Melanka Melanka komentáře u knih

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Těžké hodnotit. Chvílemi mi čtení šlo ztuha, ale vlastně jsem našla každou chvíli v knize myšlenku, která mě zasáhla.
Ano, taky odsuzuju maloměšťáky a jejich život žiju.

"Naučte se brát vážně to, co je vážnosti hodno, a tomu ostatnímu se smějte!"

13.04.2018 4 z 5

National Gallery Londýn National Gallery Londýn Daniela Tarabra

Opět povedená kniha ze série Slavné galerie světa.

10.04.2018 5 z 5

Louvre - Paříž, slavné galerie světa Louvre - Paříž, slavné galerie světa Alessandra Fregolent

Nádherně udělaná kniha. Krásné reprodukce, detaily slavných děl a nepříliš dlouhé a složité texty. Příjemná procházka po Louvru pro milovníky umění.

10.04.2018 5 z 5

České humoresky České humoresky Jaroslav Hašek

Některé jsou roztomilé, některé mají krásnou atmosféru, ale čtenář musí mít trpělivost s archaickou češtinou. Už jsou ty příběhy prostě zastaralé.

03.04.2018 3 z 5

Studené slunce Studené slunce Jiří Mucha

Zajímavý náhled do duše politického vězně a na život v pracovním táboře padesátých let. Knížku jsem našla náhodou a jsem ráda, že jsem se do ní začetla. Jen mi vrtá hlavou, jak to, že mohla být vydána v roce 1970?

30.03.2018 4 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

Asi to není knížka pro mě. Byla jsem zklamaná.

24.03.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

První a taky poslední setkání s autorem. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, jak to dopadne a závěr byl ještě slabší než se dalo čekat. Nuda.

24.03.2018 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nejvíc pravděpodobný příběh od tohoto autora. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak mě kniha nepustila ani na okamžik.

18.03.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Autorka příběh tak překomplikovala, až to bylo na škodu věci. Čtivě napsaná kniha, ale v hlavě z ní mám guláš.

04.03.2018 3 z 5

Trhačka zubů Trhačka zubů Franz-Olivier Giesbert

S touhle knížkou to bylo jako na houpačce. Chvíli jsem se bavila, chvíli jsem měla chuť přeskakovat stránky. Někdy jsem si chtěla vypsat skvělé citáty, jindy jsem nedočetla odstavec. Otrokářství i vyvražďování Indiánů je hnus, ale to už jsem věděla dřív.

25.02.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, skvěle postavený a napsaný. O knize budu ještě dlouho přemýšlet.

10.02.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Působivě vykreslená atmosféra staré Itálie, krutost, zoufalství, ale i odhodlání, nenávist a přátelství, touhy a zklamání... Fakt dobrá kniha, těším se na pokračování.

01.02.2018 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Autora mám moc ráda, ale tahle kniha pro mě byla zklamáním. Asi jsem si měla přečíst nejdřív o čem je, protože duchařská fantasy mě fakt nebere.

27.01.2018 2 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Všechno tu už bylo řečeno - osudy žen na pozadí naší historie, skvěle napsaná kniha, která se mi dostala pod kůži.

15.01.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Velmi milé překvapení. Netušila jsem, co od knihy čekat, ale bavila mě "sci-fi" část i vzpomínky českého kosmonauta. Dobře napsaná kniha.

08.01.2018 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Zase jsem si knihu užila. Skvělé tři roviny vyprávění, úžasná atmosféra Quebec City, staří známí, cafe au lait a čerstvý croissant!

30.12.2017 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Čekala jsem to horší. Knížka neurazila, ale ani nenadchla. Autor je příliš urputný a při tom jen klouže po povrchu. Pár hlášek pobavilo, ale v doslovu jsem zjistila, že byly opsány z jiného díla. Aspoň že to autor přiznal.

12.12.2017 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Skvělý román z Francie 2. světové války. Napínavý, drsný, čtivý. Člověk si uvědomí, jak se má dnes dobře a řeší samé prkotiny.

15.11.2017 5 z 5

Skvěle napsané povídky, ale Hájíčkovy romány čtu raději.

01.11.2017 3 z 5

Hrdina obou pólů Hrdina obou pólů Zdeněk Urbánek

Zajímavá, ale bohužel pro mládeš psaná již zastaralým jazykem.

10.10.2017 4 z 5