Medozvěstka

Medozvěstka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188367/mid_medozvestka-RQf-188367.jpg 4 72 23

Nairobi, 2007. Zbývá několik dnů do Vánoc a také do prezidentských voleb. Napětí v zemi stoupá s každým okamžikem… V parku byla nalezena mrtvola krásné masajské dívky, podle všeho prostitutky, brutálně zohavená, jako by na ní někdo vykonal obřízku. Detektiv Mollel – sám Masaj – se pouští do vyšetřování, případ však zasahuje do nejvyšších kruhů keňské společnosti, proto ho detektiv musí rozplétat i proti vůli svých nadřízených. Mollela navíc sužují vnitřní běsi – stále se nevyrovnal s tragickou smrtí manželky a nedokáže být otcem svému malému synovi... Strhující atmosférická detektivka z prostředí, kde o životě a smrti rozhoduje kmenová politika.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Honey Guide , 2013

maličkán
10.05.2023 2 z 5

Kniha mne moc nezaujala. Některé pasáže se mi líbily, ale většinou nuda. Moc politiky. Musela jsem se do čtení nutit.

JoMia
10.03.2022 2 z 5

Nevím proč, ale kniha mne moc nezaujala. Místy mě bavila, ale spíš jsem se musela do čtení nutit.

Jája92
21.07.2020 4 z 5

Kniha se zajímavou obálkou, která mě na první pohled upoutala, obsah naskytl již trochu zklamání, přesto bych ji zařadila mezi ty lepší knihy.

Simirekdudkovic
06.05.2020 2 z 5

Nechytlo me to.

lucievachovaxx
06.11.2019 2 z 5

Tato kniha mi v něčem neseděla. Doteď nevím, jestli to bylo prostředí - Afrika - nebo čím to by to mohlo být.. Možná autorův styl.. Bavila mě jenom chvílemi, ale líbilo se mi, že jsou zde hezky promítnuty jiné kultury a zvyklosti - vlastně celkově život v Africe.

danielavachova
16.10.2019 5 z 5

Moc hezká detektivka,pro mě z atraktivního prostředí Afriky,jiné kultury,pěkné čtení

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Originální detektivka z afrického prostředí. Náhled do jiné kultury, mentality místních lidí a pro nás vůbec exotického prostředí. Za pár korun moc pěkné čtení :-)

Martink@
02.01.2018 5 z 5

Od této knihy jsem po pravdě nic moc nečekala. Vždycky jsem dala přednost jiné knize před touto. Až teď jsem se k ní po dlouhé době opět nachomítla, přečetla ji velice rychle a šlo to samo. Nějáké knížky prostě sednou. A toto je jedna z nich. Velice mile mě překvapila. Nebyla v ní žádná "hluchá místa", kde bych měla chuť si chodit uvařit kafe nebo čaj, dojít si na záchod a nebo dělat mezi čtením jiné důležité věci :-D Prostě se četla sama. Děj je vsazený do prostředí, které mě už řadu let zajímá. Příběh nebyl něják zvlášť zamotaný, ale to ničemu nevadilo, dle mě, dobré čtivo... :-)

evca7271
16.04.2017 4 z 5

Pekna kniha s necekanym koncem

Danago
02.04.2017 5 z 5

Detektivka odehrávající se v Africe , v Nairobi, tak to jsem četla poprve. Knížka byla exotická. V příběhu vidíme jaké jsou poměry v Keni se složitou kmenovou strukturou. Četla jsem jiný typ knížek z Keni ( Bílá Masajka) , takže jsem trošku byla připravená, ale přece jen toto bylo něco trochu jiného. Knížka je opravdu netradiční a hodně zajímavá. Přečetla jsem jí jedním dechem. Za mě skvělá
knížka .
Masajský příběh o Medozvěstce je krásný .

pola
23.10.2016 3 z 5

Dobře napsané, klasická krimi, jako bych se dívala v televizi na kriminálku...

LutherKing
20.06.2016 3 z 5

Celkem fajn čtení, jen trochu exotických jmen k zapamatování.

goldiex
14.05.2016 5 z 5

Výborná kniha. Dobře vystavěný příběh, pro Evropana navíc velmi zajímavá sonda do zcela odlišné kultury a mentality. Metody vyšetřování sice již mírně zastaralé, přesto fungující. Nemám co vytknout.

evickakyticka
19.04.2016 2 z 5

Strhující atmosférická detektivka? Kde? Já asi četla úplně jinou knihu. Bylo to spíš takové nahlédnutí do Afriky, do Nairobi. Ale ne do přírody, ale do města. K tomu se připletla jedna vraždička, tak se ji Mollel snaží vyřešit. Do toho politika, no, není to zrovna moje oblíbené téma ke čtení. Jakž takž jsem knihu přelouskala, ale se zapnutou televizí. Jinak bych ji ani nedočetla. A ještě mi chyběl slovníček cizích slov, někdy nešlo ani z kontextu vyvodit o co se jedná. Myslela jsem, že příběh bude více o Masajích, více v přírodě, více jinde.

Darami87
01.04.2016 3 z 5

Když jsem začala knihu číst, byla jsem přesvědčená, že ji nedočtu. Není to úplně můj šálek kávy. Ale po pár stránkách mě kniha vtáhla a nakonec moc překvapila. Sice mě úplně nebavily pasáže o politice, ale jinak byla kniha velmi zajímavá a s nečekaným závěrem.

edisek83
25.02.2016 4 z 5

Zajímavá detektivka z jiného prostředí, ale líbila se mi :-)

martunka
17.11.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je nenáročná na přečtení a příběh plyne jakoby sám od sebe. Rozuzlení je zajímavé a líbí se mi autorem zvolené prostředí kde se děj odehrává.

Kočičáci
15.02.2015 3 z 5

Kniha nebyla nijak extra strhující či napínavá, ale byla netradiční a zajímavá. Čtenář se dozví spoustu zajímavostí ze života z keňského hlavního města Nairobi. Mě nejvíce zaujalo kmenové uspořádání mezi Kikuji, Luoyi, Masaji - to že jedinec k jedinci se dokáže chovat slušně, ale jak je to kmen proti kmenu, tak jde lidskost stranou. Popis slumu Kibery byl opravdu drsný. A to, že je svět o politice, moci, vlivu a penězích, je tady zřetelnější než jinde.
Moc se mi líbil tradiční masajský příběh o Medozvěstce - krásný a poučný.

lenkavildomcova
07.01.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, první polovina se příšerně táhla a zvažovala jsem, že ji odložím, ale druhá půlka už byla lepší a proto dávám tři hvězdy. Neurazí ani nenadchne...

čef
15.08.2014 5 z 5

Detektivka opět jinak. Tentokráte z chaotické Afriky, kde je vše obráceno vzhůru nohama. Prostředí je pro nás atraktivní, příběh zamotaný, napínavý, gradující a všestranně lidský. Postupy detektiva jsou dosti neortodoxní, ale jinak by se k výsledku asi nedopracoval. Cenné je pro nás také nahlédnutí do poměrů ještě oproti jiným zemím Afriky civilizované Keni se složitou kmenovou strukturou. Doporučuji zejména kritikům poměrů v Evropě a v ČR zvláště.

Afrika vraždy Masajové

Autorovy knížky