micha-ella micha-ella komentáře u knih

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Na obálce je uvedeno: ,,Psychologický thriller už snad nejde napsat lépe!" To mě nalákalo. Už na začátku se mi nechtělo věřit, že někomu z čtenářů vyhovuje, když je do příběhu uvedeno tolik postav, jejich partnerů, jejich rodin, tolik vztahů... Mám špatnou paměť na jména a tak jsem se pořád vracela zpátky a pátrala, jestli se nepletu, kdo ke komu patří, kdo s kým, o čem, pro koho a proč, ty kancelářské intriky mě vysloveně nudily. Prokousávala jsem se s nechutí i střídáním s druhým příběhem, tohle že se stalo? Tohle že by nešlo napsat lépe? Vydržela jsem, přečetla jsem knížku až do konce, přečetla jsem teď všechny komentáře a jsem v rozpacích, proč se mi to vůbec, ale vůbec nelíbilo a proč se to ostatním tolik líbilo? Takže já jsem ta divná.

27.02.2022 2 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Knížka, která má téměř tisíc stran. Začátek toho obsáhlého příběhu je k neuvěření idylický (něčemu se opravdu věřit nedalo). Krásně napsané, ale dlouhé, dlouhé, dlouhé. Ano, i já jsem některé odstavce přeskakovala – a napište mi sem, kdo ne. Zprávy z rádia, texty písniček, politika, podobenství z pohádek, francouzština… popisy všeho jdou tak do šíře, že občas vynecháte dvě věty, ani nevíte jak. Za mne předimenzováno. Ovšem od pětisté stránky už jsem se nemohla odtrhnout, podobně jako při čtení knížky Padněte na kolena. A zároveň jsem si mockrát řekla –„Chci myslet na něco hezkýho!“ Nešlo to.

05.07.2021 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Trošku červená knihovna, hodně překombinovaný příběh. Ze začátku se mi to dobře četlo, pak už bylo jasný, oč jde a ke konci už se to jevilo jako úplná blbost.

30.05.2021 3 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Od začátku až do poloviny knížky mě to bavilo, jen jsem si říkala, že tříleté dítě by rozhodně nebylo tak všímavé a výtvarně nadané. Budiž. Ale pak už se děj nepříjemně vlekl, opakovaly se se podobné situace a ztrácela se reálnost děje. Vydržela jsem do konce jen proto, že jsem byla zvědavá, jak se autorka vymotá ze všech těch náznaků.

19.04.2021 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Nejdřív jsem se nemohla začíst - minulost - současnost - a vyznat se v postavách - kdo je čí teta, manželka, milenec, sestra, první manžel, neteř, nevlastní bratr... Pak se mi děj srovnal a docela mě to bavilo, i když se přiznám, že zdlouhavý ,,filmový scénář" jsem přeskákala, jen abych z něj pochopila to podstatné. Mnohem víc se mi líbila autorčina knížka Chůva.

26.11.2020 4 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Bavilo mě to, jen mi ten příběh přišel takový bez konce, proto se těším na pokračování!

15.11.2020 5 z 5

Šumava známá i neznámá Šumava známá i neznámá Petr David

Podobná knížka jako Toulání Šumavou a Pošumavím, obě se mi dostaly do ruky najednou, obě mě potěšily. Znají se autoři? To jsem nezjistila, ale listováním těmi knížkami jsem se vracela na spoustu míst, která jsem prošla osobně, kde jsem bydlela, studovala i pracovala. Šumava je kouzelná! Vyberte si místa k výletům nebo i k delšímu pobytu, stojí to za to.

18.10.2020 4 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Někteří čtenáři potřebují hned od prvních kapitol vzrůšo, šokující akce, rychlost a ještě jako bonus jim musí být hlavní postava sympatická... (Jinak to prý nestojí za nic nebo je to odpad!) Tahle knížka je pro ty, kteří ocení důkladně promyšlenou stavbu příběhu, důležité detaily, spisovatelské umění popisů prostředí, situací, všech charakterů i úvah hlavní postavy a napětí ve směřování děje k neočekávanému konci. (No, jedním z mých tipů jsem se trefila.) Líbilo se mi to, bavilo mě to, bavil mě i ten ješitný a samolibý Paul. Doporučuju.

01.07.2020 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Bezva vymyšlené, bezva napsané! Nic v té knížce není černobílé, průběh vyšetřování je velmi reálný, stejně tak charaktery a chování jednotlivých postav. Chválím a doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Verneovky jsem přečetla v dětství úplně všechny a Tajuplný ostrov byl nejlepší!! A ty nádherné ilustrace!
Pak byla tahle knížka zfilmovaná a film mě příšerně naštval, protože tajemství prozradil hned na začátku.

05.12.2017 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Knížky této autorky jsou moje nejmilejší.

22.10.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Vlastně jsem se na ní před mnoha lety svým způsobem podílela. Zajímalo by mě, jak dneska žijí příbuzní těch vysokoškoláků, jestli i oni pátrají až dodnes, jak to vlastně bylo. Záhada nad záhady!!

02.03.2017 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Na tuhle knížku bylo v knihovně plno zámluvek, tak jsem si myslela, jaká to bude bomba. Čtivá, to ano, začátek mě hodně bavil (vtípky a úvahy Millie přesně moje!), jenže po hlavním zvratu se z toho vyklubala úplná blbost s nedomyšlenými detaily, hlavně v závěru. Pomstěno a vyřešeno až tak? I nic netušící dítě bylo rádo, že se ho zbavilo? A matka mrtvého syna je spokojená se zubní lekcí? Atd. No to mě podržte!

15.02.2024 3 z 5

V zajetí divočiny V zajetí divočiny Ulf Kvensler

Napínavý, psychologicky dobře vystavěný příběh s krásnými popisy horské přírody. Kapitoly s návraty do minulosti mě moc nebavily, ale celkově jsem si čtení užívala a i konec jsem pochopila. Pro mne je zcela jednoznačný.

22.11.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečetla jsem od této autorky všechny knížky, od žádné se nedalo odtrhnout. Ale u této mi nesedl konec, který zpochybnil předtím dobře popsané psychologické profily manžela i manželky. Zvraty v závěru děje přece nejsou povinné!

20.08.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Nevěděla jsem, o čem tahle knížka bude. Nalákal mě název, protože mám zahradnickou duši, miluju svojí zahradu a obdivuju všechny cizí, domácí i zámecké. Nalákala mě i zanedbaná vila, ale příběh se nevyvíjel, jak jsem očekávala. Hlavní postava mi byla od samého začátku nesympatická, tlustý, nešikovný, neschopný muž, s opožděným myšlením a negativními reakcemi. Vlastně mi ho nebylo líto ani v druhé části knížky.
Napsané je to dobře, ale ne pro mne.

25.05.2023 3 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Zjistila jsem, že tuhle knížku nemám ve svém seznamu, četla jsem jí po prvním vydání v roce 96. Možná by se mi dneska už tolik nelíbila, ale tehdy, oproti českým "trhákům" ve větách holých, to byla skoro zázračná stylová lahůdka s krásným slohem v rozvitých větách. I když ho kazí některé překladové chyby. Nevadilo mi naladění na neskutečno, je to o pověrčivých černošských lidech, tak tento aspekt není ke škodě. Připoměla mi jinou knížku - Karneval a velký pátek od Pausewangové, taky výbornou.

06.12.2022 5 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Steve Robinson

Po dlouhé době odpočinková knížka, která mě udržela v napětí po celou dobu čtení, ke které jsem se s chutí vracela a ani jednu větu nepřeskočila. Je to příběh hodně přitažený za vlasy, ale výborně popsaný. Postavy nejsou černobílé, jen konec je poplatný pravidlům thrillerů, ale celkově se mi to moc líbilo.

07.11.2022 5 z 5

Kočičí oko Kočičí oko Margaret Atwood

Atwoodová je vypravěčka. Báječná vypravěčka, i když mi trochu vadily četné popisy různých ohavností, ale jinak je to román, před kterým smeknete klobouk!

25.09.2022 5 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Je obdivuhodné, z kolika zdrojů autor čerpal, aby sestavil tuto mozaiku pátrání po důvodech zániku Djatlovovy expedice. Klobouk dolů! Tuto mravenčí práci mu trochu pokazilo jen přílišné zmenšení fotografií. Kdo za to může? Autor určitě ne. Některé snímky rozhodně nebylo snadné získat, zvlášť v dnešní době. Knížka přináší mnoho nových výpovědí i faktů o této nevysvětlitelné záhadě z padesátých let.

12.03.2022 5 z 5