martunka martunka komentáře u knih

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Krásná kniha. Líbí se mi styl vyprávění a i když je to místy děsivé, je to jedná z mých nejoblíběnějších knih. Jedna taková zajímavost. K napsání této knihy autora podnítila smrt jeho sestry v koncentračním táboře.

10.02.2015 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Kniha se mi docela líbila, obvzlášť část, která se odehrává v gulagu. Jinak ale musím přiznat, že se mi daleko víc líbí kniha Dítě číslo 44.
Utajený projev je čtivá kniha, ale zdá se mi, že autor trochu násilně narouboval příběh na dějinné události, aby tím čtenáře provedl.

10.02.2015 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvělá kniha. Nejděsivější na tom je nejen to, jak režim ničil lidi, ale dost i to, že vrah není vymyšlený.

10.02.2015 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Tak po přečtení Temné půle je možné říct pouze jednu věc. Je to další skvělá kniha od Kinga. Ta myšlenka s dvojčaty je prostě skvělá. Ta představa je správně děsivá. No a musím uznat, že se Starkem v jedné věci souhlasím. Taky bych si jen tak nelehla a umřela. Jinak vrabci se mi taky moc líbí, dodávají příběhu další strašidelný rozměr. Takže dávám pět hvězdiček.

09.02.2015 5 z 5

Po provaze ke Kristu Po provaze ke Kristu Max Kašparů (p)

Musím uznat, že tohle je jedna z nejlepších duchovních knih, kterou jsem kdy četla. Autor Max Kašparů je skvělý teolog. Tuhle knihu doporučuji všem.

03.02.2015 5 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Po přečtení této knihy musím říct, že jsem ráda, že jsem moravačka. Antonín Kalina a všichni ostatní lidé, kteří se o ty děti starali, byli úžasní lidé. Stanislav Motl umí toto téma vždy perfektně zpracovat. Kniha je čtivá a plná informací, které jsou k užitku. Doporučuji si tuto knihu přečíst.

01.02.2015 5 z 5

Nebe začíná v tobě: Moudrost Otců pouště pro dnešní dobu Nebe začíná v tobě: Moudrost Otců pouště pro dnešní dobu Anselm Grün

Za tu dobu, co jsem začala hledat duchovní vedení, mně tenhle autor otec Anselm velmi pomohl. Tahle kniha je z jeho nejlepších. V této knize jsem našla ty správné odpovědi, jak jít svou duchovní cestou.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím přiznat, že o holocaust se velmi zajímám, dlouho. Proto jsem si tuhle knihu koupila. A udělala jsem moc dobře. Příběh se dobře odvíjí a nemohla jsem se odtrhnout. Krásný příběh.

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Výborná kniha. Líbí se mi od začátku do konce. Nejvíce se mi líbí to, jak se autorovi povedlo výborně vykreslit charakter "hlavního padoucha". Prostě super příběh. Určitě se k němu ještě vrátím. Jsem upřímně zvědavá na Mrazivé ticho.

Unesená Unesená Mo Hayder

Napínavé, originální, nervy drásající, nečekané zvraty. Prostě další výborná kniha od Mo Hayder.

31.01.2015 4 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Trochu zdlouhavé - na začátku. Jinak se mi líbilo, jak je příběh místy nervy drásající. Kdyby byla kniha kratší, bylo by to lepší. Ale jinak je to dobrá kniha.

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Perfektní, děsivé, sadistické. Po přečtení téhle knihy už více chápu strach rodičů o jejich děti.

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Tuhle knihu jsem četla po knize Panenka od téže autorky. Líbí se mi myšlenka zašívat obětem do hrudi malé ptáčky - to je pěkně zvrácený detail - to je originální. Pro mě je tahle kniha mooooc dobrá.

Panenka Panenka Mo Hayder

Musím se přiznat, že jsem tuhle knihu objevila v Tescu. Zaujal mě obal knihy a recenze knihy. Tak jsem si ji koupila a můžu říct, že jsem udělala moc dobře. Líbí se mi styl psaní autorky a téma příběhu je velmi zajímavé. Tohle byla první kniha od této autorky. Jinak už jsem od ní přečetla další knihy a můžu jen doporučit. I když se mi i ty další knihy líbily, tahle pro mě zůstává The Best.

31.01.2015 5 z 5

Doktor Goebbels - Jeho život a smrt Doktor Goebbels - Jeho život a smrt Roger Manvell

Musím uznat, že tohle je precizně zpracovaný životopis. Je zajímavé mít možnost nahlédnout do myšlenek člověka, který byl na jednu stranu geniální a přitom netvor.

24.01.2015 5 z 5

Malé dějiny Židů Malé dějiny Židů Michael Brenner

velmi zajímavé - hodně jsem se dozvěděla

23.01.2015 5 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

pěkná knížka a dobré povídky, mně se líbily

23.01.2015 4 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Tak po přečtení této knihy musím říct, že tahle knížka se Irvingovi povedla ! Je to další kniha, kterou řadím, pro mě, mezi jeho nejlepší. A to se v této kategorii dlouho držely pouze Pravidla moštárny a Hotel New Hampshire. Super - tuhle knížku doporučuji.

23.01.2015 5 z 5

Případ mechanického muže Případ mechanického muže Mark Hodder

Po přečtení "Skákajícího Jacka" mi bylo líto, že už jsem knihu dočetla, a tak jsem moc ráda za tuhle druhou. Těším se na další

15.01.2015 5 z 5

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

Když jsem hledala knihu z podžánru steampunk, narazila jsem právě na tuhle. Musím říct, že se mi opravdu líbila. Od začátku až do konce. Líbí se mi vynálezy i atmosféra Londýna. Nejvíce smutná je pravá povaha Skákajícího Jacka. Krásné..............

15.01.2015 5 z 5