mendule mendule komentáře u knih

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Přečteno za dva dny, to už hovoří samo za sebe, nedalo se odtrhnout, zase skvělé.

20.09.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nemohla jsem se odtrhnout. Moc pěkně napsané, má to spád. Hned jdu do další knihy od tohoto autora.

16.05.2019

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tak v téhle knize autor zcela navázal na první tři díly. Dívka v pavoučí síti se mi moc nelíbila, ale v této knize už je zase Lisbeth taková, jak jí známe. Velice povedená kniha, napínavá, zajímavé téma. Doporučuju.

10.04.2018 5 z 5

Hlas pro vraha Hlas pro vraha Olina Táborská

Moc pěkně se četla. Není to sice dle mě detektivka, protože na to by stačil začátek a konec, ale je to velice poutavě napsané.

19.03.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Saturnina miluju a trochu jsem se bála pokračování a ještě od dřívějšího politika, ale musím říct, že se to panu Mackovi povedlo. Muselo to být nesmírně těžké navázat na jednu z nejoblíbenějších knih u nás. Takže smekám a končím příslovím tety Kateřiny - Lepší drzé čelo než poplužní dvůr.

01.03.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Dost dobře napsaný, nemohla jsem se odtrhnout, zajímavě vykreslené postavy, zajímavá zápletka.

17.01.2018 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Velice mě tato kniha zklamala, mám ráda Coelha, ale tohle je tak plytké a nudné, že jsem to ani nedočetla. Žádný duchovní rozměr, spíš naopak naprosté zaměření se na sebe a hmotnou část života. Celkem o ničem.

08.01.2018

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

přečetla jsem Chatrč, Evu a Křižovatky. musím říct, že Křižovatky se mi líbily nejvíc.

08.01.2018 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

mám ráda tohoto autora a jeho knihy, vždy mají spád a dobře se čtou, ale tahle mi připadala nezvykle rozvleklá a zbytečně překombinovaná, trochu jsem se trápila s dočtením.

10.10.2017 1 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Krásná kniha. Jak jinak chápat výroky z bible, Tomášovo evangelium, lpění na hmotě, jiném pojetí času a mnoho jiných zajímavých témat.

10.07.2017 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Moc se mi líbila a oceňuji, že tady autorka odkrývá a hodnotí naprosto objektivně a upřímně i sama sebe, odhaluje své pocity, svou nespokojenost. Ukazuje nám, že i přes to, že chceme pomoci, může ten druhý mít naprosto rozporuplný pocit. Nikdo nejsme stejný. Také jsem ráda, že to se Scheilou nakonec dobře dopadlo, ikdyž ne zcela podle Toreyiných představ, ale na tom si alespoň uvědomíme respekt k životu druhého jedince ať se rozhodne pro cokoliv, vždyť někdo ke štěstí nepotřebuje dobývat vyšší vzdělání. Příběh mě zcela pohltil a držela jsem jim oběma palce.

06.03.2017 5 z 5

Já chci být archeologem! Já chci být archeologem! Zuzana Bláhová-Sklenářová

Moc pěkná kniha nejen pro děti, přibližuje práci archeologů, zajímavé.

20.02.2017 5 z 5

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Moc se mi líbila. Čtivé, má to spád, zajímavé, sympatický archeolog.

23.01.2017 5 z 5

Koncová hra Koncová hra Raymond Khoury

Pěkná pohádka pro dospělé, skvěle se četlo a když máte rádi hlavního hrdinu je Vám vcelku jedno jak to všechno přežije ha ha ha, hlavně že přežije a padouši jsou potrestaní.

16.01.2017 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Nádhera, krásně napsané, a vše co mám ráda - napětí, záhada, sloni, Afrika, duchovní rozměr.

26.12.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Měla jsem trochu obavy, ale naprosto zbytečné, třetí kniha je stejně úžasná jako ty předešlé, prostě se řežete smíchy, jo a kdybyste náhodou nevěděli, narazila jsem, že už se to hraje v divadle Na Jezerce.

25.11.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Vtipná.

09.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

také nechápu jak to může být bestseler, musela jsem se nutit do čtení, rozvleklé, depresivní

09.11.2016

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Je to to nejtěžší, co může být, vydat se ve stopách tak slavné autorky. Ale oceňuji. Jak často nás mrzí, když autor zemře a jeho postava už nikdy nebude vystupovat v žádné knížce..................Sophie nám splnila takový sen o tom, že nic nekončí a já jsem jí za to vděčná. Nejdřív jsem ke knize přistupovala jako zde většina komentujících, máme to asi nastavené v hlavě ha ha ha, nemůže to být tak dobré, Agátha je Agátha. Ale nakonec se mi to líbilo. Obdivuji i jazyk jakým je kniha napsána, opravdu mi přišla příhodná té době, pokud to tedy není jen překladem, ale o tom pochybuji. Jen ten policajt mi přišel ještě hloupější a zabedněnější než u Agáthy.

03.10.2016 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské Arne Dahl (p)

Výborná detektivka, má spád, dobře se čte, doslova jsem se nemohla odtrhnout. Vřele doporučuju.

05.06.2016 5 z 5