Ježíš – lékař těla i duše

Kniha je přepisem přednášek z exercicií na téma vnitřního uzdravení. Konec téměř každé kapitoly tvoří modlitba P. Eliase, která shrnuje dané téma. Chybí zde však nejdůležitější část exercicií, a to je osobní modlitba. Chcete-li mít z knihy opravdu užitek, je třeba, abyste každou kapitolu probrali s Ježíšem osobně – v modlitbě. Tématu vnitřní uzdravení hrozí nebezpečí, že informace zůstanou jen v rozumu, nepřejdou do srdce, a náš život se nezmění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/108308/jezis-lekar-tela-i-duse-bw9-108308.jpg 4.921
Esoterika, astrologie, okultismus, Náboženství
Vydáno:, Karmelitánské nakladatelství

Ježiš, môj uzdravovateľ (2002)

Kniha Ježíš – lékař těla i duše

Evaho73
20.09.2018

Kniha Ježiš, môj uzdravovateľ je pre mňa ako veriacu veľmi cennou záležitosťou.
Je to prameň, z ktorého môžeme čerpať kedykoľvek pocitíme potrebu vnútorne sa oslobodiť od zlého, ktoré nás sprevádza našim životom. Kniha obsahuje veľmi silné a účinné modlitby, citáty z biblie, rôzne svedectvá a myšlienky na rozjímanie.
Čítanie som si dávkovala pomaly ako vzácny liek, kde som každý deň prežívala úžasné chvíle.....
"Uzdrav ma Pane, nie ako ja chcem, ale uzdrav ma podľa Tvojej vôle."
Odporúčam !!!

minde
11.07.2016

Úžasná, nádherná kniha. Škoda, že tady je možnost dát jenom 5*, kniha si zaslouží nejméně 10*. Hodně mě oslovila a taky mi hodně dala. Po přečtení jsem si hodně věcí uvědomila, a ujasnila. Přiblížilo mě to více k Pánu Ježíši. A chvílemi jsem měla pocit, jako by ta kniha byla psána přímo na mě.
Určitě doporučuji, a ne jednou...Je dobré se k té knize po čase zase vrátit.

martunka
08.06.2015

úžasná kniha - uvědomila jsem si díky ní dost věcí

nickym
05.03.2014

Kniha mě moc oslovila, je fakt skvělá. Kniha mi zprostředkovala živé setkání se s Pánem především díky modlitbám na konci kapitol. Pro mě je to jedna z nejlepších knížek a děkuji autorovi, že jsem si mohl narovnat mé falešné obrazy jaké jsem měl o Bohu. Doporučuju k přečtení!!! alespon pár stránek ;)

Lzicenka
11.04.2013

Pro mě od autora opět kniha, která je po ruce a ve které si čas od času zalistuji, abych získala patřičný nadhled nad problémy.

anthea
15.02.2013

Velmi mile mne překvapilo, že je tato kniha pojatá jinak než Uzdrav mě, Pane. Myslela jsem, že to bude jen rozšíření témat z předchozí knihy, ale bylo zde hodně nových myšlenek. Tato mnohem tlustější brožura je podle mne více pro ty, kdo potřebují spíše uzdravení duše než těla. P. Vella se zde hodně zabývá vnitřním zraněním, které je potřeba uzdravit, jinak bude ovlivňovat náš život stále, nebudeme svobodní a nebudeme moci zcela spolupracovat na Božím plánu. Hlavní cíl této knihy je setkání s Ježíšem, s tím kdo uzdravuje, kdy chce, jak chce a kde chce. My máme prosit o uzdravení, ale zároveň být trpěliví, když nepřichází, protože možná přichází, ale nějak jinak, než jsme si představovali. V každém případě nás jakékoli trápení přibližuje Bohu a už to je vnitřní obrácení, když si pak začínáme upravovat priority v našem životě. Nebo si třeba začneme uvědomovat, že jsme někomu neodpustili nebo že jsme něco neodpustili sobě a nebo začneme vidět, co jsem dělali špatně a neuvědomovali jsme si to. Jak se říká: „Všechno zlé je k něčemu dobré“. U většiny kapitol je na konci modlitba, což je velmi přínosné. Každý si tam najde, co na něj sedí a P. Vella nás vede, abychom to všechno odevzdali Pánu. U čtyř kapitol modlitba nebyla a chyběla mi. Byly to kapitoly pojednávající o působení ďábla, což byly kapitoly spíše informační (ve zkratce: svědectví otce Velly o existenci ďábla, pokušení, posedlost, svázanost, okultismus, satanismus, spiritismus, magie, exorcismus, new age) a tak byla modlitba až u kapitoly Boj proti ďáblu, což byl vlastně jen návod na modlitbu za osvobození. V poslední kapitole nás otec Vella seznamuje se svou vlastní cestou k Bohu, i on potřeboval obrácení, i on nevěděl, co po něm Pán žádá a myslel si, že dělá dost. A tak nás povzbuzuje, abychom našli svou cestu k Ježíšovi, a jak on raději říká, CESTU V JEŽÍŠOVI.