Estée Lauder - sen o kráse

Estée Lauder - sen o kráse https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510174/bmid_estee-lauder-U3L-510174.jpg 5 43 10

Estée Lauder je nejen světoznámá kosmetická značka, ale skrývá se za ní i poutavý životní příběh jedné nevšední ženy. Estée se narodila roku 1908 v newyorské čtvrti Queens jako dcera přistěhovalců z Rakouska-Uherska a díky své schopnosti jít si za svým a inspirovat druhé dokázala vybudovat mezinárodní impérium krásy a splnit si svůj sen.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ein Traum von Schönheit. Estée Lauder – Sie schuf ein Imperium und wurde zur Legende , 2021

Alaglesia
19.04.2024 5 z 5

Velmi podařený životopis zpracovaný románovou formou. Kniha byla čtivá a zajímavá. Postava Estée Lauder velmi sympatická. Natolik, že mám chuť si zakoupit jeden z jejích zázračných krémů. Autorka nás nechala nahlédnout do první poloviny 20. století života v Americe. Jaké bylo postavení žen, zda bylo možné, aby podnikaly a jak bylo nahlíženo na muže, který ženě pomáhal v domácnosti nebo s výchovou. Knihu určitě doporučuji.

zandu
03.03.2024 5 z 5

Konečně zas jedna krásná kniha z této edice - významné ženy.
Přečteno až moc rychle, klidně by mohla být jednou tak delší.

Lucina88
07.01.2024 4 z 5

Joea sem si zamilovala! :)
Hezký příběh.

KK22
17.12.2023 5 z 5

Moc často životopisné knihy nečtu. Tuto jsem si pořídila hlavně ze zvědavosti: značku kosmetiky zná snad každý, a já mám dokonce doma pár produktů, se kterými jsem velmi spokojená. Tak jsem si chtěla přečíst životní příběh této úspěšné ženy.
Neočekávala jsem tedy od knihy nic převratného, ale byla jsem příjemně překvapená. Krásný příběh, plný romantiky, úplně jsem si zamilovala manžela hlavní hrdinky. Na konci happy-end, co víc si přát

Janinka98
11.11.2023 5 z 5

Tak tahle kniha mě úplně nadchla! Nikdy jsem neměla moc ráda životopisy, ale asi změním názor, jestli bude víc takových. Fascinující sledovat tu její životní cestu. Taky jsem si uvědomila, že úspěch není zadarmo. I tak je důležité mít sny :-)

Majka1979
08.11.2023 5 z 5

Tento štýl kníh ma nikdy neomrzí. Hoci je to písané ako životopis niekoho slávneho, v týchto knihách sa skrýva príbeh a aj viaceré príbehy.
Ide o silnú Estée Lauder, ktorá od malička túžila stáť na javisku a žiariť.
A nakoniec žiarila inak, javisko jej nebolo súdené.
Jej život nebol prechádzkou, bol náročný w čakalo ju veľa prekážok. No ona bola silná žena, ktorá vedela, čo chce a to aj dosiahla.
Akú cenu musela za svoje šťastie zaplatiť?
Akým smerom sa nakoniec poberie jej život, keď si uvedomí, o čo všetko mohla prísť?

Určite odporúčam, krásna kniha, jedinečný príbeh :)

iška
03.09.2023 5 z 5

Estée Lauder - žena, která si žila svůj americký sen. Musím přiznat, že po přečtení knihy mám touhu zakoupit si některý z jejích produktů (a čekat na zázrak). Bylo to příjemné čtení a mohu jen doporučit.

maryzka
17.08.2023 5 z 5

Příběh jedné paní s českými kořeny, která si splnila svůj americký sen i s podporou své rodiny i svého manžela.

tereza94
07.08.2023 5 z 5

Úžasná kniha o inspirativní ženě, která šla za svým snem a díky ohromné podpoře manžela vybudovala kosmetickou velmoc.

Martule44
09.07.2023 5 z 5

.... Estée Lauder, vídáme ji nejen v luxusních obchodech, v reklamách po celém světě, u tolika žen a na tolika různých tvářích... ale nikdy jsem si tuto značku nespojila se ženou, která za jejím zrodem stojí. Kolik práce, úsilí, vytrvalosti, ale i ztrát se za vším skrývá.
Rozhodně zajímavé čtení a ne vždy jsem souhlasila s konáním samotné Estée, ale dokázala jsem se vcítit i do jejího životního snu, kterému tolik obětovala, a který dotáhla do tak obdivuhodných výšin! Doporučuji!

Laura Baldini (p)
rakouská, 1970