Melanka Melanka komentáře u knih

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Formánek je můj favorit. Každá jeho kniha (a tedy i tato) je velmi osobní, skvěle napsaná, magická, smutná i plná naděje. Radost číst!

25.11.2018 4 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Poprvé mě opravdu bavila kniha psaná formou deníků a dopisů. Přestože se odehrává v době 2. světové války a je plná tragických osudů, v čtenáři zanechá pocity naděje, lidského pochopení a lásky. Moc hezky se četla.

20.11.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Všechny čtyři díly neapolské ságy mě velice bavily. Skvěle popsané obyčejné životy, emoce a příběhy. Přestože mi chvílemi byly hlavní hrdinky nesymatické, často jsem s jejich jednáním nesouhlasila, stále jsem byla napjatá a vše s nimi prožívala. Poslední kniha mě asi do poloviny štvala, ale nutilo mě to číst dál a dál. Ke konci jsem četla bez dechu do poslední stránky.

29.09.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knize něco chybělo. Napětí? Tajemství? Emoce? Přestože se vypráví o přelomových či tragických událostech v životě rodin a naší země, nechávalo mě to chladnou. Dočítala jsem jen ze zvědavosti, trnutí a mrazení v zádech jako u Hany se nekonalo.

30.07.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Asi jsem čekala víc. Nesympatický hrdina, spousta zbytečných vulgarismů a hodně vaty. Nicméně, přespat na Tribeči se nechystám.:-)

01.07.2018 3 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Nádherná kniha. Dospělí zavzpomínají na nelehké období, děti se poučí. To vše s krásnými ilustracemi. Petra Síse si moc vážím.

15.05.2018 5 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Těžké hodnotit. Chvílemi mi čtení šlo ztuha, ale vlastně jsem našla každou chvíli v knize myšlenku, která mě zasáhla.
Ano, taky odsuzuju maloměšťáky a jejich život žiju.

"Naučte se brát vážně to, co je vážnosti hodno, a tomu ostatnímu se smějte!"

13.04.2018 4 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Moc dobrá kniha, jsem ráda, že jsem po ní díky Čtenářské výzvě sáhla. Takoví hodně chytří "účastníci zájezdu".

16.07.2017 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Doporučuji poslechnout si knihu jako audio na stránkách rozhlasu. Čapek byl mistr slova.

27.02.2017 5 z 5

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Výborná kniha, zaryla se mi hluboko do duše. Málokdo umí tak dobře popsat emoce a život. Skvělé!

19.07.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Slibný začátek se středověkou atmosférou, pak už jen naivní rozvleklý příběh, ve kterém se neustále opakují stejné motivy, scény a emoce. Všichni mají neustále oči plné slz, případně pláč na krajíčku, ve smrti dojdou smíření a klidu v duši, vrahové se ustrnou, oběti jim odpustí, to vše prošpikované necudnými scénami. Prostě taková červená historická knihovna.

13.04.2015 1 z 5

Jednoznačně nejvíc se mi líbil Obyčejný život. Člověku to nedá a po přečtení v sobě začne hledat ten "zástup" a který člověk jde zrovna vpředu s praporem.
Podívala jsem se na starý černobílý film Hordubal a stojí za starou belu. Ta síla, co je v knize, tam chybí.
Čapek byl prostě Mistr.

22.02.2015 4 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tak chytne vyprávění třináctiletého kluka. Skvělá kniha, která mě utvrdila v názoru, že bych už nikdy nechtěla být dítětem. Maj to strašně těžký!

25.01.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Hodně povedená trilogie. Na knihu jsem se těšila a zase jsem se ocitla na skotských ostrovech, v úžasné přírodě (popisy autor umí). Sympatický hlavní hrdina, napětí, drsné podnebí... Byla jsem spokojená.

16.12.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Těšila jsem se a kniha mě nezklamala. Čtivě napsané, úžasné popisy skotské přírody, uvěřitelní hrdinové. Pokračování si nenechám ujít.

03.07.2014 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Úchvatná kniha o světě, o kterém normální smrtelník nemá ponětí. Klobouk dolů před otevřeností, s jakou pan doktor své zápisky vydal a klobouk dolů před všemi, kteří na mise jezdí a pomáhají, kde je třeba. Díky.

30.06.2014 5 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Hodně upřímná zpověď spisovatelky alkoholičky. Rozhodně to není čtení pro každého. Musíte být hodně soustředění, abyste si užili skvělý jazyk, oslí můstky a slovní hříčky, a přitom ustáli drsnou realitu. Nebo to realita vlastně není...? Ještě, že se nesoutěží o nejošklivější obálku roku, to by tahle asi vyhrála!

19.04.2014 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Dokonale napsaná kniha a tak dnešní!!!

12.01.2014 5 z 5

Rodová znamení Rodová znamení Nancy Huston

Geniálně propojené, čas plyne pozpátku, postupně se dozvídáme, proč se kdo jak zachoval. Perfektní kniha!

08.02.2013 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuhle knihu prostě miluju.

27.01.2013 5 z 5