Melanka Melanka komentáře u knih

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Nebylo to vyloženě špatné, ale četla jsem mnohem silnější a lépe napsané příběhy na podobné téma.

23.10.2019 3 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Žádná sláva. Bylo to nějak nedotažené, vadily mi opakující se motivy a jazyk knihy. Asi na tenhle příběh rychle zapomenu, přestože měl jistý potenciál.

29.09.2019 2 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Nádhera! Tentokrát pěkně napínavé čtení.

23.09.2019 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Pěkné čtení. Hlavní hrdina, ač pěkný fracek, je sympatický a držíte mu palce. Před očima mi běžel černobílý film, tak působivě byla vykreslena atmosféra předválečného Berlína. Takže si asi taky pustím seriál Babylon Berlin, do kterého se mi dosud nechtělo.

08.09.2019 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Pochopila jsem, že je tahle knížka psána v nadsázce, ale bohužel nebyla ani vtipná, ani zábavná. Řachanda za každou cenu. A jako detektivka velmi slabá. Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že autor velmi podceňuje čtenáře. Pokračování si nechám ujít.

08.09.2019 2 z 5

Slečny z Avignonu Slečny z Avignonu Michael Třeštík

Jako milovnici umění mě tahle knížka moc bavila. Skvělé postřehy a nalezené souvislosti.

20.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Rhys Thomas

Roztomilé. V životě to tak nechodí, ale proč o tom nečíst.

20.08.2019 4 z 5

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Kniha se četla skvěle - jednoduchý jazyk, velmi uvěřitelný děj, pravděpodobné dialogy a dobře vykreslená atmosféra komunistických a estébáckých sedmdesátek.

11.08.2019 4 z 5

Slušně i neslušně Slušně i neslušně Vladimír Komárek

Milá vzpomínka na skvělého člověka a malíře. Čtení mi bylo potěšením.

05.08.2019 4 z 5

Aljaška Aljaška René J. Tesař

Na Aljašce jsem byla, takže to pro mě bylo příjemné zavzpomínání na krásnou a divokou zemi. Spousta faktů, historie a rad, ale vtipně napsáno.

21.07.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Pro mě byla tahle kniha velkým zklamáním. Skoro mi to připadalo, jako kdyby autor potřeboval rychle něco napsat, dokud je jeho jméno v kurzu. Byla to slátanina, kterou nezachránily ani popisy přírody a počasí na skotských ostrovech, které May umí. Velmi nepravděpodobný příběh, až mě to chvílemi rozesmálo a v závěru naštvalo.

03.07.2019 2 z 5

Grófka Grófka Lenka Horňáková-Civade

Kniha mě moc nebavila. Jednu hvězdu přidávám za popisy pocitů ze socialistického Československa, s nimiž jsem se ztotožnila. Jinak zklamání.

15.06.2019 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Pro mě zklamání. Jasně, zodpovědnost za druhého pomůže člověku ze srabu. Ano, kočky jsou chytrá stvoření. Ale číst půl knihy o tom, co kocour rád žere, kdy si potřebuje ulevit a jak to funguje u veterináře, mi připadá hodně málo.

05.06.2019 2 z 5

Život a dílo skladatele Foltýna Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Čapek rozuměl lidské duši, našim pohnutkám, slabostem i chybám. Každá jeho kniha nebo povídka je srozumitelná i pro dnešního čtenáře. Dokázal jednoduše a výstižně popsat charakter postav a jejich uvažování, jako bych je viděla před sebou. A psáno to bylo před neuvěřitelnými 80 lety!

12.05.2019 5 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Moudré a vtipné čtení, jako Čapek vždy!

12.05.2019 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Skvělá kniha. Zachránily mě zápisky Mirandy, už se vyprávění toho psychopata nedalo vydržet. No, psychopata... je to takový obyčejný člověk, který říká, co se sluší, nerozumí knihám, nechápe umění, nedokáže prožít žádnou krásu, chce jen vlastnit. Dávejme si pozor, takových lidí znám!
Zase jednou dík za čtenářskou výzvu,, asi bych jinak na tuhle knihu nenatrefila.

06.05.2019 5 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Velmi milé překvapení. Ráda jsem zavzpomínala na dovoloné s rodiči. Mám úplně stejné zážitky.

22.04.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silná, drsná kniha o tom, že i při největších hrůzách se najdou čestní a odvážní lidé. Vzpomněla jsem si na knihu V plesových střevíčkách sibiřským sněhem - na vězněni na Sibiři vzpomíná žena z Lotyšska.
Nemám ani špetku pochopení pro zastánce komunismu!

20.04.2019 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Pomalejší rozjezd, ale pak mě kniha nepustila ani na okamžik. Rozhodně je o čem přemýšlet.

18.04.2019 4 z 5

Nemalujte si to Nemalujte si to Joseph Heller

Není to úplně jednoduché čtení, ale stojí za to. Tolik chytrých postřehů, vtipných glos a historických souvislostí! Starověké Řecko, Rembrandtovo Holandsko a dnešní Evropa a Amerika toho mají hodně společného. Nemoudří politici, mocní oligarchové a stádní dav tu byli a jsou stále.

13.04.2019 5 z 5