Mentolka78 Mentolka78 komentáře u knih

Jedním slovem průměr. Četla jsem od autorky lepší. Občas mi chybělo vysvětlení, dotažení... Prostě povrchně zpracované. Je to škoda :-(

08.09.2020

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale úplně mě nenadchla. Byla pěkná, citlivá, smutná, místy i hřejivá, ale zřejmě prostředí cirkusu mě úplně nezaujalo. Každopádně konec jsem vůbec nečekala! Pořád navíc nemohu strávit matku. Říkám si, že to snad ani není možné, aby se někdo takto choval...

23.06.2020 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Knihu jsem otevřela na základě recenzí. Nebýt nich do knihy bych se nezačetla, jelikož asi prvních 150 stran mě ne až tak zaujalo. Poté kniha nabrala velký spád a nemohla jsem se odtrhnout. Nejvíc mě dostalo mučení, to jsem i obrečela. No a občas mně teda vadil ten překlad, jak tu i někdo psal. Takže 4 * a určitě stojí za to přečíst si, co se dělo ve Francii za 2. sv. v.

15.06.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krasna kniha, ctiva, napinava. Jedine, co mi trochu vadilo, byl popis okupace na zacatku knihy. Bylo to pro me mene ctive.

29.05.2020 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Úžasně čtivá a napínavá kniha. Doporučuji všem. Za 2 dny přečtená.

18.05.2020

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Přečtena za 2 dny jedním dechem. Krásná až děsivá kniha, zejména ten blázinec. To snad ani není možné, co vše se mohlo dít. Doporučuji!

18.05.2020

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Jednim slovem uzasna kniha! Smutna s dobrym koncem.

14.04.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Úžasně čtivá, napínavá, kdo má rád psychotr., doporučuji :-)

04.04.2020 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Po pravdě jsem z této knihy rozčarovaná. Osud dívky byl hrozný, to, co se dělo, muselo být strašné, nelze představit ani se s tím vyrovnat. Samozřejmě i pro rodinu hrůza. Nepředstavitelná.
Za mě ale moc dlouhé, ke konci jsem už přeskakovala a četla jen o Sally. Určitě není kniha špatná, ale, že bych jí dala plné hodnocení, to ne.

11.03.2020 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Na tuto knihu jsem se tesila, zejm.po precteni Dopisy, ktere nikdo necetl. Prvni polovina nic moc, zvejkala jsem ji doslova. Od pulky ctive, dechberouci,napinave.

23.02.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

WoW! Po prvních pár stránkách jsem si říkala, ze Barča je v pubertě, zlobí, prudí... Ale ty tresty děs! Únik žádný... Neskutečně silný, dojemný příběh. A konec mně vyrazil dech! Je to moje 3. kniha od autorky s naprosto jiným námětem než píše a úžasně čtivá. Doporučuji!

02.02.2020

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dlouho jsem váhala s koupí této knihy a nelituji. Čtivé, ze života, vtipné. Určitě doporučuji :-)

27.01.2020

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Úžasně napsaná kniha. Jedním slovem paráda! Čtivé, ze života, napínavé až do konce. Kniha je i poučná. Život žárlivce musí být strašný, ubíjející a nekonečný a těžko kdo s ním zřejmě vydrží :-( Doporučuji.

02.08.2019

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Úžasně propletené, promyšlené a zvrácené. Doporučuji všem.

04.04.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Nejdříve musím říct, že jsem od autorky četla i lepší knihy.
Začátek byl hodně vleklý, postupně se začalo vše vyvíjet. Líbil se mi popis a život amišské komunity, což je v tomto světě hodně už mimo. Jejich pohled na život, práci, práva...
Vadili mi zase dlouhé soudní pře byly, což se může někomu líbit. Za mě tedy průměr, nic, co bych si znovu přečetla.

21.02.2019

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

První třetina knihy za mě nic moc, taková nuda. Donutilo mě číst % hodnocení. Pak zápletka dostává širších rozměrů. Amber byla dobrá mrcha :-) Víc se mi pak líbila druhá část, tu jsem tam vůbec nečekala doslova jsem četla jedním dechem - z pohledu Daph. Závěr dobrý, možná až moc překroucený.

08.02.2019

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Úžasně napsaná kniha, která mi "vzala" každou volnou chvilku, jak byla napínavá. Přečetla jsem ji během chvilky. A závěr mi doslova vyrazil dech! Určitě si přečtu nějakou další knihu od této autorky.

22.06.2018