovala věty (moudra, myšlenky), nad kterými se chci i v budoucnu zamýšlet a která mě nějakým způsobem oslovila. Tématem mi byla hodně blízko srdci. Knížku jsem začala číst v Amsterdamu, kam zrovna hlavní hrdinové vyjeli a vnímali ho hodně podobně jako my :D :). Možná i tím mi byla knížka bližší. Překvapilo mě, kolik jsem se toho dozvěděla od známých filozofů. Příběh hezky plynul a ke konci jsme se dočkali i zvratu, který byl nečekaný a to se mi líbilo. Navíc, co se týká slečny "Karol", je mi ve spoustě ohledech dost podobná a tím pádem jsem se s ní skvěle dokázala sžít. A obálka je nádherná! Doufám, že tohle není poslední autorův počin.

Sabča92
04. července

Milá, čtivá a neskutečně skvělá kniha! Měla jsem tu čest poznat i samotného autora a jeho povaha je odražena i v jeho knize. Trny v čase mohu všem doporučit všemi deseti! Lehce filozofický příběh jsem měla přečtený za chvilku. Celou nadšenou recenzi najdete na blogu :-)

Yaromil
28. června

Velice milé překvapení! Kniha měla spád, příběh si držel mou pozornost až do úplného konce a víceméně jsem nenarazil na hluché místo. Na to, že je to autorova první kniha, klobouk dolu! Kniha je protkána fakty z filozofie, což mělo za následek vzplanutí zájmu o další studium z mé strany. Čtenář se dozvídá mnoho zajímavého však již při četbě samotné ;-). Jediné k čemu bych měl výtku je konec knihy, když jsem si posledních několik stran říkal, že to nesmí skončit tak, jak si myslím, že to skončí a ono to tak opravdu skončilo ;-).

Jirikk
20. června

Pěkný, milý príběh s cestovaním a filozofií, kterýmu nakonec nechybí i napětí. Velmi se mi libíl hlavni hrdina, kterýho zajimal fotbal a holky .. Některý pasaze mi přišly usměvny v dnesní době

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor knihy

Jan Tomeš
česká, 1986

Kniha Trny v čase je v

Právě čtených3x
Přečtených64x
Čtenářské výzvě18x
Doporučených7x
Knihotéce36x
Chystám se číst79x
Chci si koupit21x