mendule mendule komentáře u knih

Havranova pomsta Havranova pomsta Kevin Sands

Skvělá série přečteno jedním dechem. Napínavé, záhadné, chytré. Teď už jen smutek, že je konec.

23.03.2024 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Tak nebyla to taková hitparáda jako hunger games ale šlo to. poslouchala jsem načtené panem Táborským, což bylo výborné. Hodně se vysvětlilo, Snowova povaha už od samého počátku pokřivená, ikdyz možná vlivem okolností. Jeho postoj k 12tému kraji i k písni, která provází Hunger games. I to jak a proč vlastně hry vznikly. Ale nemám ráda neukončené příběhy, volné konce a nevysvětlené otázky. Takže co se stalo s Lucy? Opravdu nastražila na Snowa hada a proč? K čemu došla?

23.11.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

už dlouho mě nic tak nedostalo a velmi mě potěšilo, že i film mě dostal a že se drží přesně knižní předlohy.

19.10.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Backman zkrátka umí, lidské, dojemné, krásné. Nevadí vůbec, že vám lední hokej nic neříká, mě taky ne a přesto se mi to moooc líbilo. Napínavé. takže za mě pět hvězd je jasných.

13.07.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Poslouchala jsem jako audio, jinak bych to možná nedočetla. Samotná představa takového světa mě trochu děsí, ale postavy byly sympatické a držela jsem jim palce. Co mi v knize chybělo, bylo nějaké odlehčení, humor, vtipné glosy nebo něco takového. Celé to vyznívá dost pesimisticky.

16.06.2022 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takhle dostala, to byla jízda. No četla, spíš poslouchala, měla jsem jako audioknihu skvěle načtenou Lukášem Hlavicou. Je to chytré, napínavé a vtipné, rozhodně doporučuji.

06.05.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc se mi líbí knihy této autorky.prostě píše tak poutavě, že se nedokážu odtrhnout.

15.04.2022 5 z 5

Intuice Intuice Laurent Gounelle

Kniha mě bavila, od autora jsem přečetla vše, ale tentokrát dávám jen 4hvězdy, nemám z toho takový euforický pocit jako u těch předchozích.

12.03.2022 4 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Klidná pěkná detektivka, která má spád a ve které nemá hlavní postava psychické problémy ani si nehází klacky pod nohy s ostatními kolegy /poslední dobou dost výjimka/. Poslouchala jsem jako audioknihu.

15.02.2022 3 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

(SPOILER) Další skvělá detektivka, poslouchám tedy audia a o hlas J.Maxiána a Zadražila je to teda ještě o stupínek lepší. Skvěle popsané devadesátky, co se dělo a neměl o tom běžný člověk ani tušení. Tahle série s Markem Vrázem se mi hodně líbí.

15.12.2021 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Tak myslím, že jsem našla dalšího svého oblíbeného autora. Je to napínavé, postava Terence je klidná a je mi sympatická. Děj má spád, žádná zbytečná omáčka kolem. Za mě super. Člověk se přistihuje, že chvílemi drží palce apod. Děj Vás prostě strhne. Poslouchala jsem tedy jako audioknihu a ty hlasy Jana Maxiána a Jitky Ježkové to vše jen podtrhují.

26.11.2021 5 z 5

Slibuji ti svobodu Slibuji ti svobodu Laurent Gounelle

Moc se mi to líbilo, jako všechny knihy tohoto autora, skončíte se čtením a usmíváte se. Je to částečně i humorné. Pokud to neberete tak, že se to fakt nemohlo stát, ale jako příjemné čtení. Navíc Vám to pomůže si uvědomit, že každý z nás je jedinečný a na jednu věc se můžeme dívat zcela odlišně. Moc pěkné, těšim se na další.

20.10.2021 5 z 5

Propast Propast Michael C. Grumley

Další skvělá kniha, nedalo se odtrhnout jen konec je takový moc rychlý a utnutý.

03.09.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Už se těším na další,tahle spisovatelka umí psát. Nemůžu se dočkat až se dozvím rozluštění a pak mě mrzí, že už to skončilo. Miluju tu vesnici i její obyvatele.

12.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tak bohužel nic překvapivého a zajímat mě to začalo tak v půlce knihy do té doby nuda nuda šeď šeď.

12.02.2021 2 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

V dnešní době coronavirové ne zcela sci-fi. Musim říct, že mě to nebavilo tolik jako případy oddělení Q, ale Adler Olsen psát umí a jeho styl se mi líbí.

06.01.2021 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

No tak jsem to přečetla jen že jsem byla zvědavá jak to dopadne, ale přijde mi to hodně překombinované a trochu jak vichr z hor od Járy Cimrmana. Navíc mě trochu deptá naprosto neurotická, chaotická inspektorka, která nedodržuje žádná pravidla.

21.12.2020 2 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Moudrá kniha kterou by si měly přečíst všechny dívky a ženy.

24.01.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Tak je škoda, že tohle byla poslední knížka s Lisbeth, protože tady už mi přišlo, že píše jako Larsson. Kniha byla napínavá a strhla mě. Snad jen scéna ve sklárně mi přišla taková nereálná, ale to už by nebyla Lisbeth že jo? Za mě výborné.

02.12.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Ikdyž se Bergman objevuje až na 120str., líbilo se mi to moc, asi ten styl, jak je to napsané, tady mi popisy krás přírody vůbec nevadí.

20.09.2019 5 z 5