martunka martunka komentáře u knih

Duch svatý – pramen života Duch svatý – pramen života Elias Vella

Elias Vella patří rozhodně k těm, u kterých nejde o to být vidět,ale být slyšet. Myšlenky v této knize sebraných přednášek mě velmi oslovily a určitě se ke knize ještě vrátím.

15.10.2015 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Musím se přiznat,že o svět hmyzu jsem se zajímala i před četbou této knihy. Takže jsem byla upřímně zvědavá jak si autor s tématem poradil. Po přečtení dávám 5 hvězd, protože si je autor určitě zaslouží. Příběh je zajímavý a napínavý,hlavně ocenuji styl vyprávění a možnost se při čtení dozvědět plno nových informací o mravencich.

15.10.2015 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Kniha je pro mě jednou z těch, které bych určitě doporučila všem, kteří se chtějí dozvědět více o jednom z největších zločinů v naší historii. Toto téma je zde velmi dobře zpracované a musím uznat,že si kniha zasluhuje pět hvězd.

14.10.2015 5 z 5

Pražské židovské pověsti a legendy Pražské židovské pověsti a legendy Vratislav Václav Tomek

O židovskou kulturu se zajímám delší dobu,a tak jsem uvítala tuhle knihu. Musím uznat,že kniha se velmi dobře čte a líbí se mi autorův styl vyprávění. Hlavně jsem vděčná za možnost dozvědět se více o Židech u nás. Příběhy v knize jsou pěkné a mnohdy tajuplne. K tehle knize se ještě určitě vrátím.

04.10.2015 5 z 5

Dobrodružství velké lásky Dobrodružství velké lásky Monika Maria Stöcker

Svatou Terezku z Lisieux mám ráda už dlouho. Proto mi tato velmi čtivě napsana kniha udělala velkou radost.

03.10.2015 5 z 5

Maxmilián Kolbe – Světec z Osvětimi Maxmilián Kolbe – Světec z Osvětimi Elaine Murray Stone

Knihu o tomto světci jsem sháněla dlouho. Po jejím přečtení můžu jen říct,že shánění se velmi vyplatilo! Jsem členem Rytířstva Neposkvrněné a jsem moc ráda,že mám doma knihu o člověku,který se pro mě stal vzorem. Kniha je velmi čtivě napsána a vřele ji všem doporučuji!

02.10.2015 5 z 5

Srdce pastýře Srdce pastýře Elias Vella

I když je tato kniha svým obsahem určena hlavně pro kněží a vedoucí křesťanských skupin, přesto mě oslovila a poučila . Při četbě jsem si uvědomila jak je důležité umět správně naslouchat a rozlišovat . Knihu velmi doporučuji!

23.09.2015 5 z 5

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

Po přečtení musím uznat, že v této knize jsem se setkala se zcela jiným pohledem na toto téma. Líbí se mi přímočarost se kterou je vše líčeno. Hrůzy holocaustu nelze přehlížet, ale z této knihy jsem si odnesla zjištění, že i v něčem tak ne přirozeném jako je koncentracni tábor lze zažít i zázrak.

16.09.2015 5 z 5

Nádherný psanec Nádherný psanec John Eldredge

Musím uznat, že se mi vyplatilo tuhle knihu si koupit a přečíst. Díky ní jsem začala vnímat Ježíše tak jak jej popisují evangelia jako živou a dynamickou osobnost. Super!

08.09.2015 5 z 5

Vina Vina Jonathan Kellerman

Vina je první kniha, kterou jsem od Jonathana Kellermana četla. Příběh se mi líbí a charaktery postav jsou dobře propracovane. Jen podle mého názoru nemusel autor v příběhu použít vlastní verzi slavného hereckého páru. To se mi zdá zbytečně komplikované.

02.09.2015 4 z 5

Ježíšův životní styl Ježíšův životní styl Nicky Gumbel

Skvělá kniha! Kniha je velmi ctiva a jednoduchym způsobem vysvětluje Ježíšova slova. Za mě dávám 100%.

24.08.2015 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Kniha se mi moc líbila. Četla se velmi dobře. Myslím, že je to jedna z těch knih na toto téma, ke které se budu vracet. Obdivuji všechny, kteří prožili tuto smutnou část světových dějin.

19.08.2015 5 z 5

Výprava do Měsíčních hor Výprava do Měsíčních hor Mark Hodder

Po přečtení musím hlavně uznat, že se autorovi povedl. Příběh je zajímavý a je plný nečekaných zvratů. Doporučuji!!

02.08.2015 5 z 5

Duchovní terapie a křesťanská tradice Duchovní terapie a křesťanská tradice Anselm Grün

Po přečtení můžu jen říct, že je to perfektní kniha a to nejen pro věřící. Autor zde na 14 svatých ukazuje, jak se vypořádat s psychickymi a fyzickými problémy, které nás mohou potkat. Samozřejmě má kniha hluboký duchovní vhled do lidské duše. Doporučuji a dávám pět hvězd.

23.07.2015 5 z 5

Kotva naděje Kotva naděje Kateřina Lachmanová

Perfektní kniha a myslím, že nejen pro věřící. Doporučuji všem, kdo chtějí zjistit jak to ti křesťané dělají, že pořád doufají.

10.07.2015 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Kniha se mi líbila. Příběh je napínavý, tragický a zvláštní. Přesto věřím, že autornapsal lepší knihy.

09.07.2015 4 z 5

Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Melissa Müller

Po přečtení mohu říct jediné, tato žena je příkladem člověka, který miloval život i přes všechna prikori. Krásná kniha.

02.07.2015 5 z 5

Ožehavé otázky Ožehavé otázky Nicky Gumbel

Po přečtení můžu jedině říct - perfektní a doporučuji všem, kteří mají nějaké nejasnosti ohledně křesťanské víry.

21.06.2015 5 z 5

Ježíš – lékař těla i duše Ježíš – lékař těla i duše Elias Vella

úžasná kniha - uvědomila jsem si díky ní dost věcí

08.06.2015 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Pěkná kniha a zajímavý příběh, určitě k zamyšlení. Líbí se mi zpracování hlavní myšlenky příběhu, ale konec mi přijde trochu zmatený. Hlavně, že to dobře dopadlo.

08.06.2015 4 z 5