martunka martunka komentáře u knih

To To Stephen King

TO jsem četla jako první knihu od tohoto autora. Líbila se mi tak moc, že jsem od té doby začala číst každou Kingovu knížku, kterou dokážu sehnat. Je to můj nejoblíbenější autor a tahle knížka je podle mě hororová klasika. Nejvíc se mi líbí to, jak umí King vykreslit charakter jednotlivých postav. U každé kníhy, kterou jsem od něj četla se mi taky moc líbí to, jak umí napsat příběh tak, že je dobře uvěřitelný.

11.01.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha se mi líbila, je čtivá a ráda se vracím k celé sérii.

11.01.2015 4 z 5

Memento Memento Radek John

Tuhle knížku jsem četla ještě na základní škole a musím se přiznat, že na ni nejde zapomenout. Zajímavé téma, které John velmi dobře zpracoval.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Dobrá kniha. Bavila mě od začátku do konce.

11.01.2015 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tohle jsem četla zhruba před deseti lety, tehdy mě to hodně ovlivnilo. Dnes si myslím, že autor si o sobě myslí, že rozumí všemu a to mě od něj odrazuje.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Tahle kniha se mi moc líbila a dost mě ovlivnila. Musím si ji přečíst ještě jednou !

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Přečetla jsem od Johna Irvinga skoro všechny jeho knihy, ale tohle je jedna z jeho nejlepších !! Nepřeháním když řeknu, že se moc povedla.

10.01.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že stojí za to, přečíst ji znovu a znovu.

10.01.2015 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Zajímám se hodně o druhou světovou válku a obvzlášť o osud všech lidí, kteří prošli koncentračními tábory. Myslím si, že tato kniha je nejlepší sondou do myšlení jednoho z největších zločinců dvacátého století. Fascinující

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

úžasná kniha, co víc dodat

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tuhle knihu mám moc ráda, a to nejen proto, že S. King je můj velmi oblíbený autor. Líbí se mi tenhle příběh i film. Nejvíc se mi líbí to, že autor se nevyžívá v "happy endech", ale zobrazuje život takový, jaký je. Tenhle příběh mě nepřestává fascinovat.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Mám ráda celou trilogii. Tohle je skvělé zakončení !

10.01.2015

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ - jedna z mých nejoblíbenějších knih. Prostě krásný příběh, který skrývá důležité poselství. Knihu jsem četla několikrát a vždycky jsem v ní našla něco nového. Dokáže ke mně promlouvat a to je to, co u dobré knihy vždycky hledám.

Malé rozhovory svatých Malé rozhovory svatých Luigi Padovese

Tuto knihu čtu právě teď, už podruhé.
Objevila jsem ji v karmelitánském nakladatelství a podařilo se mi ji koupit v knihkupectví U Michala v Brně. Mimochodem, tohle knihkupectví je super, obvzlášť pro ty z vás, kdo si rádi přečtete křesťanskou duchovní literaturu.
Na této knize se mi nejvíc líbí to, jak se autorovi povedlo propůjčit hlas světcům a světicím. Myslím, že nějak takhle bych si jejich charaktery také představovala.
Nejvíce mě oslovil celkový ton knihy a témata, která autor v knize nastínil. Vedlo mě to k zamyšlení.

10.01.2015