Poslední porotce

Když do malého jižanského Clantonu přišel roku 1970 mladý William Traynor, ještě netušil, že mu plánovaná krátká praxe v místních novinách změní život jednou provždy. Než se nadál, stal se majitelem novin a redaktorem, který se zhluboka zabral do případu znásilnění a vraždy mladé matky dvou dětí. Viník byl jasný, porota jej odsoudila, ale neshodla se na trestu smrti. Výsledkem tedy byly dva doživotní tresty. Zdálo se, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Jenomže po několika letech Willie, jak mu v městečku všichni říkají, zjišťuje, že vrah má být podmínečně propuštěn na svobodu. A tomu už nedokáže zabránit ani svými ohnivými články. A pak zemře první z porotců. Po smrti druhého porotce vypukne ve městě panika. Jenomže něco tady nehraje. Vrah zabíjí ty, kteří hlasovali proti rozsudku smrti. Kdo tedy vůbec vraždí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1899/posledni-porotce-1899.jpg 4116
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub, Knižní klub

The Last Juror, 2004

Kniha Poslední porotce

MatoPalkes

Klasický Grisham, veľmi dobré čítanie.

heavy66
07.08.2020

Chcete vědět, jestli Danny Padgitt zavraždil Rhodu Kassellawovou? Chcete vědět, zda za to dostane trest smrti? Pak se musíte spolu se všemi obyvateli města Clanton, v okrese Ford, obrnit svatou trpělivostí! Během exkurze jižanskou historií, jižanskými zvyky, jižanskou kuchyní a jižanskými kostely se napětí příběhu rozplyne jak ranní mlha nad močály řeky Mississippi, a z poledního žáru náměstí v Clantonu na vás půjde spaní. Pokud vytrváte, slibuji, že se odpovědí na otázky dočkáte!

VendulaB
11.11.2019

I když se obecně nejedná o špatnou knížku, mezi díly Johna Grishama je jednoznačně o slabší kus. Autorovi se tentokrát nedaří držet čtenáře v napětí, vztah mezi hlavním hrdinou a slečnou Caliou mi nepřišel příliš uvěřitelný (sice jsem dokola četla, jak jsou skvělí přátelé, ale z knihy jsem nic takového necítila), příběh Sama vyšuměl do ztracena. Na rozdíl od jiných Grishamových knih, k této se už vracet nebudu.

veronika9761
10.10.2019

Typickej grisham.

regulax
02.07.2019

Zajímavý námět, ale místy to drhlo. Hlavní téma vraždy bylo obohaceno krajinou, politikou Ameriky 70 let a životní etapou mladého novináře.

Michaleus
06.01.2019

Pútavý námet, len jednu hviezdu som strhol za ten koniec - ako vážne? Bol priveľmi predvídateľný, ale *hlboký povzdych* kniha funguje aj bez neho a je to zaujímavou sondou do života na americkom vidieku

Driftersoul
31.08.2018

Daleko více než o napínavý detektivní příběh se jedná o popis života maloměsta na jihu U.S., v 70.letech min. století. Určitě zajímavý pohled na vztahy, zvyky, pravidla dané komunity je zprostředkován mladým majitelem lokálních novin. Dotýká se nejen místních společenských, kulturních, politických, soudních a právních zvyků a praktik, ale také otázek soužití bělochů a afroameričanů. Vlastní kriminální téma zde zůstává na pozadí a tvoří jen jakousi kostru. Vše dost rozvláčné, sebestředné i kapku schématické, ale přesto poutavé a občas okořeněné velmi vtipnými postřehy, které mají univerzální platnost a jsou aktuální i dnes. Např. cituji: "Strong political leaders were needed, folks with vision, and they were in short supply." (Čteno v originále - The Last Juror).

jan0504
30.05.2018

Grisham ma stale take knihy, ze super pribeh, dej, myslienka, ale...nieco mi tam stale chýba...nejaká iskra, ktorá by vás hnala stále do toho čítania :-)