martunka martunka komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

úžasná kniha - zajímavý vývoj povahy člověka. děsivé a poučné a přitom krásné.

28.05.2015 5 z 5

Není cesty zpátky: Výpovědi očitých svědků o listopadových pogromech v roce 1938 Není cesty zpátky: Výpovědi očitých svědků o listopadových pogromech v roce 1938 Thomas Karlauf

Téma této knihy je pro mě rozhodně nové a originální. Kniha je sestavena z jednotlivých příběhů německých a rakouských židů, kteří zažili pogrom v roce 1938. Těm, kteří se o toto téma zajímají knihu doporučuji.

18.05.2015 4 z 5

Apoštol národů svatý Pavel Apoštol národů svatý Pavel Tomáš Špidlík

Pan kardinál tuto knihu napsal jako meditaci pro jubilejní rok sv. Pavla. Kniha se mi četla velmi dobře. Mohu jen doporučit, vyplatí se ji přečíst.

14.05.2015 5 z 5

Na Řece Na Řece Josef Hejzlar

Po přečtení této krásné knihy to nejde jinak, než ji doporučit. Po delší době můžu říct, že přečíst si knihu od pro mě neznámého autora stálo za to! Krásný příběh, skvělý vypravecsky styl a zajímavé postavy, co chtít víc.

09.05.2015 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Musím uznat, že tahle kniha není tzv. "velké" dílo, ale myšlenka příběhu se mi líbila, i když to není nic nového. Líbí se mi zpracování a autorův styl vyprávění. Je to taková lehčí literatura, ale skvěle jsem si u této knížky odpočínula. Těším se na další knihu od tohoto autora.

04.05.2015 5 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Pablo Domínguez Prieto

Po přečtení musím uznat, že je dobré si tuhle knihu přečíst.

04.05.2015 4 z 5

Kvítky papeže Františka Kvítky papeže Františka Andrea Tornielli

Po přečtení musím jen říct jednu věc - tenhle člověk je na svém místě. Je to skvělý papež. Kniha je ctiva a dokáže čtenáři osobu papeže opravdu přiblížit. Doporučují

26.04.2015 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Musím uznat, že příběh se čte rychle a dobře. Je to i dobrý závěr trilogie. Jen ty anglické komenty mně vadí a myslím, že by to bylo lepší bez nich. Jinak se mi líbí dějové zvraty a hlavní myšlenka knihy je určitě k zamyšlení. Nicméně postavy by mohly být propracovanejsi a tak dávám 3*.

26.04.2015 3 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Musím přiznat, že kniha se mi líbila - ALE jako fanda Steampunku ji ocenuji, jenže má pro mě jednu vadu: místy je příběh zbytečně prekombinovany a někdy zbytečně bombasticky. Jinak se mi velmi líbí postava H.G. Wellse, ten je super. Tak třeba bude další kniha lepší.

22.04.2015 3 z 5

Jak očistit své srdce? Jak očistit své srdce? Tomáš Špidlík

Skvělá kniha. Jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Po přečtení musím říct, že jsem konečně mnohé věci pochopila. Tuto knihu nejde jinak než doporučit!

22.04.2015 5 z 5

Zloděj kufrů Zloděj kufrů Arnošt Lustig

Krásná kniha. Lustig opět nezklamal! Tato kniha je zatím ta nejlepší, kterou jsem od tohoto autora četla. Tak si taky budu jako Ludvicek Adler říkat Nebuď svrab.. Nebuď svrab.

19.04.2015 5 z 5

Život Marty Robinové Život Marty Robinové Bernard Peyrous

Tohle je opravdu úžasná kniha. Doporučuji ji k přečtení každému, kdo potřebuje povzbuzení při zdravotních potížích nebo hledá svou cestu k Bohu. Marta Robinová byla úžasná žena.

07.04.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Perfektní kniha ! Po přečtení nemohu říct nic jiného.

30.03.2015 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Musím se přiznat, že jsem viděla dříve film než četla tuhle knihu. Po přečtení knihy si myslím, že kniha je o něco lepší než film. I když nemůžu zapomenout na skvělý herecký výkon Liama Nesona. Kniha je výborně napsaná a líbí se mi, že se autor snaží držet se pravdy. Příběh mě dost zasáhl a je dobré vědět, že během nacistického teroru, byla k nalezení lidskost.

18.03.2015 5 z 5

Slyšet Boha v ranním vánku Slyšet Boha v ranním vánku Tomáš Špidlík

Kniha úvah Slyšet Boha v ranním vánku je naprosto perfektní. Pohladí po duši, poučí a poradí. Moc se mi líbila.

14.03.2015 5 z 5

Eichmann: Jeho život a zločiny Eichmann: Jeho život a zločiny David Cesarani

Musím uznat, že tenhle životopis je kvalitní. Obsahuje všechny relevantní informace, podle kterých je možné si udělat alespoň nějaký obrázek o tom, jaký tento člověk byl.

14.03.2015 4 z 5

Probuďte silnou ženu Probuďte silnou ženu Clarissa Pinkola Estés

Tato kniha je krásně napsaná a musím říct, že po jejím přečtení jsem z ní opravdu nadšená. Doporučuji všem, kdo chtějí proniknout za skoro neosobní obraz Panny Marie, který máme k dispozici. Přečtěte si tuhle knihu a zjistíte, že Maria je s každým z nás jako naše nebeská maminka.

06.03.2015 5 z 5

Po přečtení této knihy, jsem autorovi vděčná, že toto téma zpracoval. Sice je děsivé, co všechno tyto ženy musely snést a kolik jich zemřelo, ale je moc dobře, že je jasné jak to doopravdy bylo.

16.02.2015 5 z 5

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Druhý díl se mi také moc líbil, ale musím uznat, že první díl je o něco lepší. Jinak se mi líbil kmen uctívačů - to bylo zajímavé. Hihlík to zase dokázal :-)

11.02.2015 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Musím přiznat, že po přečtení téhle knihy, už se nebudu dívat na svět kolem sebe jako dřív. Lichožrouti existují ! Konečně vím, kdo mi krade ponožky. Roztomilí tvorečkové, kteří žijí své životy stejně jako my. Tak teď pro jistotu někde občas nechám ponožku.............. přece ty svoje doma nenechám bez jídla :-)

11.02.2015 5 z 5