mautina7 mautina7 komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Zajímavý příběh, po dlouhé době jsem narazila na něco tolik čtivého. Líbí se mi v knížkách, když si myslím, že vím, jak dopadnou a nakonec je všechno jinak :)

05.06.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Naprosto dechberouci pribeh, ktery me ve vsech ohledech zaujal vice nez Zelena mile. Rozhodne doporucuji! P. S. Neni dobre cist zaver knihy v mhd, muze se vam stat, ze zapomenete vystoupit :-D

07.11.2013 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ano, je to státní poklad a dědictví, kniha, kterou by si každý Čech měl za život alespoň jednou přečíst, ALE opravdu se musí pořád všude tak omílat? Osobně nechápu, proč zrovna tato sbírka balad patří mezi TOP české literatury, je sice moudrá a čtivá, ale stále bych si dokázala představit jiné a lepší..

08.04.2013 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Legendární kniha plná velmi dobrých hlášek, která pobaví snad každého. Přečtené během chvilky :)

23.03.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvélé zakončení trilogie, líbí se mi, jak to nakonec dopadlo a stejně jako u předchozích dílů jsem doslova hltala celý děj. Dávám tomu jen malinké minus, protože jsem se trochu ztrácela v popisu některých bojů. Ale například scéna, kdy se rozhoduje, jestli budou další hladové hry mě naprosto omráčila...

03.03.2013 5 z 5

Jak pracovat? Jak pracovat? Tomáš Garrigue Masaryk

K této knize jsem se dostala díky svému školiteli k bakalářské práci. Podle mého názoru by všichni měli zahodit esoterické knihy typu Čtyři dohody a pustit se do této knihy, která v sobě nese řadu důležitých poselství. Opravdu mě nadchla autorova myšlenka - "Moderní člověk si libuje ve strasti, má štěstí z neštěstí". Myslím si, že je velmi nadčasová a mnoha lidem by neuškodilo se nad ní zamyslet. Pokud bych měla něco knize vytknout je to čitelnost, jazyk z počátku 20. století se přecijen trochu odlišuje od toho dnešního.

28.02.2013 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Na knihu jsem narazila při projíždění databáze knih a přiznám se, že mě značně odrazoval název i obal. Navzdory tomu jsem ji vzala do ruky a začetla jsem se a najednou bylo stále těžší a těžší knihu odložit. Když jsem ji zrovna odložila, byla jsem stejně myšlenkami v ději. Musím říct, že jsem opravdu ohromená od začátku až do konce knihy - samé překvapení, napětí, láska... Tomuhle říkám Kniha s velkým "K" :)

01.02.2013 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Podle mě nejlepší Rudišova kniha. Říká se, že se líbí více ženskému pohlaví, což já ráda potvrzuji. Mám ráda styl knihy, vyprávění, které má spád, vtip i nápad. Přečteno za jeden den :)

29.01.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Příjemné letní nenáročné čtení. Žádné překvapení se zde nekoná, ale také dopředu neočekává, takže za mě spokojené 4 hvězdy :)

28.01.2013 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

A ta, co se na tuhle knížku dost těšila, řekla: "Na představení EKG to znělo dobře, jako celá kniha to ale ztratilo ten drive.."

15.08.2019 3 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Musím říct, že těch šťastných náhod na ostrově bylo až přehršel. To mě skoro až donutilo knihu odložit. Ale nakonec jsem ráda, že jsem dočetla. Cíťové jako já si přijdou na své :)

30.09.2017 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Už je to nějaká doba, kdy jsem tuto knížku měla v ruce. Ale musím říct, že se mi stále vrací ty stísněné pocity, které provázely celý příběh ze studených a nevlídných anglických blat. Příběh nešťastné lásky zase trochu jinak.

18.06.2017 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moje první kniha od autorky a musím říct, že mi její styl psaní připomíná Kateřinu Petrusovou. Detektivky, které vám zamotají hlavu, nechávají vás na pochybách až do poslední chvíle a navíc i s kapkou romantična jsou pro mě vždy příjemným relaxem.

18.06.2017 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Další zhltnutá Nesbovka. Vždycky si říkám, jak je to jasné, že už to dokážu prokouknout, kdo je vrahem a stejně jsem vždycky vedle :) Navíc zapojení Prahy do příběhu mě více než mile překvapilo. Před touto knihou jsem četla Prahu noir a najednou mě přišlo, jako bych se pustila na navazující povídku. Což myslím jen v dobrém slova smyslu.

23.11.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knížka mě zaujala už v knihkupectví, neměla jsem ponětí, že se do něčeho takového Duchovny pustil... Je to hodně odpočinkové čtení, na léto ideální. Přijde mi nepřiměřené si stěžovat, že ten příběh je nereálný. Ano je, ale s tím snad do té knížky jdete :)

28.07.2016 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

No, drsný, co k tomu dodat. Děj má spád, příběh je unikátní, je to moje první setkání s Lauerovou a rovnou jí směle řadím k top3 nejlepším českým spisovatelům.

15.07.2016 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Hodně silná knížka, po dočtení cítím smutek...i když bych možná neměla.

10.05.2016 5 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Po předchozích (chronologicky) dvou Palahniukových knihách, které mě až tolik nebavily, mě Tvé překrásné já mile překvapilo. Ano, bylo to pobuřující a mnohdy balancovalo na hranici únosnosti, občas ji i překročilo, ale to je Palahniuk. I přestože jsem určité skutečnosti odhadla dříve než k nim došla sama hrdinka, jsem se do knížky dokázala začíst, být zvědavá, co přijde..a ono to přišlo :)

27.01.2016 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Jako dite jsem Mikulasovy patalie zboznovala a myslim, ze bych nepohrdla ani ted, kdyby se mi dostaly do ruky :-)

10.07.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Trochu jsem se nekdy ztracela v postavach a v zamerech postav, ale vzdy jsem se rychle nasla. Zvraty a napeti v knize je stejne jako v prvnim dilu. Co mi na knize trochu vadilo, bylo v podstate opakovani stejneho motivu nekolikrat dokola - Tris je v trablich a Tobias ji zachrani...

10.07.2014 4 z 5