Luciferovo evangelium

V dalším thrilleru s mysteriózní zápletkou tentokrát Egelandův hlavní hrdina, mladý archeolog Bjorn Belto, odhaluje tajemství rukopisu starého bezmála 4500 let. Nalezl jej italský teolog a démonolog Giovanni Nobile, jeho dcera je však vzápětí unesena. Pátrání po záhadné sektě, padlých andělích, ďáblech a démonech zavede Bjorna až do Iráku k troskám domnělé babylonské věže. Napínavý příběh s historickým podložím navazuje na úspěchy předchozích autorových knih - Konec kruhu (KK, 2007) a Strážci úmluvy (KK, 2009). -...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96994/bj-rn-belt-luciferov-96994.jpg 4.491

Bjørn Beltø 3.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Knižní klub

Lucifers evangelium, 2009

Kniha Luciferovo evangelium

Šnek86

Zatím rozhodně nejlepší díl ze série, rukopisy, andělé, démoni, Lucifer, vesmír,sekty, Babylon a spousta záhad co se na konci dočká rozluštění.A kdo ví... třeba na tom něco pravdy bude.Pokračuji v sérii.

jana1976

Musím uznat, že čtení této série se stupňuje k lepšímu.... Už se těším na další díly.

TomHr
22.11.2019

Dobré! Napínavé, čtivé. Sem tam je potřeba přeskočit "vědecké" výčty démonů, zkopírované z nějakých alchymistických spisků - o vědu se tady, obávám se, nejedná. Nicméně většinou různé historické detaily dobře doplňují fantastický příběh reáliemi.

Johhanka79
27.10.2019

Tak, ke knize jsem přistupovala se značnou skepsí. Už ten název. Představila jsem si přehnanou slátaninu s hromadou Satanismu. Překvapení veliké. Až do konce nevíte, co se z toho "vyklube". Čtivé, neuvěřitelně čtivě napsané. Ač jsem Monique odhalila skoro ihned, tak dávám za čtyři a půl hvězdičky a myslím, že oprávněných. Příjemnou zábavu a nevyspalé budíčky do práce:-D

Česneksmedem
13.07.2019

„Osud je tkanina z různých vláken -
vyditelných a neviditelných – které
se navzájem kříží ve vzoru, který zřídka
objevíme předtím, než už je pozdě.“
Citát z knihy

Tajuplný starý rukopis, který je těžké rozluštit a kolem kterého se začnou objevovat zavraždění lidé. Docela „profláknuté“ téma, na které již bylo napsáno spousta knih. Z této knihy je ale zřejmé, že se neustále dá ještě zpracovat poutavě a čtivě.
Navíc musím velice ocenit přípravu, která zasahuje do mnoha vědních oborů.
SPOILER!
Uvedu hned několik příkladů: 3Q15 (jeden ze známých svitků od Mrtvého moře), Plimton 322 (hliněná matematická tabulka), solifuga (pavoukovec bez jedu), Nimrod (pravnuk Noema), projekt Blue Book (UFO – sledování), ariánství (křesťanský teologický směr), trikvetra (mytologický symbol), Drakeova rovnice (počet komunikaceschopných mimozemských civilizací), Nefilové (obří tajemné bytosti v Bibli)... Velkým plusem knihy je poznámkový aparát.
Na závěr ještě jeden citát: „Stejně jako pračlověk jsme i my uvězněni v omezené představivosti své vlastní doby.“

mendule
23.01.2017

Moc se mi líbila. Čtivé, má to spád, zajímavé, sympatický archeolog.

likaf
02.12.2016

Vynikající. Napínavé od začátku až do konce. Bjorn Belto je mi od prvního dílu sympatický a držela jsem mu palce. Škoda, že není více dílu...

z1631984
06.02.2016

Dle mého názoru autorova nejlepší kniha

Bohové Olympu – Znamení Athény
Bohové Olympu – Znamení Athény