Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sam Holloway ustál to nejhorší, co vám život může hodit pod nohy. A aby mohl pokračovat dál, podepřel se hradbou úzkostlivě dodržované rutiny, nenáročné práce a naprosté normality – s jednou výjimkou… Třikrát týdně se ze Sama stává maskovaný superhrdina hlídkující v ulicích svého rodného maloměsta. Připadá si tak alespoň na chvíli neporazitelný, ale jeho neuvěřitelná dobrodružství ho navzdory dobrým úmyslům občas přivádějí na pořádně horkou půdu. Pak se ale na scéně nečekaně objeví dívka, která začne Samovu pečlivě vybudovanou hradbu bourat. A hrdinovi nezbude než se rozhodnout, jestli má dost odvahy na to, aby strhl svou masku a postavil se čelem minulosti, před níž tak dlouho utíkal…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402175/neuveritelna-hrdinstvi-sama-hollowa-KHJ-402175.jpg 4.130
Literatura světová
Vydáno, Argo

The Unlikely Heroics of Sam Holloway, 2019

Kniha Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye

blackoutzuzi

Celá kniha na mě působila neuvěřitelně klidně, nepřekypovala životními moudry a okatým záměrem zapůsobit za každou cenu na čtenářovy city. Zároveň z ní ale vyzařovala laskavost, naděje a také smutek.
Pokud si toužíte přečíst krásný příběh o síle přátelství, osudové lásce a čelení svému osudu, je tahle kniha pro vás to pravé :)

Ales.BD

Špica. Sympatické, svižné, pochopitelné, dojemné, zábavné. Výborná audiokniha v podání Jana Meduny.

flanky

Celkově to nebylo špatné, ale rozhodně to není Backman - to je potřeba říci na úvod. Příběh se dal napsat lépe (viz Backman) i hůře. Příběh se někdy vleče (hlavně na začátku), někdy je to zase uspěchané. Některé příběhové linky jsou pouze nakousnuté, některé se ke škodě neřeší - je to zkrátka něco, co nijak nenadchne, ale pokud nejste negativně zaměření, tak ani neurazí.

soupik2012
20.12.2019

Sam si po nocích hraje na superhrdinu, ale protože nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, tak jeho snažení velice často končí dost nehrdinsky. Teprve když pochopíme skutečný důvod proč se tak divně chová, můžeme naplno docenit originalitu tohoto románu. Sam je jinak obyčejný mladý kluk, který si moc neumí poradit se svým životem. Naštěstí potká Sáru, která je také zvláštní a tak se může Sam změnit. Ale nebude to mít snadné. Byla jsem opravdu mile překvapená románem o netradičním se vyrovnávání s nelehkým lidským osudem. Tuto audioknihu čte velice dobře pan Jan Meduna.

meluzena
19.12.2019

Moderní mainstreamový blábol.

Sam je (cituji) "ukňouraný ubožák, který nedokázal nikdy říct nahlas, co si doopravdy myslel". Vlastně byl looser od mala, nikdy se nedokázal věcem postavit čelem a před realitou utíkal do světa komiksů. A pak přišla Událost, která by spolehlivě rozhodila i velmi vyrovnaného jedince, jenže Sam se s ní "vyrovnal" tak, že ji zametl pod koberec a dělal že neexistuje; útěchu nalezl v Přízrakovi. Jenže svět není komiks, on není Batman a věci se (mu) nedějou podle předem napsaného scénáře.
Číst to bylo asi stejně zábavné jako číst o dětech, co nepochopily, že realita se liší od počítačové hry a že skočit ze střechy v reálu znamená v lepším případě pár zlomenin.

Pokud je vám pod 20, možná si toho ani nevšimnete, ale máte-li na tachometru už něco natočeno, asi budete bolestněji vnímat divně "seriálově" znějící dialogy resp. neschopnost dialog vést ("Jseš v pohodě?" "Jo, promiň, neměl jsem to říkat. Radši už půjdu."); těžko se vám bude fandit prototypu dnešního zženštělého mladíka-maminkáče a drsné dívky-Xeny, kteří si lžou do kapsy a logicky i sobě navzájem. A možná na vás pane smutek, když si uvědomíte, že tohle se někomu může líbit... (a to nemluvím o klišé typu báječná křesťanská farářka a ubohých 50 dětí-uprchlíků ze Sýrie). Samotný závěr knihy už ani nepřekvapí, protože není uvěřitelný z hlediska fyziky ani psychologie.

Suma sumárum, knížka by měla mít nálepku jako cigarety, neb může vážně narušit psychické zdraví :-) a ten, kdo ji v propagaci přirovnal k Ovemu, by se měl Fredriku Backmanovi omluvit, protože tyhle dvě knížky spolu nemají společného vůbec nic. Je mi líto.

Pett
27.08.2019

Musím kápnout božskou, že Sam je roztomilouš... a už jen za to, jak statečňákově se pere se svým osudem mu nemůžu přiřknout jen tři hvězdy... chápejte... on je totiž všechno, jen ne průměrný... ALE... přeci jen mi občas jeho dobrodružství drásalo záložku... nějak mi totiž nešlo se naladit na jeho superhrdinské já... bylo mnohdy moc přitažené za pláštěnku... i když nakonec jsem stejně přistihla svojí srdeční chlopeň, jak tomu klukovi úplně nestydatě fandí... takže vlastně cajk ;)

Melanka
20.08.2019

Roztomilé. V životě to tak nechodí, ale proč o tom nečíst.

xmilek
03.08.2019

Je tu jeden "obyčejný" mladý muž Sam, kterého postihla velká osobní tragédie. Potom je tu ještě Přízrak - superhrdina, který se nebojí ničeho. Někdy sice jeho pomoc nedopadne úplně dle jeho představ, ale to se stává. Únik ze svého bolestného života k hrdinovi mu pomáhá. Do doby, než potká Sáru. Co když ji řekne o Přízraku a ona ho opustí? Smutný a přece kouzelný příběh.

Jarní skandál
Jarní skandál