Melanka Melanka komentáře u knih

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Moje první setkání s autorem. A myslím, že nebude poslední. Rozhodně jsem se nenudila.

17.08.2018 4 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Neměla jsem ke knize důvěru, ale byla jsem velmi mile překvapená. Žádný laciný doják, dobře vykreslené charaktery, pravděpodobné dialogy. Až do konce napínavý příběh, přestože jsem si bohužel níže v komentářích nechtíc přečetla, jak to dopadne.

03.08.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

To se nedá dočíst. Pro mě nesmyslná slátanina.

01.08.2018 odpad!

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Skvělé čtení, těším se na film.

31.07.2018 5 z 5

Sám doma a hladový Sám doma a hladový Matěj Pospíšil

Jednoduché a skvělé recepty. Vtipná kuchařka s krásnými fotkami.

30.07.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knize něco chybělo. Napětí? Tajemství? Emoce? Přestože se vypráví o přelomových či tragických událostech v životě rodin a naší země, nechávalo mě to chladnou. Dočítala jsem jen ze zvědavosti, trnutí a mrazení v zádech jako u Hany se nekonalo.

30.07.2018 3 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Obdivuji, jak autorka dokázala najít krásu a cit u svých spoluvězeňkyň. Musela to být strašlivá zkušenost strávit rok v komunistickém kriminále. Seriál jsem kdysi viděla a líbil se mi, ale kniha ho mnohonásobně předčila.

27.07.2018 5 z 5

Zase skvěle napsaná a čtivá kniha, přestože mě v tomhle díle obě hrdinky neskonale rozčilovaly. Těším se na poslední část.

25.07.2018 4 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Skvělá letní knížka. S autorkou si rozumím, jako bychom vyrůstaly spolu.

16.07.2018 4 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Werichovo vyprávění se čte moc hezky. Dojem mi kazila minulost autora Janouška. Nikdo jiný, než komunisty prověřená osoba, by tenkrát s Werichem asi knížku vydat nemohla.

16.07.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Asi jsem čekala víc. Nesympatický hrdina, spousta zbytečných vulgarismů a hodně vaty. Nicméně, přespat na Tribeči se nechystám.:-)

01.07.2018 3 z 5

Študenti, láska, Čeka a smrť Študenti, láska, Čeka a smrť Galina Nikolajevna Ďurjagina

To tedy byla síla! Když si vzpomenu, jak do nás komunisti hustili ty nesmysly o bolševické revoluci, o Leninovi a dalších "hrdinech" ze Sovětského svazu. Bylo to mnohem strašnější, než jsem si dovedla představit.

24.06.2018 5 z 5

Kouzelná flétna Kouzelná flétna Bohumil Hrabal

Krásné, smutné a dojemné čtení. V Hrabalovi bylo tolik "já", že to nelze ani vyjmenovat.

16.06.2018 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Pokaždé si setkání s vesničkou Three Pines, jejími obyvateli a inspektorem Gamachem užívám. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

11.06.2018 5 z 5

Valčík stromů a nebe Valčík stromů a nebe Jean-Michel Guenassia

Vincent van Gogh je mým nejoblíbenějším malířem. Nedávno jsem viděla úžasný film S láskou Vincent. Takže jsem si s chutí přečetla knihu o závěru jeho života. Jak to bylo doopravdy, kdo ví....

30.05.2018 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Geniální! K textu se můžu vracet do nekonečna a vždycky se bavím. A taky trnu, když si uvědomím, v jaké době a životní situaci Poláček knihu napsal.

16.05.2018 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Asi do půlky knihy to šlo, ale pak jsem se prokousávala velmi těžce. Velmi výchovná, ale také zastaralá kniha.

16.05.2018 2 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Nádherná kniha. Dospělí zavzpomínají na nelehké období, děti se poučí. To vše s krásnými ilustracemi. Petra Síse si moc vážím.

15.05.2018 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Formánkovo psaní mě baví. Tuhle knížku jsem si půjčila náhodou a rozhodně mě nezklamala. Je plná lásky a moudrých myšlenek a názorů.

10.05.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Moc mě tahle autorka baví. Spousta emocí, rozjitřené vztahy, prostě Itálie! Těším se na pokračování.

29.04.2018 4 z 5