Léčitel

Děj románu se odehrává v Helsinkách blízké budoucnosti, kdy fatální změna klimatu přinesla do zdejších ulic kromě přívalů vody také chaos, utečence, narůstající zločinnost a epidemie různých chorob. Dva dny před Vánoci zmizí beze stopy novinářka Johanna Lehtinenová. Policie, jíž se zoufale nedostává lidí a prostředků, se takovou "banalitou" odmítá zabývat. Proto se novinářčin manžel, básník Tapani Lehtinen, pustí do hledání sám, na vlastní pěst. Poměrně záhy odhalí, že manželčino zmizení souvisí s tím, že Johanna shromažďovala materiál o sériovém vrahovi, který systematicky vyvražďuje průmyslové magnáty včetně jejich rodin, úspěšně několik let uniká policii a nechá si říkat Léčitel. Tapani však při zběsilé dvoudenní honbě za vražedným monstrem zároveň narazí v manželčině minulosti na několik velmi překvapivých a s Léčitelem úzce souvisejících okolností, o nichž za deset let trvání manželství neměl nejmenšího tušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123728/lecitel-WB6-123728.jpg 2.891
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Kniha Zlín

Parantaja, 2010

Kniha Léčitel

kercah
08.11.2020

Kniha není špatná, dýchá z ní taková zimní, dešťová, katastrofická atmosféra. Občas jsem se přistihla, ze jsem byla myšlenkami někde jinde, ale i tak myslím, ze zfilmovaná verze by byla fajn :)

Martina1805
25.09.2020

nic moc, ale když už čtu tak to dočtu do konce bohužel mě kniha nenadchla a byla jsem ráda, že nemá moc stránek.

1T0S_
24.07.2020

Slabá detektivka, která si hraje na něco více, než ve skutečnosti je. Tuomainen se snažil o vytvoření temného, téměř až apokalyptického světa, který vznikl jako důsledek globálního oteplování. Jenže já mu to ani na chvíli nežral. Autorova vize budoucnosti totiž stojí na vratkých nohách a působí značně nepropracovaně. Logika často pokulhává, téměř všechny problémy jsou řešeny naprosto stupidním zásahem shůry, takže jakmile se hrdina dostane do nesnází, vždy přispěchá někdo, kdo jej zachrání. A naopak, když už se hlavní postava a její parťák blíží k cíli, náhoda znovu zasáhne a způsobí to, že rek stane tváří v tvář svému úhlavnímu nepříteli samotný (něco více klišé by tam nebylo?). Samotné detektivní pátrání nestojí za řeč, protože si autor objevy často vycucává z prstu. Konec byl pro mě též zklamáním, jelikož jsem čekal, že se dočkám nějakého pořádného odhalení, ale nic nepřišlo.

sgjoli
06.07.2020

Knihu nehodnotím hvězdami, neboť jsem ji nedočetla. Popravdě jsem ji původně neplánovala ani číst - kniha se ke mně dostala neplánovaně jako dárek k objednávce. Ale tak když už jsem ji měla, vyzkoušela jsem. A bohužel to není titul pro mne. Sama bych si tuto knihu nikdy asi nevybrala, nebýt toho, že to byl dárek, a to se mi vlastně při čtení potvrdilo.
Námět zní celkem zajímavě, o tom žádná, ale vůbec mi neseděl ten styl psaní. Na mne to bylo příliš strohé, odosobněné, nezáživné - nemohla jsem se ani trochu začíst a zhruba ve třetině mi došlo, že mne ani ten děj a ani osud hlavních postav vlastně vůbec nezajímají a nechce se mi to číst. A ta třetina byla místo, kde jsem knihu odložila jako nedočtenou. Bohužel, nejsem cílový čtenář. Jediné, co na mne udělalo dojem, byl popis probíhajících světových katastrof popsaných na příkladu Helsinek - atmosféra byla dost neutěšená a to se autorovi podařilo na těch pár stranách popsat celkem dobře. Ale to mi na tak útlou knihu jednoduše nestačí. Tahle kniha si mne k sobě prostě nepřipoutala a já neměla sebemenší motivaci ji dočíst.

hnatlubo
04.07.2020

Po přečtení zdejší diskuse jsem se bál, že kniha bude hodně špatná, nakonec to tak zlé nebylo, i když žádná hitparáda také ne. Do knihovny jí zařazovat nebudu.

ava.s
21.06.2020

Ač severská krimi, tak nic moc. Po přečtení, mi došlo, proč má kniha tak špatné hodnocení. Hlavní "hrdina" byl arogantní sebestředný inbecil. Vnitřní dialogy šli, zato všechny rozhovory hrůza. Hrdina se choval jako malé děcko a bylo jedno s kým se zrovna bavil, jednal zkratkovitě s bez záměru. Vlastně jen pobíhal po městě a provokoval lidi a u toho náhodou na něco přišel. "Padouch" mi byl víc sympatický. Celé to bylo nedomyšlené, nedotažené a závěr ... no nevím...hlavně, že to máme za sebou. Nečetlo se to zle a dystopické Helsinky mě bavily, ale to je bohužel málo.

Beky
12.11.2019

Ono ty "chvalozpěvy" na zadní straně byly asi omylem vytištěny na obal zrovna této knihy, ne?
Četlo se to dobře, ale to je tak vše ...

Melanka
29.09.2019

Žádná sláva. Bylo to nějak nedotažené, vadily mi opakující se motivy a jazyk knihy. Asi na tenhle příběh rychle zapomenu, přestože měl jistý potenciál.