maryzka maryzka komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak tahle kniha se autorovi povedla. Smála jsem se od začátku do konce- nejlepší četba byla audience u holandské královny v konverzaci v podání paní Tiché( kuchařka na zámku Kostka).

04.12.2020 5 z 5

Co na to říct- Švandrlík je holt Švandrlík. Aspoň se člověk pobaví a zasměje

20.02.2023 5 z 5

Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938 Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938 Jindřich Marek

Můj komentář by byl téměř nepublikovatelný, tak to řeknu slušněji v jediný větě, kterou jsem kdysi četla v knize od spisovatele Karla Poláčka: Povinná četba pro ,,pány od péra, který nás lidi masírovali k odpuštění za to, že jsme ,,Německému lidu" ubližovali po roce 1945 nebo při odsunech do jejich vlasti.

20.11.2018 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Smála jsem se od začátku do konce. No, ale jak se říká - V nejlepším se má přestat, tak je dobře, že autor s touto sérii skončil. Doufám, že pro nás zas vymyslí nějakou pěknou vtipnou, romantickou sérii u které se opět budeme nebo spíš se budeme smát.

31.10.2022 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Jeden ze střípku k atentátu Reinharda Heydricha. Autorka si dala dost práce a nalézání z jiných knih autorů z literatury faktu, ale je to beletristicky zpracované. Také se mě líbili, že jsou tu osudy lidí, kteří byli v jiných knihách, především dcera Anny Malinové, i Karla Čurdy, který bohužel zůstal u pamětníku dost nechvalně zapsán. Jinak jsem si vzpomněla , že se některý jména navazují na knihu ,,Poupata ožehlá nenávisti

12.08.2019 5 z 5

Nacistova snoubenka Nacistova snoubenka Barbara Wysoczańska

Na tuto knihu mě napadá jedno české přísloví .. Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt. Kniha se dotýká otázek s Katyně, exilovou vládou Polské republiky. Dále je pokládáno zde několik věcí o slušnosti ve válce, respektu člověku i když se musí přijmout od nepřítele.

08.05.2023 5 z 5

Tato kniha mě zaujala po nahlédnutí v knihkupectví. I když je to deník 12leté slečny tak doba je zapsaná velmi sugestivně. Také se mi dost líbí, že je tam vysvětleno několik věcí po kterých jsem pátrala roky( co byla měšťanka nebo jak fungovala organizace transportů) apod.

08.03.2023 5 z 5

Pěkné, humorné, vtipné. Smála jsem se od začátku do konce. Příběh nebo spíš kniha pro špatnou náladu

22.03.2019 3 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

nEJLEPŠÍ TRILOGIE KTERÁ SE TÝKÁ Vikingu. Mámli věřit uvodu tak je to romantický příběh, který vychází ze skutečných dějin, je to příběh irského krále a vikinga, který přišel Irsko dobýt aby irský král předešel bitvě tak mu dal svoji dceru. Tolko dějiny romantika tohoto díla skví v tom že oba dva hledají cestu jak k sobě tak cestu k budování svoji země.

18.04.2012 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Čtenářka Tereza 7090 to popsala velmi výstižně. Já připojuji to, že autor je ročník, který válku nezažil a nezažil tuto dobu, tak není, že by to nějak zpolitizoval, prostě píše tak, jak to bylo a jak jsme to znali vyprávění z pamětníků, dokonce jsme na toto téma diskutovali i ve škole v dějepise( učitelka byla rozumná v tomhle směru). Takže z této knihy vyplývá, že sousedé mají držet pospolu a stačí jeden fanatik a všechno je jinak.

09.10.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Tak tohle je zajímavá kniha. Rodinná sága je dobře popsaná i když se budu těšit na další díl. Taky mě zajímá rozuzlení děje. V knize se mi taky líbí, že tam je slovník. Některý slova už si zopakuji, taky se za nás moc nevyskytovali, pouze jsem již o nich četla nebo se vyslovovali v jiné souvislosti.

20.10.2020 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Už při čtení jsem přemýšlela kolik hvězdiček- dokonce bych i tuto knihu zařadila mezi odpad, ale to by nebylo moc férové. I když ji nějak nemusím, tak není špatně napsaná, ale příběhy nebo román, který ovlivňuje tuto dobu nemusím i když patří do současnost. Dvougenerační příběh ve kterém se dvě postavy rozhodují naložit se svým životem je opravdu zajímavý, ale já radši mám ráda jistoty tak jsem občas některým věcem nemohla přijít na chuť především u hrdinky mého věku u studentky možná- mají jiné názory na život. Ale jak říkám dalo se to číst.

21.09.2020 2 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Docela podobnost čistě jako u nás, jenomže tam snad se lidi ještě o to co získali nebo o co se snažili ještě(snad starají)- zato u nás už se o to moc nestará pokud to nepřináší hned zisk a taky když nic nevynáší a služby jsou drahé. Ale co se týče té knihy tak je dobře napsaná a dala se i číst, i když je pravda mě zlobilo vkládaný příběh kláštera, jehož pozůstatky se našli na stavbě zámku.

29.08.2020 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Zajímavá kniha o Šumavě, která nebyla tak objevována turisty,kdy byl na Šumavě tvrdý život a lidi museli být tvrdý tak, aby přežili. Je to zajímavá doba, ale spíš už patří některé části k historii, ale lesní kalamity zdaleka do historie nepatří.

03.04.2019 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nevím co už o této knize napsat, neboť všechno je tady v komentářích i když já bych to tak krásně nenapsala. Ale z této knihy dýchá to co mi jedna paní říkala,,Do Ameriky se dostala všechna dobrá a zlá krev" (tj: lidé dobří, špatní, psychopatičtí, občas i kultura národnostní, kterou si člověk přinesl ze své původní vlasti).

28.11.2015 3 z 5

Jedna z povinných četeb, která se dala číst

07.05.2012 3 z 5

Z českých hradů, zámků a tvrzí Z českých hradů, zámků a tvrzí Helena Lisická

na téhle knize jsem se naučila milovat česká města, hrady,zámky.

04.05.2012 3 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Příběh jedné paní s českými kořeny, která si splnila svůj americký sen i s podporou své rodiny i svého manžela.

17.08.2023 5 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Krásna, fantastická kniha, která stojí za přečtení. Kniha je o osudu několika lidí, které zažili 2.světovou válku. Několik lidí, kteří se zapletli s režimem, několik lidí, kteří s ním nesouhlasili, kteří se snažili pomáhat pronásledovaným lidem. I když mě někdy místy připomínal i kroniku.

17.05.2023 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

I když detektivní žánr není moje oblíbená četba tak od této knihy jsem se vůbec neodtrhla. Napínavá od začátku až do konce

12.12.2021 5 z 5