Nostradamova závěť

Na konferenci ve Florencii je unesen specialista na středověké kódy, právě když zveřejní nově objevený dopis slavného lékaře a věštce Nostradama. O něco později zmizí i profesorův syn. Aby zachránil oba unesené, vyráží archeolog Bjorn Belto (známý z thrillerů Konec kruhu, Strážci úmluvy a Luciferovo evangelium) do nerovného boje proti obskurní sektě bojovných mnichů, CIA i po staletí utajovanému knihovnickému spolku. Mnozí z těch, kteří mohou k rozluštění šifer napomoci, umírají neobyčejně bestiálním způsobem – a Bjorna tentokrát čeká zběsilá honba za archou úmluvy, rukopisy z Alexandrijské knihovny či za delfským orákulem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184215/nostradamova-zavet-AjR-184215.jpg 4.188

Bjørn Beltø 4.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Nostradamus testamente, 2012

Kniha Nostradamova závěť

Danuše7

Prima kniha, jen ty první byly ezčí.

Šnek86
03.07.2020

Taková klasika, rukopisy, Nostradamus, archa úmluvy, templáři, sekty, hledání Boha, šifry, anagramy atd. Konec trochu vyšuměl, ale jinak to šlo.

Janisss
29.08.2019

Ani tato kniha mne nezklamala - naopak, oproti Ďáblově masce se mi četla mnohem líp... Velice zajímavá zápletka, o které jsem dlouho přemýšlela a moc si i přála, aby to nebyla jen fantazie autora :-) Výborně napsáno, určitě doporučuji!

ARTEPA
27.02.2019

Výborná kniha

likaf
23.02.2019

Další díl s báječným Bjornem Belto. Mám tyto romány moc ráda. Děj nás vtáhne do minulosti i přítomnosti najednou. Rozhodně doporučuji všem, kteří máte rádi mystično a napětí v jednom.

LittleK
10.10.2018

Přestože mě zklamal už předchozí autorův výtvor, i když jen závěrem, rozhodla jsem se, že to ještě jednou zkusím. Mohu ale říci, že po této knize jsem opravdu ztratila víru v další kvalitní pokračování. Jen málo se mi stává, že bych ztratila vůli knihu dočíst, ale u této se tomu tak stalo. Bohužel za mě bych knihu nedoporučila.

kaplička
18.05.2018

Mně Egelandův styl psaní vyhovuje a sedí. Nic převratného a světoborného v tom nehledám, taková nenáročná oddychovka.

lenka.g
19.01.2018

Mám tento styl knížek v oblibě, ale tahle mi nějak nesedla. Což je patrné už z toho, že jsem ji četla pět dní. Přitom nemůžu říct, že by se četla špatně, že by nebyla zajímavá, že neměla nápad... asi mi vadilo, že je místy rozvleklá.
Viděla bych to tak na 70%, což dát nemůžu, takže bohužel jen za tři hvězdičky.