Král advokátů

Mladý washingtonský právník Clay Carter už pět dlouhých let trčí ve špatně placeném zaměstnání v Úřadu veřejného obhájce. Den za dne obhajuje před soudy ty nejchudší klienty, kteří si nemohou dovolit za advokáta zaplatit, a přitom sní o lepší a významnější práci. Palčivě si uvědomuje, že v příjmech i prestiži zaostává za bývalými kolegy z právnické fakulty a jeho chudoba mu navíc působí problémy i v partnerství. Když se neochotně ujme případu mladého černocha obviněného ze zastřelení jiného mladíka, zpočátku to považuje jen za další z mnoha nesmyslných vražd, které jsou v hlavním městě Spojených států na denním pořádku. Jakmile však Clay začne zkoumat minulost svého klienta, narazí na neuvěřitelné tajemství a rychle zjistí, že někomu velice záleží na tom, aby tajemstvím zůstalo. Znenadání se mu totiž dostane do rukou případ proti jedné z největších farmaceutických firem na světě a nabízí se mu milionový honorář. Stačí, když obětuje své zásady... Dokážou mu však peníze vynahradit ztrátu iluzí? Bude schopen se prosadit v oboru advokacie, kde úspěch zaručuje spíše drzost a hamižnost než právo a etika? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12250/kral-advokatu-12250.jpg 4.1107

Vydáno: , Knižní klub

The King of Torts, 2003

Kniha Král advokátů

MatoPalkes
27.01.2021

Skvelá kniha, ľahké čítanie, opäť som sa nenudil.

Svamburger
25.12.2019

Lehce nabyl, lehce pozbyl! Aneb krásná ukázka toho, co s člověkem dokážou udělat peníze. O něco děsivější je fakt, že nám lékaři vlastně cpou prášky, o kterých nevíme, co skutečně dovedou a někdo za to, že ty pilulky tak odevzdaně baštíme, shrábne pěknej balík. Obchod se zdravím obyčejného člověka, co důvěřuje svému lékaři.
Sympaťák Clay Carter to ze začátku jistě bral jako poslání, jenomže hamižnost s nečekaným úspěchem nakonec zvítězili. Za mě první kniha od tohoto autora – a chystám se na další. Příběhy z amerického soudnictví jsou fascinující a těžko uvěřitelné, a hlavně – točí se tam neskutečný prachy. K našemu soudnictví se vyjadřovat nebudu, pač o něm (Bohu dík) mnoho nevím. Ale tam jsou advokáti nenasytni, jako hladoví žraloci uprostřed oceánu. A v tom právě tkví umění Johna Grishama; píše s lehkostí, poutavě, a i naprostý laik se v jeho příběhu zorientuje.

___michal_
11.03.2019

[Pozor spoilery!] Jsem trošku zaujatý, protože mě prostředí advokacie velmi zajímá. Do poloviny mě knížka opravdu bavila, poté již začínal být děj čím dál více předvídatelný. Před koncem jsem čekal nějaký zvrat, že by přece jenom nepřišel ten očekávaný pád. Bohužel skončilo to typickým mravním poučením a bez překvapení. Nicméně i tak mě knížka bavila, 90% zábavy ku 10% nudy, takže za mě 4 hvězdičky z 5

orinka3
16.08.2017

Kniha je zajímavá, v této oblasti se absolutně neorientuji, takže jsem vděčná za přiblížení problematky podávání hromadných žalob. No, od začátku mně trochu vadilo, že za raketovým úspěchem hodného kluka jsem od začátku cítila hrozící průšvih na konci, což mě rozptylovalo. Takže jsem četla, četla a nemohla se dočkat konce knihy, abych se to dověděla. Že bych tam mrkla během četby? To nedělám, všecko bych tím zkazila:) Grisham píše dobře, patrně i lehkým perem, nenudí, nenásilně poučí a hrdiny má lidské (některé, pravda, i nelidské:). Četba je na léto jako stvořená.

Veeris
12.08.2017

kniha o hromadných žalobách, no aspoň jsem se zase dozvěděla něco nového ze světa advokátů. Naštěstí Grisham z právnického tématu umí udělat relativně poutavý příběh. Ale ty částky peněz, s kterýma tam autor metal, to bylo až zarážející.. Sympatické mi u autora jsou také reálné konce..

Kerberos
28.06.2017

Nezklamal,ale má i lepší.

Alix
09.05.2016

Přemýšlela jsem nad tím, jak peníze a moc mění člověka, který je ve své podstatě slušný, inteligentní a vzdělaný. Jak hodí za hlavu etiku i soucit a jeho zájem se pohybuje už jen v oblasti peněz. Pád Krále je pro mne trošku idealistický, ale budiž. Kdo ví, jak bychom se chovali my, tváří v tvář takovému bohatství? Já to teda nevím ...

KACABAK
21.03.2016

Velmi čtivá kniha. Zajímavý námět, jak vzdělaný mladík přišel náhodou k penězům. Jak s nimi naloží, to se dozvíte uvnitř knihy. Myslím, že mohl Clay dopadnout mnohem hůře.