Nostradamova závěť

Nostradamova závěť https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184215/bmid_nostradamova-zavet-AjR-184215.jpg 4 104 21

Bjørn Beltø série

Na konferenci ve Florencii je unesen specialista na středověké kódy, právě když zveřejní nově objevený dopis slavného lékaře a věštce Nostradama. O něco později zmizí i profesorův syn. Aby zachránil oba unesené, vyráží archeolog Bjorn Belto (známý z thrillerů Konec kruhu, Strážci úmluvy a Luciferovo evangelium) do nerovného boje proti obskurní sektě bojovných mnichů, CIA i po staletí utajovanému knihovnickému spolku. Mnozí z těch, kteří mohou k rozluštění šifer napomoci, umírají neobyčejně bestiálním způsobem – a Bjorna tentokrát čeká zběsilá honba za archou úmluvy, rukopisy z Alexandrijské knihovny či za delfským orákulem…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Nostradamus testamente , 2012

Michael15568
07.08.2021 5 z 5

Dobrá odechovka:-)

Danuše7
11.02.2021 4 z 5

Prima kniha, jen ty první byly ezčí.

Šnek86
03.07.2020 3 z 5

Taková klasika, rukopisy, Nostradamus, archa úmluvy, templáři, sekty, hledání Boha, šifry, anagramy atd. Konec trochu vyšuměl, ale jinak to šlo.

Janisss
29.08.2019 5 z 5

Ani tato kniha mne nezklamala - naopak, oproti Ďáblově masce se mi četla mnohem líp... Velice zajímavá zápletka, o které jsem dlouho přemýšlela a moc si i přála, aby to nebyla jen fantazie autora :-) Výborně napsáno, určitě doporučuji!

ARTEPA
27.02.2019 5 z 5

Výborná kniha

likaf
23.02.2019 5 z 5

Další díl s báječným Bjornem Belto. Mám tyto romány moc ráda. Děj nás vtáhne do minulosti i přítomnosti najednou. Rozhodně doporučuji všem, kteří máte rádi mystično a napětí v jednom.

LittleK
10.10.2018 1 z 5

Přestože mě zklamal už předchozí autorův výtvor, i když jen závěrem, rozhodla jsem se, že to ještě jednou zkusím. Mohu ale říci, že po této knize jsem opravdu ztratila víru v další kvalitní pokračování. Jen málo se mi stává, že bych ztratila vůli knihu dočíst, ale u této se tomu tak stalo. Bohužel za mě bych knihu nedoporučila.

kaplička
18.05.2018 4 z 5

Mně Egelandův styl psaní vyhovuje a sedí. Nic převratného a světoborného v tom nehledám, taková nenáročná oddychovka.

lenka.g
19.01.2018 3 z 5

Mám tento styl knížek v oblibě, ale tahle mi nějak nesedla. Což je patrné už z toho, že jsem ji četla pět dní. Přitom nemůžu říct, že by se četla špatně, že by nebyla zajímavá, že neměla nápad... asi mi vadilo, že je místy rozvleklá.
Viděla bych to tak na 70%, což dát nemůžu, takže bohužel jen za tři hvězdičky.

Mark
27.08.2017 4 z 5

Zajímavá nutí člověka přemýšlet jestli to může být pravda.

gad
08.03.2017 5 z 5

Tom Egeland mě opět nezklamal. Záhady, šifry, tajemné archeologické objevy, to vše na hranici mezi realitou a fikcí. Paráda.

derminator
17.02.2017 3 z 5

kniha v jádru není špatná, ale mnohé srovnání z Brownem jsou opravdu přehnané!!!!! Zatím se mu nevyrovná opravdu ani po kolena. Jinak mě kniha bavila, ale ke konci je už vše takové moc natažené a ten meteorit dá všemu korunu. To Brown se opravdu alespoň ohání skutečnostmi tady je vše spíše vymyšleno což na thriller z historickou zápletkou není zrovna dobré! Mé hodnocení tedy 55% a doporučuji těm co nečetli Browna těm se to pravděpodobně bude líbít. Tím vše.

Macek58
10.11.2015 4 z 5

Dobré čtení. I když některé události jsou jen "nakousnuté" a strácí se v další ději.

nightlybird
22.04.2015 3 z 5

Moje první kniha od Egelanda - četl jsem ji jen jako ukrácení času a nečekal jsem žádný zázrak a žádný zázrak se ani nekonal.. Potěšilo mne ale pojednání o Vigenérově šifře, kterou jsem, přiznávám se, neznal. Současně mi to připomnělo dětská léta, kdy jsme si s bratrancem dopisovali kódovaně pomocí mřížky. Dopisy ještě mám - obsah sdělení je tajný, protože jsem tu mřížku někdy v běhu času ztratil. Stejně ale vyvolaná hezká vzpomínka.
A ke konci je citace z Ecovy knihy Jméno růže. Tu by si měli mnozí (zejména lehkovážní) čtenáři zapamatovat a aplikovat i na spoustu jiných knih :
"Knihy se nepíšou, aby jim lidé věřili, nýbrž aby je zkoumali."
A ono je opravdu za touhle citaci zhruba asi 10 stránek odkazů a vysvětlivek ke zkoumání.

Bobšule
26.03.2015 3 z 5

Přiznávám, že Nostradamova závěť se mi nečetla úplně nejlépe. Působila na mě až nepříjemně často poněkud těžkopádně a kostrbatě. Navíc, snaha o propojení některých prvků do čehosi společného... korunované pak ještě meteoritem... Tam už chybělo jenom to ufo. Ne, tenhle příběh opravdu nějak nebyl šálek mého čaje.

lenkaknel
15.02.2015 3 z 5

Šifru jsem nečetla, takže tady podobnost nemohu soudit. Čeho jsem se však prvních 100 - 150 stránek nemohla zbavit je dojem, že se to až příliš shoduje s Luciferovým evangeliem (předchozím dílem). Pořád jsem doufala, že Egeland ty věci, co byly až příliš podobné časem nějak propojí (nebo zdůvodní). No nestalo se tak.

Mammoth
02.01.2015 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha s Bjornem Belto.

Hereret
25.05.2014 5 z 5

Nostradamova závěť napsaná stylem Dana Browna a spádem Jamese Rollinse je první knihou od Toma Egelanda, kterou jsem přečetla a musím uznat, že mě autor neskutečně překvapil, a že si s velkým očekáváním přečtu i jeho další vydané knihy.

alibaba72
30.03.2014 5 z 5

Vyborna kniha, uz se tesim na dalsi. Pro me mnohem lepsi nez Dan Brown.

MagdaS
09.02.2014 5 z 5

Další Egelandova kniha a opět kniha, co se čte sama :). Dan Brown svým psaním nesahá panu Egelandovi ani po kotníky.

norská literatura severská literatura

Tom Egeland