Z českých hradů, zámků a tvrzí

Z českých hradů, zámků a tvrzí

Pověsti a zkazky

Pověsti z historických zemí české koruny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30858/z-ceskych-hradu-zamku-a-tvrzi-30858.jpg 4.422
Literatura česká
Vydáno:, Svoboda

Len2očka

Pro mě kouzelná kniha,krásně ilustrovaná,několikrát přečtená.

JohnnyBane
31.08.2017

Povídka O Záviši z Falkenštejna. Toto zpracování je ze všech, které jsem četl nejkratší. Je to pochopitelné jedná se více méně o pohádkovou knížku. Zarazilo mě, jak jsou zde protichůdně, oproti jiným knihám Záviš a Václav vylíčeni. Záviš je zde za dobráka od kosti, naopak Václav za nevyrovnaného despotu, který Záviše nenávidí. Povídka není moc náročná nejsou zde jak Purkart a Tobiáš, tak ani královna Guta. I přesto se podařilo na pár stranách navodit dusnou a smutnou atmosféru. Vyskytuje se zde i chybný údaj o popravě seříznutým prknem namísto plknem i přesto doporučuji.

Pajina68
27.09.2016

Moc krásná a občas smutná knížka. Zde jsem poprvé četla slovo "zcepeněl", které jsem neznala. Ale došlo mi, co to znamená. Do dnes na tuto knihu moc ráda vzpomínám.

rossx
31.07.2016

Výborná kniha pověstí, nejen pro děti, ale i rodiče, najdete zde pověsti neobsažené v pozdější knize Z českých a moravských hradů, která je propracovanější textově i graficky. Krásné obrázky Anny Grmelové. Svěží jazyk dovolí zcela mimořádný pohled na naše památky.

ovpana
05.12.2015

Moc krásná kniha o historii našich měst

maryzka
04.05.2012

na téhle knize jsem se naučila milovat česká města, hrady,zámky.