martunka martunka komentáře u knih

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

U téhle knihy lze říct jen jedno. Hrdinové existují. I když se jedná o příběh ze kterého místy mrazí, je to výpověď o nezdolne lidské statečnosti.

14.01.2016 5 z 5

Otázky a buddhistické odpovědi Otázky a buddhistické odpovědi Ole Nydahl

Musím uznat, že mě odpovědi v téhle knížce zaujaly. Našla jsem si i něco užitečného

12.01.2016 4 z 5

Apoštol národů svatý Pavel Apoštol národů svatý Pavel Tomáš Špidlík

Sice stručná, ale za to srozumitelná kniha o učení sv. Pavla. Doporučuji

12.01.2016 5 z 5

Jak číst Bibli s porozuměním Jak číst Bibli s porozuměním Gordon D. Fee

Musím uznat, že tahle kniha mi opravdu pomohla lépe porozumět Knize knih. Aspoň teď vím, který překlad je pro mě dobrý a jak si poradit, když nerozumím smyslu nějakého verše.

09.01.2016 5 z 5

Cesta nedokonalosti Cesta nedokonalosti André Daigneault

Autor pojednal téma svatosti pěknou a čtivou formou. Kniha se mi četla snadno a našla jsem v ní hodně moudrých a dobrých myšlenek.

08.01.2016 5 z 5

Jan Palach Jan Palach Jiří Lederer

Dávám 5 hvězd. Jan Palach nám svou obětí daroval do našich životů světlo,nemůžu cítit nic jiného než účtu a respekt k mladému člověku s velkým srdcem. Panu Ledererovi se toto téma povedlo dobře zpracovat.

17.12.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Musím uznat, i jako Kinguv velký fanoušek, že už tu byly lepší knihy tohoto autora. Příběh jako takový se mi líbí a styl vyprávění je jako vždy skvělý. Líbí se mi i to,že je to vhled do lidského života a je zajímavé i to,jak může člověk změnit svou podstatu. Jen mi prostě přijde,že King už vyčerpal nápady na pořádný horor.

16.12.2015 4 z 5

Uzdravení skrze Bibli Uzdravení skrze Bibli Michael Marsch

Skvělé podání Ježíšova působení a poslání. Čtivé,srozumitelné a laskavé.

08.12.2015 5 z 5

Buddha Buddha Karen Armstrong

Na tomto podání Buddhova života je asi nejlepší jeho prostá a srozumitelna forma. Kniha se mi četla dobře.

08.12.2015 4 z 5

Poslední porotce Poslední porotce John Grisham

Musím uznat,že Grisham mě opět nezklamal. Dobrá zápletka, ctivy příběh a zajímavá pointa. Líbí se mi hodně přátelství hlavní postavy se slečnou Callii.

30.11.2015 4 z 5

Štvanice Štvanice Émile Zola

A mám za sebou třetí knihu od Zoly. Musím přiznat,že Lidská bestie,kterou jsem četla jako druhou se mi líbila o něco víc než tahle. U Štvanice bych ubrala nadměrný popis interiéru a šatů. Za to ubiram jednu hvězdu. Jinak se mi příběh líbil a oceňuji Zoluv smysl pro drama a jeho umění vykreslení lidského charakteru.

20.11.2015 4 z 5

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je nenáročná na přečtení a příběh plyne jakoby sám od sebe. Rozuzlení je zajímavé a líbí se mi autorem zvolené prostředí kde se děj odehrává.

17.11.2015 5 z 5

Když život nejde podle tvých představ Když život nejde podle tvých představ Katrina J. Zeno

Tahle útlá knížka mě mile překvapila. Autorka podává toto téma čtivým a srozumitelným způsobem. Za mě doporučuji.

14.11.2015 5 z 5

Lidská bestie Lidská bestie Émile Zola

Sice je to teprve druhá kniha od Zoly, kterou jsem přečetla, ale i tak musím říct, že mě opět nezklamal. Perfektní příběh, místy temný a jinde zase plný lidských citů. Mohu jen doporučit!

14.11.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Musím uznat,že kniha se mi četla moc dobře. Líbí se mi děj příběhu a nápad s geocachingem je originální, zvlášť jeho použití v příběhu.

07.11.2015 5 z 5

Karikatury Boha Karikatury Boha Kateřina Lachmanová

Po přečtení mohu říct jen jedno - poznat Boha takového,jaký opravdu je stojí za to! Tahle kniha je k tomu perfektní návod.

07.11.2015 5 z 5

V úžasu z Nejvyššího V úžasu z Nejvyššího Paolino Beltrame Quattrocchi

Už během čtení o sv. Rafaelovi se mi ten mladý muž zdál být blízký a po přečtení to mohu jen potvrdit. Byl to člověk jako my a bojoval s lidskou přirozenosti na cestě ke svatosti. Pěkné a doporučuji!

04.11.2015 5 z 5

Král advokátů Král advokátů John Grisham

Po přečtení další knihy od Johna Grishama musím zase jen uznat,že se jedná o další skvěle napsaný příběh. Jen protože se mi Přiznání líbí víc,dávám teď čtyři hvězdy.

03.11.2015 4 z 5

Síla stromů Síla stromů Dietmar Findling

Zajímavé téma, plno informací. Jenom bych uvítala barevné fotky stromů, lépe by se mi poznávaly.

26.10.2015 4 z 5

Priznanie Priznanie John Grisham

Po dlouhé době jsem zase četla knihu od Johna Grishama a opět mě nezklamal. Příběh se zajímavě odvíjí a čte se velmi dobře. Jinak mě mrzí,že je pořád možné odsoudit nevinného člověka a nejen jednoho.

24.10.2015