Mia77 Mia77 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Děkuji Databázi za žebříčky knih, protože tahle je tam v popředí opravdu oprávněně. A přečetla jsem ji právě na základě tohoto doporučení.

22.06.2018 5 z 5

Děsivé .... To že se taková havárie stala je šílené, ale to jak se zachovali soudruzi ke všem v okolí v následném čase a nahnali tam lidi, který neměli ani tušení v jak velkém nebezpečí jsou, to snad nevymyslí ani Orwell. Opět hodnota lidského ruského života rovná se nule. Je mi z toho neskutečně smutno, ze všech rozhovorů a následků, které přetrvají mnoho let. Poučíme se? Nemyslím si. Možná v jaderné energetice ano, bohužel na základě takového neštěstí. Ale lidstvo se ubírá v mnoho směrech špatnou cestou a někteří z nás prostě nejsou poučitelný ....
Paní Světlaně Alexijevičové moc děkuji za tuto knihu a má můj neskutečný obdiv, muselo to stát hodně sil a odvahy.
Z knihy mi nevím proč zůstal v hlavě tento úryvek likvidátora havárie:
"Vrátili jsme se domů. Všechno jsem ze sebe svlékl, všechny šaty, v kterých jsem tam byl, a hodil to do odpadků. Lodičku jsem věnoval malému synkovi. Moc mě o ni prosil. Nesundával ji z hlavy. Za dva roky mu stanovili diagnózu: mozkový nádor ... Dál už si to napište sama ... Dál už nechci mluvit ... "

03.04.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Výborné téma, už trochu jeho horší zpracování, ale myšlenka super. Měla jsem dle recenzí více očekávání. Škoda že to nebylo více propracované.

22.06.2018 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Opravdu je někdo, kdo dal méně než 4 hvězdičky? Já se u toho báječně pobavila a budu se k ní vracet, protože taková kniha vám musí vždy zvednout náladu. Chtěla bych mít takového Saturnina doma :-)))

Počátek Počátek Dan Brown

Prostě pro Browna mám slabost a právem. Opět přečteno jedním dechem. Znova vybral aktuální tíživé téma , znova perfektně propracované detaily a navíc jsem zjistila, co je krásných zajímavých míst, kde jsem ještě nebyla. Doporučuji si při jeho popisu památek a míst, si je vyhledat na netu a vtáhne vás do děje ještě více.

22.06.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Asi by si to měl každý přečíst. Sice to není příjemné čtení, ale člověk si pak ledacos uvědomí. V době , kam je posazený tento příběh, lidský život nic neznamená a pevně věřím, že takové období již nenastane ....

17.03.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Aby se mi tato kniha líbila, musela jsem k ní dospět, myslím tím mentálně. Někdo to má ve dvaceti a někdo ve čtyřiceti. Líbila se mi, některé citáty se mi zapsaly do paměti, například ....

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."

S touto situací se setkávám poměrně často, tak mi to přišlo celkem úsměvné. Celkově je v této knize víc takových pasáží k zamyšlení, proto doporučuji přečíst a uvidíte sami, jestli jste na ní dostatečně vyzrálí ;-)

31.03.2017 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Taková klasická detektivka, zdá se mi hodně překombinovaná, chybí tomu taková ta šťáva kolem.

25.03.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bojím se knížek, co mají výborné hodnocení, neb jsou většinou nad mé očekávání. Tento román mne ale vůbec nezklamal. Brečela jsem hned na začátku. Úplně stříká emocemi, prožívala jsem a hltala každou stránku. Jsem moc ráda, že je umístěná v mé knihovně. Dobrou knihu také poznáte, že nechcete, aby skončila a já se děsně nechtěla dočkat konce.

18.08.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jde vidět, že máme stále kvalitní české spisovatele. Moje první knížka od paní Mornštajnové a trefila se do mého vkusu. Příběh rodinného hotelu mne úplně pohltil. Trochu bych to přirovnala ke stylu Patrika Hartla. :-)

03.04.2018 4 z 5

451 stupňov Fahrenheita 451 stupňov Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, ale zbytečně jsem se toho bála. Rozhodně daleko lépe napsané než Orwellovo 1984 ( podobný utopistický román). Čeho se v budoucnu opravdu můžeme malinko bát, je ztráta zdravého rozumu a schopnosti logicky myslet. V dnešní době internetu, kde si všechno najdete bez nějakého většího úsilí, mobilní komunikace, která zase nabízí pestrou nabídku aplikací a služeb, člověk malinko ztrácí své já. Ray Bradbury se snažil zajímavě popsat zrychlený svět bez knih a vlastního myšlení, zaměřený pouze na svoji osobu a zábavu. Rozhodně dílo vhodné k zamyšlení, mne tedy malinko děsilo .... asi jako ostatní tady si nedovedu představit život bez knih a vlastních úvah.

11.04.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavě napsaná kniha. Hezký, ačkoliv smutný příběh, který mne bavil a obohatil o poznání barvitě napsaných lidských povah. Adoptovaná matka mne na začátku vadila a na konec to byla úžasně silná osobnost, plná lásky, kterou ač trošku nevědomky, rozdávala dál. Každá postava v této knize je specifická a hned vám přiroste k srdci. Ani minutku neváhejte si tuto knihu přečíst :-)

Výjimečně musím pochválit i film, sice tam nebylo vše, jako ostatně u každého filmového zpracování knihy, ale já myslím, že se povedl.

14.04.2016 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Pořád se nemůžu vzpamatovat z této děsivé knihy, vyvolalo to ve mně neskutečné emoce. Chtělo se mi křičet za to bezpráví a stále čekala na nějaký aspoň trochu spravedlivý konec, ale ani Bobligova smrt mi nepřinesla "rozhřešení" . Dlouho to ve mě nechalo silný zážitek a musela stále o tomto příběhu přemýšlet. Rozhodně si to přečtěte, není to klasická beletrie, ale nedalo se od toho odtrhnout ...

29.01.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Mě se to líbilo, neměla jsem velká očekávání, jako ostatně u žádného pokračování knihy, ale mile mi to překvapilo. Luisa příjemně (možná spíše nepříjemně) pokračovala v novém životě, žádné osvícení v podobě pohádkového užívání bohatství, ale prostě tak nějak realisticky prožívající období po smrti Willa, které nemohlo projít těžkým obdobím a překvapující zápletkou v podobě Willovo dcery. Doporučuji ;-)

08.05.2017 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Pan Kolář mi imponuje a proto jsem si koupila jeho knihu a rozhodně jsem neprohloupila. Doporučuji opravdu každému, mnohé si toho člověk o svém těle a mysli po přečtení uvědomí. Moc mi bavily pasáže, které čerpají z praxe ač už o slavných sportovcích, nebo obyčejných lidí. Dodávalo to tomu takovou třešničku na dortu a i laik porozuměl popisu spojení těla a duše. Každopádně dík i paní Červenkové, od které si hned přečtu i další knihu.
PS1: teď bych mohla rovnou radit mým přátelům kolem jak se sebou nakládat :-))))
PS2: už si jí koupilo pět lidí z mého okolí a všichni nadšení .. a co vy?

03.01.2019 5 z 5

Tak to si dělá Elena snad srandu ne? To bych do ní neřekla ... Nutně, ale opravdu nutně potřebuji další díl ... Budu přimáčknutá v knihkupectví na výlohu, dokud ho nedostanu!!! Nevím jestli to mám vůbec doporučit, protože tento příběh je silně návykový :-)

01.03.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Rozhodně klobouk dolů za takový příběh napsaný v té době a ještě ženou a stále je to zajímavé čtení i v současnosti, něco jako Shakespeare. Ale rozhodně to nedoporučuji číst v nějakém špatném období čtenáře, protože vás to dostane ještě do větší deprese. Ponuré prostředí, hodně záporných postav a hodně lidské hlouposti a nenávisti. Jsem ráda že jsem si to přečetla, ale určitě se k tomu nevrátím.

04.12.2016 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Opět musím pochválit zajímavý příběh, děj ze současnosti a minulosti se krásně doplňoval a spisovatelka vás nechává stále v napětí. Milé, příjemné čtení ....

12.09.2016 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

A já myslela, že HH od Nesba už nikdo nepřekoná. Každopádně detektiv Servaz v Mrázu mu pěkně šlape na paty :-))) Pěkná detektivka, na konci možná malinko překombinované, ale čtivé. Už se těším na další díl ....

12.09.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Má to sice zajímavou myšlenku, ale čekala jsem po všech těch recenzích trošku více. Některé pasáže (citace ze zakázané knihy) jsou tedy velmi zdlouhavé a nudné, omílá se to stejné dokola. Poslední stránky už byly lepší a mělo to spád. Pro přehled o známých literárních dílech je dobré si tuto knihu přečíst. Co se musí nechat je, že Orwell vzhledem k době ve které to psal, měl neskutečný nadhled, který se blížil blízké budoucnosti.

03.11.2015 3 z 5