Karikatury Boha

Člověk se vždycky pouští na tenký led, chce-li mluvit o tom, jaký Bůh je a jaký není. „Jsem trochu nesvůj z přednášek s tematikou falešných představ o Bohu, neboť všechny představy o Bohu jsou falešné,“ doznává jeden náš známý autor a z jistého pohledu mu dávám za pravdu. Vždyť karikatur Boha by se dalo najít asi tolik, kolik je na zemi lidí, kteří si o něm utvářejí nějakou představu. Bůh ze své podstaty nekonečně přesahuje všechno naše chápání a všechny naše představy, říká Katka Lachmanová v pře úvodu své knihy. Proto zpracovala téma záměrně „lidovější“ formou, aby neodradilo čtenáře bez teologického nebo psychologického vzdělání. V první části knihy zazní několik základních otázek ohledně karikatur Boha: co je jejich podstatou, proč se jimi vůbec zabývat, kde a jak vznikají, jak se předávají a kde čerpat, máme-li je nějak korigovat. V druhé části autorka pojmenovává a přibližuje několik konkrétních karikatur, které jsou dnes běžně „v oběhu“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200843/karikatury-boha-200843.jpg 4.614

Kniha Karikatury Boha

honyczek
12.01.2017

Autorka knihy představuje několik typů pokřivených obrazů Boha. Tyto obrazy si tvoří každý člověk sám na základě životních zkušeností, vztahů a nároků na sebe sama. Kniha mě zaujala, ale mám pocit, že by se téma dalo více rozvinout tak, aby se člověk nad danými karikaturami mohl lépe zamyslet a případně identifikovat tu svou vlastní.

repli2dev
17.04.2016

Pro mě kniha působila jako takové krátké zamyšlení nad tím, co si představujeme místo Boha kvůli naší lidskosti.

martunka
07.11.2015

Po přečtení mohu říct jen jedno - poznat Boha takového,jaký opravdu je stojí za to! Tahle kniha je k tomu perfektní návod.

Vojslava
14.05.2014

Výborná, stručná a vypovídající kniha pro všechny, kdo mají potřebu reflexe tohoto tématu - text vede jak k zamyšlení nad vlastními představami, tak i k pochopení představ jiných lidí.

Bible Svatá
Bible Svatá