martunka martunka komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tohle je další kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Po Haně je to má druhá nejoblíbenější kniha od této autorky. Pro mě je to rozhodně silný příběh.

13.09.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Musím uznat, že tato kniha podává toto téma velmi jasným a čtivým způsobem. Opravdu doporučuji!

21.12.2018 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Na tuhle knihu jsem přišla při četbě jiné knihy. A tam jsem se dozvěděla, že v době, kdy byla tato kniha vydaná, vzbudila ve společnosti velké pohoršení. Tak jsem byla hodně zvědavá. Ano uznávám, že v roce 1931 byl tento příběh brán jako skandální.
Mně se moc líbil. Je plný citů, smutku a lásky.

12.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po delší době musím uznat, že téhle autorce se podařilo mně známé téma podat jinak, než jsem byla dosud zvyklá. Tak nějak lidsky a přitom i předat jiný pohled na osudy lidí, kteří tohle prožili.

04.06.2019 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Rozhodně jsem od této knihy nečekala, že to bude velké literární dílo. Chtěla jsem vědět, co měl A. H. v hlavě, a to jsem zjistila.

07.11.2017 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Silná a krásná kniha. Pár knih už jsem od autora četla a tak jsem se těšila i na tuhle. Opět jsem nebyla zklamaná. Je to strhující příběh, od kterého nelze odejít dřív, než ho dočtu.

19.05.2018 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tak tahle kniha rozhodně stojí za přečtení! Příběh je to zajímavý, ponurý a místy i laskavý. Určitě se k této knize ještě párkrát vrátím...

12.04.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tenhle příběh tři generací mě hodně bavil. Líbí se mi, jak je autorka propojila. Moc hezké čtení.

28.07.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím přiznat, že o holocaust se velmi zajímám, dlouho. Proto jsem si tuhle knihu koupila. A udělala jsem moc dobře. Příběh se dobře odvíjí a nemohla jsem se odtrhnout. Krásný příběh.

31.01.2015 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Nečekala jsem to, ale musím to uznat. Tohle je skvělá kniha! Moc se mi líbí svět Zeměplochy a její obyvatelé. Vyprávění je svižné, vtipné a já jsem celou dobu fandila Mrakoplašovy, ať ze všeho vyvážené! Už se těším na další díl!

30.12.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Musím se přiznat, že tohle je první kniha, kterou jsem od Londona četla. A je to láska na první přečtení. Je to krásný a zároveň místy dojemný příběh, který mě dostal.

06.06.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ - jedna z mých nejoblíbenějších knih. Prostě krásný příběh, který skrývá důležité poselství. Knihu jsem četla několikrát a vždycky jsem v ní našla něco nového. Dokáže ke mně promlouvat a to je to, co u dobré knihy vždycky hledám.

10.01.2015 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Knihu mně půjčila kamarádka, která ví, že se léčím s depresí...
Moc mě ta kniha bavila! A ten konec! Takhle by se mně to taky líbilo.

03.05.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Je to trochu slabší než ostatní knihy od této autorky, ale jinak mě příběh docela zaujal...

22.04.2022 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Úžasná kniha. K této knize jsem se teď po letech vrátila a jsem nadšená. Tenhle příběh je prostě krásný, smutný a k zamyšlení.

28.03.2021 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Po letech jsem se vrátila k tomuto příběhu čtyř dětí....
Nezklamalo mě to. Příběh je pro mě stále silný a zase jsem se začetla...

18.08.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tahle další kniha, kterou jsem od této autorky přečetla je prostě dalším skvělým příběhem, který jsem přečetla jedním dechem. Je to další lidské a poutavé vyprávění o osudech jedné velké rodiny.

03.08.2019 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Přiznám se, že české autory čtu méně často než ty zahraniční. Přesto jsem se rozhodla, že zkusím Kunderu. Je to jeden z našich velkých spisovatelů, tak jsem byla zvědavá, jak píše. No a musím říct, že zklamaná nejsem, naopak. Kniha se mi moc líbila a určitě si časem koupím další. Líbí se mi styl vyprávění a charakteristika postav. Místy mi až zatrnulo, jak někdy uvažuji stejně jako postavy v příběhu. Je to síla.

03.10.2017 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Musím se přiznat,že o svět hmyzu jsem se zajímala i před četbou této knihy. Takže jsem byla upřímně zvědavá jak si autor s tématem poradil. Po přečtení dávám 5 hvězd, protože si je autor určitě zaslouží. Příběh je zajímavý a napínavý,hlavně ocenuji styl vyprávění a možnost se při čtení dozvědět plno nových informací o mravencich.

15.10.2015 5 z 5

Maxmilián Kolbe – Světec z Osvětimi Maxmilián Kolbe – Světec z Osvětimi Elaine Murray Stone

Knihu o tomto světci jsem sháněla dlouho. Po jejím přečtení můžu jen říct,že shánění se velmi vyplatilo! Jsem členem Rytířstva Neposkvrněné a jsem moc ráda,že mám doma knihu o člověku,který se pro mě stal vzorem. Kniha je velmi čtivě napsána a vřele ji všem doporučuji!

02.10.2015 5 z 5