medvídě medvídě komentáře u knih

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Je to nádherný příběh, který mě překvapil hned na začátku tím, že je vyprávěn koněm (což bylo velmi milé překvapení). Je to velmi tenká kniha, která má velká písmena, takže jsem čekala, co se tam asi tak může stát, když je tam tak málo prostoru. Byla jsem ale mile překvapena, když jsem zjistila, co všechno se tam dokázalo vejít, celé Joeyho válečné tažení a jeho šťastné i velmi smutné chvíle, při kterých máte slzy na krajíčku. Je to velice nádherný příběh.
Kdysi jsem viděla filmové zpracování, které si už moc nepamatuji, ale velmi mě potěšilo, že je i kniha.
Bohužel, podle zahraničních stránek jsem objevila, že je i pokračování, které se však u nás neobjevilo :/
Takže, pokud máte rádi příběhy z pohledu zvířat, neváhejte a směle do toho. Nebudete litovat.

29.08.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Můj zanedbaný spánek děkuje kámošce za doporučení této knihy :D ...
Ze začátku jsem se moc nezačetla, ale pak mě to už nepustilo a připadala jsem si jako tichý pozorovatel celého příběhu, který nemá chybu. (Tedy kromě záměny pečetidla za pečeť).
Příběh má spád, postavy se vyvíjí a vy poznáváte jak je samotné, tak jejich rodiny a svět, ve kterém žijí.
Knihu doporučuji, ale jen ne v době, kdy se máte na něco učit - vážně se nelze odtrhnout a teď to všechno budu muset dohnat (další povzdech spánku).

Už se těším na pokračování, kam se vůbec ti dva dostali a co se jim tam přihodí.
Mimo jiné jsem i zvědavá na seriálové ztvárnění, které začnou brzy vysílat - podle ukázek se mi to líbilo.

PS. vážně bych někdy ráda navštívila dům, kde žijí tety Diany - klidně tam i žila, třeba by byl tak hodný a tvořil mi místo na další knihy :), ale i do domu za Ysabeau, podle popisu musí být nádherný.

21.08.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Právě dočteno a já nemám slov. - Kdo nečetl, tak nepochopí.

Silný příběh o naději, lásce a změně pohledu na život a celý svět.
Jen jsem si na začátku občas vzpomněla na film/knihu Nedotknutelní s podobnou tématikou. (Film doporučuji, s knihou jsem neměla tu čest)

V brzké době se vrhám na film a doufám, že se bude alespoň blížit tomu, co jsem zažila díky knize.

09.02.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak právě dočteno.
Když jsem byla mladší, a zrovna filmové zpracování bylo aktuální, dostala jsem 4-dílný komplet k Vánocům. Knihy mě ale moc nechytly, nemohla jsem se začíst a to z důvodu, že jsem viděla rozdíly oproti filmové verzi, kterou jsem moc dobře znala. Ale teď po letech jsem dospěla do bodu, kdy mi tyto věci na knihách vůbec nevadí a ráda si při čtení vzpomenu na film.
Rowlingová má velmi čtivý styl psaní a při jehož čtení máte pocit, jako kdyby jste příběh sami prožívali. Už se velmi těším na pokračování třech nerozlučných přátel- studentů a jejich přátel a dospělých rádců, kteří je provází každou nesnází či problémem.

14.10.2016 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Wow.. nemám slov.
Poutavě napsaný příběh, o velmi špatné zkušenosti, při které cítíte, jako byste tam opravdu byli. Cítíte strach a bezmoc. Ale pak se tam objeví Lucas a vy cítíte pravý opak - lásku, pocit bezpečí.
Autorce se podařilo napsat knihu, která vás do sebe ihned vtáhne a nepustí.
Jediné mínus a tím myslím opravdu velké, je to, že nepřeložili další její knihy. Takže, kdyby se je někdy někdo rozhodl konečně vydat, budu mezi prvními, co si je koupí.

01.10.2016 5 z 5

Zlodejka kníh Zlodejka kníh Markus Zusak

Nemám moc ráda knihy, které se týkají období Světových válek, ale tato kniha, nečekala jsem, že mě do sebe tak vtáhne...

Knihu řadím mezi mé oblíbené a určitě se k ní jednoho dne opět vrátím.

"Lidi mě děsí" Smrt ...

06.11.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha dopadla úplně jinak, než jsem si představovala .. nevím, jestli lépe .. prostě jinak

... "Svět není továrna na splněná přání" ...

22.07.2014 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Další ze série knih, které rozhodně nečtu v noci (za světla mi to nepřijde tak děsivé) - ano jsem trochu poseroutka, ale ráda si přečtu další její tvorbu. Kniha je kratší, asi by nevadilo některé pasáže více natáhnout, ale kouzlo to má - ne vše je tak, jak se na první pohled zdá.

rodina - rodinná historie - duchové

Čtenářská výzva 13 - Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen

31.12.2021 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Čteníjsem si nechávala až na tento čas, abych ji mohla porovnat s druhou sérií. Kniha získala záložky v zajímavých cítátech, ale i historických zajímavostech. I když jsem ji četla delší čas, příběh mě velmi pohltil, poznala jsem další členy de Clarmontovy rodiny, dobu konce 16. století a další tvář hlavního hrdiny. Má to spád, různé komplikace, ale i šťastné události.

31.12.2021 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Romantický příběh o dvou zlomených lidech, kteří zjišťují, že potřebují poznat jeden druhého, ale hlavně i sebe samotného.
Archer, který má jako připomínku jedné tragédie jizvu na krku a poškozené hlasivky, takže nemůže mluvit. To, že vyrůstal u strýce, který trpěl paranoií mělo za následek vyhýbání se městečku a uskutečňování jen těch nejnutnějších návštěv.
Bree, dívka, která potřebovala zmizet z města, které jí připomínalo tragédii, při které ztratila nejen otce, ale i víru v sebe samotnou.
A tito dva se potkají v přímořském městečku a díky Breeině znalosti znakové řeči se dorozumí a nejdou si společnou cestu.
Je tu ale bratranec Travis, který má i Bree také zájem, a Victoria, jeho mocí posedlá matka, která chce přebudovat historicky poklidné městečko v zábavní resort.
Zvládne si Archer věřit natolik, aby si uvědomil, že je pro Bree ten pravý a bude schopný převzít rodinné dědictví?
Dokáže Bree Archiemu ukázat, že není proč se skrývat před okolím? Najít pravý domov a zjistit krutou pravdu o Archieho minulosti?

"Špatné věci se nestávají proto, že si je zaslouží. Tak to prostě nefunguje. Je to prostě ... život. A bez ohledu na to, kdo jsme, musíme přijmout, co nám život přinese, jakkoli hrozné to může být, a přesto jít dál, přesto se zamilovat, přesto doufat ... a věřit, že to všechno má svůj důvod. Že ta cesta, na kterou jsme se vydali, má svůj důvod." (str. 325-6)

17.02.2020 5 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Příběh na pár stránkách, kde se toho odehraje tolik a přitom nic. Byl to vážně úlet, od kterého jsem podle anotace čekala úplně něco jiného.
Co se z počátku zdálo jasné, a to i city postav vůči druhým, tak se velmi rychle změní a to bez pořádného postupného vývoje. Jen takové blik a hned je vše jinak.
Ale tak Brooke, to bych teda nečekala.
Celkově mi kniha přišla jako úvodní kapitola knihy, která vám toho o samotném příběhů moc neprozradí.
Já teď jen lituji toho, že jsem si první díl už přečetla a nepočkala, až bude celá série venku, protože ... Tohle vážně potřebuje rozvést a vysvětlit !!!

03.11.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Teda. Na to, že horory vůbec nečtu a tentokrát jsem se nechala zlákat tak velkou reklamou a kladnými ohlasy, musím říci jediné: Páni, to fakt stálo za to.
Zpočátku jsem si říkala, co na tom má být tak moc strašidelného a pak to přišlo - venku se setmělo a příběh začal být ponurejším a temnějším. Chtěla jsem to dočíst a zjistit, jak to dopadne, ale v tomto jsem posera a musela jsem ji zavřít a na čtení si počkat na denní světlo. S odstupem času si říkám, že to mohlo být i horší, ale teď je den a v noci, v té chvíli, to vypadalo úplně jinak. Možnost tohoto konce - kdo za tím je, mě sice jednou napadla, ale odsunula jsem ji do pozadí a vzpomněla si na ni až nyní.
Kniha rozhodně stojí za přečtení a už abych měla v rukou další autorčinu tvorbu :)

14.08.2019 5 z 5

Dogman Dogman Dav Pilkey

O knize jsem často slyšela pozitivní ohlasy, v okolí na ni byly různé reklamy, a tak jsem neodolala a půjčila si ji. Musím konstatovat, že okolí MĚLO PRAVDU! Je perfektní :) ! I když dávno nejsem ve věku, pro který je určena, tak ta hodinka s ní byl příjemně a zábavně strávený čas, kterého nelituji. Grafika je sice jednodušší, ale ani to jí neubírá na originalitě (nic takového jsem doposud nečetla).
Pokračování si rozhodně nenechám ujít ;)

16.06.2019 4 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Od knihy jsem původně očekávala úplně něco jiného. Během čtení první části jsem měla chuť ji odložit, ale pak mě začalo zajímat, zda se z toho domu vůbec dostane a jak to s ním ve skutečnosti je.
Bohužel u této knihy mi chyběla ta "jiskra" a budu ještě přemýšlet, zda se pustím do autorčiny další knihy, protože i po té jsem se dívala.

04.06.2019 3 z 5

Na růžích ustláno Na růžích ustláno Nora Roberts

Další povedeně napsaný příběh o další z přítelkyň - tentokrát Emmě.
Kdo čeká něco světoborného, tak tady štěstí nenajdete, ale já tuto autorku znám a je to má úniková četba, která mě spolehlivě odvede daleko od reality .. a bohužel i od učení.
Už se těším, až se dostanu k příběhu Parker, ale to si budu muset počkat až na 4. díl. Možná to bude tím, že je všude často zmíněná. A myslím si, že je jasné, komu bude patřit její srdce.
Ale zpět k Emmě a Jackovi. Na nich je vidět, jak se nejen rozvíjí jejich vztah, ale jak se proměňují jejich pocity a potřeby .
Krásné na příběhu je i to, že se plní i dětské sny.

22.07.2018 5 z 5

Sen v bílém Sen v bílém Nora Roberts

Další odpočinková a velmi dobře napsaná kniha od skvělé autorky.

17.07.2018 5 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Další skvělá kniha s detektivní zápletkou, ve které nechybělo napětí i romantika. Dlouhou dobu jsem si myslela, že vím, kdo za vším stojí, ale překvapilo mně, jak jsem se zmýlila.
Někdy bych se do těch krajin chtěla podívat, protože popisy se mi velmi líbily a hlavně jich tam nebylo přehnaně moc.
Knihu mohu vřele doporučit.

24.01.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherný příběh o jedné psí dušičce a jejím putování mezi několika životy. Autor skvěle popsal zážitky - ať už smutné či veselé, získávání zkušeností, které se vždy následně nějak hodily. S těmi psy nelze neprožívat jejich životy.
Brzy si budu muset ale pořídit další díl (chudák moje peněženka).

PS: Je to další z knih, ke kterým by měli automaticky dávat kapesník.

19.02.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Podle mě perfektní doplnění celé série. A vůbec mi nevadilo, že některé pasáže již znám z pohledu Tris. Alespoň jsem se dozvěděla další věci o Tobiasovi a jeho začátcích a počátcích Maxovy zrady.
Pro ucelení a doplnění - stojí to za přečtení. Stejně jako předchozí díly vás tak pohltí, že máte pocit, jako kdyby jste tam byli s nimi.

27.03.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Lepší než 1. díl :) ... a už se velmi těším, až se mi do rukou dostane třetí pokračovaní :)

18.03.2013 5 z 5